Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Bentley definitivně potvrdilo výrobu SUV, dočkat se jej máme do tří let
21.1.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
SUV Bentley je prý těsně před schválením sériového designu. Standardně jej bude pohánět motor V8, dorazit by ale měla i verze W12.
Pamatujete na pohádku o princezně, která měla nosánek poněkud nahoru? V britském Crewe ji mají očividně nakoukanou od A do Z. Jinak si totiž nelze vysvětlit, že Bentley nejprve své SUV potvrdilo, aby jej posléze odložilo, aby jej nyní opětovně potvrdilo. Tedy jinými slovy, koncept EXP 9 F představený na loňském ženevském autosalonu má skutečně zamířit do výroby. A to do tří let.
Podle šéfa Bentley a Bugatti Wolfganga Schreibera má značka již těsně před schválením finálního designu. Dobrou zprávou by pak (alespoň pro některé) mohl být fakt, že sériový vzhled se má daleko více přibližovat ostatním modelům Bentley, než aby kopíroval křivky EXP 9 F - ty mnoho nadšení nevzbudily.
Schreiber dále prohlásil, že SUV bude pohánět čtyřlitrový motor V8 vybavený technologií deaktivace poloviny válců. Což je pochopitelné, neboť Bentley tímto způsobem značně zredukuje papírovou spotřebu a emise C02. Ze stolu nebyla smetena ani verze W12, nic konkrétního k ní však nebylo řečeno.
Po stránce konstrukční by pak Bentley vycházelo z platformy sdílené s příštím Audi Q7 a Porsche Cayenne, což značí výrobu skeletu v Evropě a finální sesazení ve Velké Británii. Tedy o trochu vyšší náklady, které ale dozajista pokryje několikamilionová cenovka.
Jsme tedy zvědavi, kdy a zda doopravdy dorazí oficiální schválení výroby. S ohledem na avizované tříleté období bychom ovšem už letos mohli na některém z významných autosalonů spatřit nový koncept s přepracovaným designem.











SUV značky Bentley by do produkce mělo dorazit s méně kontroverzním designem, než jaký dostal koncept EXP 9 F
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
včera
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
12.3.2026
Nejčtenější články
Vážně to není „my proti nim”? Opravdu jsou lidé vyvíjející elektrická a spalovací auta stejní nadšenci, jen pracují s „jiným materiálem”?
15.2.2026
Žena si koupila elektrický Rolls-Royce za 11 milionů. Baterie mu odešla záhy, firma vůz za 4 měsíce neopravila a odmítá ho koupit zpět
15.2.2026
Stellantis kompletně otáčí hru. Do nabídky vrací diesely, protože přesně chápe jejich výhody a současné možnosti
15.2.2026
Troufnete si svěřit svůj život elektronickým brzdám této čínské novinky?
15.2.2026
Ford přiznal, že jeho elektrická divize bude prodělávat miliardy ještě roky, šéf značky tak radši jde „plácat hambáče”
15.2.2026
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
