Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia

Bývala to volba těch nejnáročnějších, kteří byli připraveni dát za podobné auto miliony. Čas a odpor Němců k jakkoli starším dieselům ale poslal ceny VW Touareg 7P V8 TDI hodně dolů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia

19.11.2020 | Mirek Mazal

Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia

/

Foto: Volkswagen

Bývala to volba těch nejnáročnějších, kteří byli připraveni dát za podobné auto miliony. Čas a odpor Němců k jakkoli starším dieselům ale poslal ceny VW Touareg 7P V8 TDI hodně dolů.

Volkswagen přivedl model Touareg na svět v roce 2002 jako vůbec první pokus o luxusní SUV celého koncernu VW. Začátky byly složité, protože zákazníci neměli důvěru v obří VW za nijak lidovou cenu, odvaha a trpělivost se ale šéfům automobilky vyplatila - tento model se postupně stal velkým prodejním hitem.

Zájem zákazníků trvá dodnes, proto Volkswagen prodává už třetí generaci Touaregu, který je z hlediska univerzálnosti využití jedním z nejlepších ve své třídě. Toto SUV jako jedno z mála dodržuje základní principy vozu sportovně užitkové kategorie - může se chlubit vysokou úrovní komfortu, slušnými výkony i dobrými terénními schopnostmi. Kvalitu v multifunkční podobě je ale třeba draze zaplatit - nový Touareg s 3,0 TDI začíná na ceně 1 556 900 Kč, benzínový třílitr TSI v základním provedení je přesně o 232 tisíc dražší. Vrcholný Touareg V8 TDI, když byl ještě k mání, startoval dokonce za hranicí 2,3 milionu Kč.

To jsou všechno vysoké ceny, také předešlá generace Touaregu s interním označením 7P byla ale dostupná s naftovým osmiválcem. A její ceny se zdaleka tak vysoko nedrží. Zejména v Německu s poněkud nejednoznačným přístupem k naftovým motorům se ceny ojetých Touaregů V8 TDI propadly hodně nízko. Touaregy s tímto motorem stojí na západ od našich hranic ve slušném stavu od nějakých 350 tisíc korun a pokud přidáte dalších 100, můžete si vybírat už ze slušných kousků. Přitom pořád nepotřebujete ani 494 tisíc, kolik dnes stojí nejlevnější Octavie se základní výbavou a tříválcovým motorem o 115 koních.

V případech Touarehu se otevírá šance krotit 4,2 V8 TDI o výkonu 340 koní a 800 Nm točivého momentu. Malá lokomotiva řadí automatikou až osmý rychlostní stupeň, při zašlápnutí plynu do podlahy se stovka po startu z místa na tachometru ukáže za 5,8 sekundy.

Auto na zdrojovém odkazu je čerstvou nabídkou z Limeshainu, pěkně vyhlížející verze R-Line s rokem výroby 2013 a nájezdem přijatelných 145 869 kilometrů. Konfigurace exteriéru zahrnovala černé lakování, které ladí s pěti dvouparskovými loukotěmi litých kol. Elegantní specifikace odpovídá módním trendům i uvnitř, kde zavoní béžovo-kožené čalounění sedadel s pamětí, zadní lavice je na přání vyhřívaná. Všechny pasažéry obslouží čtyři zóny automatické klimatizace a investice do ozvučení Dynaudio. Zájemce může celkově pochválit prvního kupce za volbu bohaté výbavy, i z rozmazlujících prvků je toho na palubě spousta.

Zajímavý kousek stál jako nový v základu v přepočtu okolo 1,8 milionu Kč, takto vybavené varianty se s cenou pohybovalo okolo 2,5 milionu Kč. Dnes jde o vůz za 18 250 Eur, tedy asi 482 tisíc č. Úspora 2 milionů Kč se počítá v každém případě, zejména když černá ojetina má před sebou nejspíše ještě hodně života - verze s motorem V8 TDI platí za velmi spolehlivou a ani německé STK u ni neevidují typické větší slabiny.


Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia - 1 - VW Touareg 7P V8 TDI R-Line oficialni 01Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia - 2 - VW Touareg 7P V8 TDI R-Line oficialni 02Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia - 3 - VW Touareg 7P V8 TDI R-Line oficialni 03Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia - 4 - VW Touareg 7P V8 TDI R-Line oficialni 05Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia - 5 - VW Touareg 7P V8 TDI R-Line oficialni 06Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia - 6 - VW Touareg 7P V8 TDI R-Line oficialni 07Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia - 7 - VW Touareg 7P V8 TDI R-Line oficialni 08Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia - 8 - VW Touareg 7P V8 TDI R-Line oficialni 09Ceny luxusního SUV s V8 TDI se propadly, pěkné kusy stojí méně než základní Octavia - 9 - VW Touareg 7P V8 TDI R-Line oficialni 10
Podobný Touareg V8 TDI R-Line se dnes dá koupit levněji než základní Octavia v perspektivním stavu. Je to o asi 2 miliony Kč méně, než kolik stál kdysi jako nový

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše