Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC

Hlavní aktér kauzy „Steak-gate“ vystoupil poprvé od skandálu na veřejnosti. A jedním vtípkem rozvířil nové kolo spekulací o budoucnosti své i Top Gearu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC

15.4.2015 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Hlavní aktér kauzy „Steak-gate“ vystoupil poprvé od skandálu na veřejnosti. A jedním vtípkem rozvířil nové kolo spekulací o budoucnosti své i Top Gearu.

Kauza „Steak-gate“ zaměstnávala světová i tuzemská média prakticky po celý březen. Jakmile ovšem bylo oznámeno televizí BBC, že Jeremy Clarksonovi nebude obnoven kontrakt, objeví se pouze tu a tam nějaká zmínka o jeho budoucím osudu. Nejinak tomu bude i tentokrát, přičemž aktuálně máme k dispozici dokonce vyjádření samotného „Jezzy“. Bývalý moderátor Top Gearu totiž vůbec poprvé od fackovací aféry vystoupil na veřejnosti, a to v rámci charitativní akce Chipping Norton Lido.

Součástí programu byla i aukce, na které se dražily pamětihodnosti spojené právě s motoristickým pořadem Top Gear. Clarkson přitom poděkoval fanouškům, že „se přišli podívat na nezaměstnaného muže“ a během dražby podepsaného trika se Stigem zažertoval na účet svého bývalého angažmá, čímž zároveň rozvířil spekulace týkající se jeho budoucnosti. „Jak jistě někteří z vás vědí, kdysi tu býval pořad zvaný Top Gear. A vysílal se na BBC. Ale my se můžeme vrátit někde jinde. A možná to dokonce ani nebude někde jinde, kdo ví?“

Žádné další podrobnosti již nezazněly, pročež můžeme začít z rukávu tahat jednu konspirační teorii za druhou. První z nich se přitom klidně může týkat poslední věty, která naznačuje, že Top Gear by se v původním složení mohl vrátit zpátky na obrazovky BBC. Tím by se jen potvrdily naše už pomalu zapomenuté původní myšlenky, dle kterých byla celá kauza „Steak-gate“ jen marketingovou akcí. Britové díky ní získali na popularitě, ukázali světu, že ani „Jezza“ si nemůže dovolit, co chce, a samotný pořad by mohl projít řízenou revitalizací.

K takovému kroku ale nejspíše nedojde. Mnohem pravděpodobnější je ten fakt, že Clarkson připravuje novou motoristickou show. A jelikož mluví v množném čísle, je zřejmé, že spolu s ním se vrátí také Richard Hammond a James May - tomu ostatně dosavadní dění jen nahrávalo. O jejich novém zaměstnavateli bychom se tedy mohli dozvědět již v příštích týdnech, přičemž jedním z vážných kandidátů je televize Netflix, která již Jeremymu nabídla totální svobodu a kontrolu nad jeho novou show.

Závěrem lze pak zmínit jen spekulace, které se týkají pokračování Top Gearu na BBC bez Clarksona a spol. Podle nových informací je totiž jako nová moderátorka zvažována Sue Perkins, která uvádí kuchařskou show The Great British Bake Off. To zní jako pozoruhodná volba, zvláště když znám není její vztah k automobilům. Možná i proto její účet na Twitteru zaplavily výhružky smrtí, což je podle nás poněkud přehnané. Sama Perkins totiž dodává, že daný post jí nebyl ani nabídnut, natož aby zvažovala jeho přijetí. Na každý pád se zdá, že „křeslo” po Clarksonovi bude ještě žhavější, než se zdálo...


Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC - 1 - Top Gear ilustracni foto 01Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC - 2 - Top Gear ilustracni foto 02Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC - 3 - Top Gear ilustracni foto 03Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC - 4 - Top Gear ilustracni foto 04Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC - 5 - Top Gear ilustracni foto 05Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC - 6 - Top Gear ilustracni foto 06Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC - 7 - Top Gear ilustracni foto 07Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC - 8 - Top Gear ilustracni foto 08Clarkson, Hammond a May se vrátí i do televize. A možná u toho bude BBC - 9 - Top Gear ilustracni foto 09
Trojice moderátorů se zřejmě opravdu vrátí s novým pořadem. Nyní již zbývá vyřešit, jak se bude jmenovat a kde se bude vysílat

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.