Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob

Ve volbách nejošklivějších aut historie vítězí pravidelně, ale je to skutečně ztracený případ? Jeden švédský designér si myslí, že nikoli a šikovně promyšlenými změnami Fiat zkrášlil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob

1.4.2019 | Mirek Mazal

Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ve volbách nejošklivějších aut historie vítězí pravidelně, ale je to skutečně ztracený případ? Jeden švédský designér si myslí, že nikoli a šikovně promyšlenými změnami Fiat zkrášlil.

Švéd jménem Marouane Bembli se více než deset let živí průmyslový designér. Po rodném severu Evropy procestoval řadu zemí a na delší dobu zakotvil v Itálii, kde pod záštitou Audi a Lamborghini získal magisterský titul v oboru automobilového designu. Jeho další kroky zamířily do USA, kde stále žije a ve volném čase předvádí své umění na internetu.

Pod krycí přezdívkou TheSketchMonkey včera vypustil do světa nové video věnované úpravě designu jednoho z nejošklivějších aut historie. Fiat Multipla je velice praktické auto a kdo s ním jezdí, obvykle na něj nedá dopustit, pro zbytek světa to ale je jen ekvivalent chromého mezka, do značné míry kvůli jeho designu plnému zvláštních vyboulenin.

Bembli se zaměřil právě na množství kulatých partií na italské karoserii. Snažil se přinést ostřejší rysy a přitom udržet svébytnost Multiply. Hlavní zásahy mířily na kapotu motoru a přední nárazník s veškerým osvětlením. Přidáním rovných ploch se lehce uklidnily provokativní proporce pod čelním oknem. Výrazně pomohly podélné reflektory kopírující linku nárazníku a předělané nasávací otvory.

Počítačový grafik se zaměřil také na příliš velká zpětná zrcátka, která dostala správný říz po vzoru nových tvarů karoserie. Výslednému faceliftu prospěly disky původem z Fiatu 500. Paprskový design větších kol relativně zapadl k uhlazené Multiple s přemalovanými bočními prahy, které neunikly pozornosti stejně jako opět kulaté kliky dveří.

O titul nejkrásnějšího auta se ani tato přepracovaná Multipla ucházet moci nebude, příjemnějším a modernějším je ale její vzhled zcela jistě. Dodejme jen, že Fiat nyní podle zákulisních informací pracuje na další generaci vozu tohoto jména, který by měl v nabídce zaskočit za nepříliš úspěšný model 500L. Bembliho práci tak mohou Italové brát jako inspiraci...


Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob - 1 - Fiat Multipla nove tvary od designera 01Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob - 2 - Fiat Multipla nove tvary od designera 02Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob - 3 - Fiat Multipla nove tvary od designera 03Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob - 4 - Fiat Multipla nove tvary od designera 04Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob - 5 - Fiat Multipla nove tvary od designera 05Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob - 6 - Fiat Multipla nove tvary od designera 06Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob - 7 - Fiat Multipla nove tvary od designera 07Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob - 8 - Fiat Multipla nove tvary od designera 08Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob - 9 - Fiat Multipla nove tvary od designera 09Designér se pokusil zkrášlit jedno z nejošklivějších aut všech dob - 10 - Fiat Multipla nove tvary od designera 10
Zásadně faceliftovaná Multipla nakonec nevypadá špatně, třebaže krásné auto to stále není

Zdroj: TheSketchMonkey@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše