Clarkson si na každodenní ježdění pořídil Lamborghini. Hned to největší vůbec

Slavný novinář tak pravidelně krotí 1 054 Nm točivého momentu, ovšem nikoliv na okreskách či okruzích. Kvůli velikosti svého nového mazlíka navíc musel postavit novou kůlnu i bránu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson si na každodenní ježdění pořídil Lamborghini. Hned to největší vůbec

12.5.2020 | Petr Prokopec

Clarkson si na každodenní ježdění pořídil Lamborghini. Hned to největší vůbec

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Slavný novinář tak pravidelně krotí 1 054 Nm točivého momentu, ovšem nikoliv na okreskách či okruzích. Kvůli velikosti svého nového mazlíka navíc musel postavit novou kůlnu i bránu.

Koronavirus dopadl i na Jeremyho Clarksona. Nejznámější motoristický novinář světa totiž kvůli pandemii musel dočasně uzavřít svůj obchod s farmářskými produkty, který jen pár dnů předtím slavnostně otevřel. Zároveň musel oželet i zápůjčky testovacích vozů, neboť s uzavřením továren a showroomů přišla rovněž uzavírka oficiálních zastoupení jednotlivých automobilek. Clarkson proto nakonec skončil ve společnosti elektrického Mini a Opelu Corsa.

Tato dvě auta jistě nejsou těmi, jež by zvedala tep každému motoristovi. Proto Jezza v rámci svých pravidelných sloupků do britského listu The Sunday Times udělal změnu a rozhodl se světu trochu více přiblížit svůj vozový park. A začal hned s nejnovějším přírůstkem, kterým není nic jiného než Lamborghini. Pokud ovšem tipujete, že se Clarkson nechal zlákat novým SUV Urus, jste vedle jak ta jedle. A terč vlastně netrefíte ani ve chvíli, kdy zmíníte Huracán či Aventador. Jezza se totiž vrátil k firemním kořenům.

Koupil si nový traktor nesoucí jméno slavné italské automobilky. I když je třeba dodat, že pod výrobce supersportů již zemědělské stroje dávno nespadají, tato část firmy byla prodána koncernu orientujícímu se právě na těžkou techniku.

Zpět ale k Jeremyho traktoru, který je jedním z vůbec největších, jaké se vyrábí a současně největším modelem Lamborghini Trattori. Clarkson již poznamenal, že jím ohromil i většinu sousedních farmářů, kteří jej před danou koupí zrazovali. „Každý farmář, který ho viděl, mi řekl to samé. Ta věc je příliš velká. Ale v mé mysli jsou traktory jako penisy. Nikdy nemohou být příliš velké,“ dodal známý novinář s humorem sobě vlastním. Ovšem jak se posléze ukázalo, veškerá varování byla opodstatněná a Clarkson je neměl brát na lehkou váhu.

Kvůli velikosti traktoru musel Jezza nechat přistavit novou kůlnu, neboť do té staré se Lamborghini nevešlo. Totéž pak platilo i o vstupní bráně. Nejen velikost i točivý moment 1 054 Nm je prý problém. Podle Clarksona je kvůli němu riskantní cokoliv za něj připojit. A aby toho nebylo málo, pak je tu „48 rychlostí a jedna zpátečka. Jsem rád, že jsou tu jen dva brzdové pedály a dva plynové. Ale napočítal jsem 164 tlačítek, než jsem otevřel opěrku s dalšími 24. A žádné není nadepsané.“

Clarkson tak nakonec musel najmout člověka, který se o traktor stará a bezpečně jej na farmě zvané Diddly Squat (hovorový a nejspíše ten správný překlad raději nebudeme uvádět) provozuje. Nicméně i přesto na své Lamborghini nedá dopustit, neboť farmaření změnilo jeho priority. Nyní tak Jezza již chápe, proč byl takový Forrest Gump nejvíce spokojený, když zadarmo v traktůrku sekal trávu na školním hřišti. On sám je na tom totiž prý podobně.


Clarkson si na každodenní ježdění pořídil Lamborghini. Hned to největší vůbec - 1 - Jeremy Clarkson Lamborghini traktor 2020 prvni foto 01
Jeremy Clarkson si pořídil krále mezi traktory...

Clarkson si na každodenní ježdění pořídil Lamborghini. Hned to největší vůbec - 2 - Jeremy Clarkson Lamborghini traktor 2020 prvni foto 02Clarkson si na každodenní ježdění pořídil Lamborghini. Hned to největší vůbec - 3 - Jeremy Clarkson Lamborghini traktor 2020 prvni foto 03Clarkson si na každodenní ježdění pořídil Lamborghini. Hned to největší vůbec - 4 - Jeremy Clarkson Lamborghini traktor 2020 prvni foto 04Clarkson si na každodenní ježdění pořídil Lamborghini. Hned to největší vůbec - 5 - Jeremy Clarkson Lamborghini traktor 2020 prvni foto 05
...neboť ten dosavadní byl na jeho gusto zjevně příliš malý

Zdroj: The Times

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše