Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear

Jeremy Clarkson už otevřeně hovoří o návratu na obrazovky. BBC pak podobně potvrdila odvysílání zbylých dílů Top Gearu, nebrání se ani návratu Jezzy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear

23.4.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jeremy Clarkson už otevřeně hovoří o návratu na obrazovky. BBC pak podobně potvrdila odvysílání zbylých dílů Top Gearu, nebrání se ani návratu Jezzy.

Před pár dny vyšly najevo informace, jež vnesly nové světlo do kauzy „Steak-gate“. Jeremy Clarkson totiž nezvládl svůj hněv a udeřil jednoho z producentů pořadu Top Gear za situace, kdy již věděl o nálezu bulky na jazyku, která mohla být rakovinotvorná. Tento černý scénář nakonec naštěstí nedošel naplnění, pročež nás břitký humor britského moderátora bude těšit i nadále. Sám Clarkson přitom dodává, že ani taková situace jej ovšem neoprávnila k jednání, jakého se dopustil a za které se omluvil již na všech frontách.

Momentálně pak Jezza konečně prolomil hradbu mlčení a naznačil, že již nehodlá jen tak dále sedět v nečinnosti a maximálně organizovat svůj rozsáhlý archiv. Místo toho počítá se stvořením nové automobilové show, prozatím však neví, kdo by byl druhým rodičem. Ve výsledku tak vlastně máme jen potvrzené předchozí spekulace, jež naznačovaly příchod nového pořadu na jiné televizní stanici. Kdy a kde k takovému kroku dojde, to je však nadále ve hvězdách.

Je přitom vlastně i otázkou, zda vůbec konkurenční show vůbec bude realizována, neboť ledy začínají roztávat i na straně BBC. Kim Shillinglaw, která má na starosti kanály BBC2 a BBC4, totiž uvedla, že „je opravdu závažné i nešťastné, co se stalo, ale korporace nevystavila Jeremymu definitivní stopku. Je to opravdu velký problém a Clarkson jako každý jiný člověk prostě nyní potřebuje čas. V budoucnu by se ale na obrazovky BBC velmi pravděpodobně měl vrátit.“

Takový verdikt je vskutku překvapivý, zvláště když ještě před měsícem se zdálo, že obě strany již nic nespojí dohromady. Jenže okolo Top Gearu se točí takové peníze, že BBC nechce pálit všechny mosty. Konec konců, pokračování živého turné již bylo potvrzeno, i když prozatím nebude svým titulem spojeno se samotným pořadem, ale pouze se jmény moderátorské trojice.

Vyjma toho Shillinglaw potvrdila, že odvysílány budou i poslední tři epizody dvaadvacáté sezóny, které jsme kvůli vypuknuvší kauze již nemohli sledovat. Natočený materiál ovšem prý není dostatečný na tři hodinové díly, ve výsledku tak nejspíše dostaneme jen jednu či dvě speciální show, které se navíc budou muset obejít bez živých vstupů ze studia. Ty totiž byly natáčeny vždy pár dní před premiérou a nyní k takovému kroku z logických důvodů nedošlo.

Momentálně ovšem taktéž není přesně známo, kdy by k jejich odvysílání mohlo dojít. Kim Shillinglaw jen dodává, že ve hře je již počátek léta, nejpozději pak má dojít k premiéře či premiérám do konce letošního roku. V mezičase se přitom BBC připravuje na zcela novou sezónu, ve které by již mohli hostovat noví moderátoři a která by se rozjela podle nového, politicky korektnějšího formátu.

Kdo ale bude pořad uvádět a kdy se vrátí na obrazovky, to je taktéž nejisté. Ve světle výše zmíněného bychom se pomalu ani nedivili, kdyby BBC začalo v příštích měsících šponovat očekávání fanoušků na maximum a kupříkladu krátce před Vánoci oznámilo, že Jezza bude společně s Richardem Hammondem a Jamesem Mayem zpátky již příští rok.

Nejmenší z této trojice, The Hamster, se přitom již do té doby nehodlá nudit, ale počítá s tím, že by natočil nějaký menší kraťas s automobilovou tématikou. Jelikož na svém účtu na Twitteru uvedl, že daný film se velmi brzy objeví na vašich počítačích či mobilech, dá se předpokládat, že půjde o záležitost spojenou s YouTube.

Tím nové informace končí, dodat již můžeme pouze krátkou zmínku o speciálních golfových vozících, které nyní míří do aukce. S těmi sice moderátorská trojice nikdy nepřišla do styku, i pro její přesun však určeny byly, a to v rámci zrušeného australské turné Top Gear Live a s ním spojeného golfového turnaje. Pokud o ně přitom máte zájem, pak se můžete přihlásit do online aukce, která začíná příští týden.


Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 1 - Top Gear golf cart prodej 01Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 2 - Top Gear golf cart prodej 02Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 3 - Top Gear golf cart prodej 03Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 4 - Top Gear golf cart prodej 04Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 5 - Top Gear golf cart prodej 05Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 6 - Top Gear golf cart prodej 06Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 7 - Top Gear golf cart prodej 07
Cokoli souvsejícího s Top Gearem se teď dá dobře prodat, a tak jsou k mání i tyto vozíky určené pro golfový turnaj nesoucí jméno pořadu

Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 8 - Top Gear ilustracni foto 01Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 9 - Top Gear ilustracni foto 02Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 10 - Top Gear ilustracni foto 03Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 11 - Top Gear ilustracni foto 04Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 12 - Top Gear ilustracni foto 05Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 13 - Top Gear ilustracni foto 07Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 14 - Top Gear ilustracni foto 08Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 15 - Top Gear ilustracni foto 26Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 16 - Top Gear ilustracni foto 27Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 17 - Top Gear ilustracni foto 28Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 18 - Top Gear ilustracni foto 29Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 19 - Top Gear ilustracni foto 30Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 20 - Top Gear ilustracni foto 33Clarkson již slibuje novou show o autech, k mání jsou golfové vozíky Top Gear - 21 - Top Gear ilustracni foto 38
Televize BBC možná již v létě odvysílá chybějící díly Top Gearu. A do budoucna prý počítá i s návratem samotného Clarksona

Zdroje: Week, Guardian, Grasy Online

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše