Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát

Kdo by se alespoň na chvíli nechtěl ocitnout v kůži seriálového Michaela Knighta s možností řídit bájný KITT? Někteří v naplnění této představy zajdou dál než jiní, policie jim ale vždy nefandí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát

9.1.2020 | Mirek Mazal

Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kdo by se alespoň na chvíli nechtěl ocitnout v kůži seriálového Michaela Knighta s možností řídit bájný KITT? Někteří v naplnění této představy zajdou dál než jiní, policie jim ale vždy nefandí.

Britský automobilový fanda Sam Hard rád vzpomíná na období dospívání. Od malička hltal epizody televizního seriálu Knight Rider a vždy chtěl být jako Michael Knight alias charismatický David Hasselhoff. Snaha mít vlastní KITT muže z Portsmouthu později na chvíli přešla a prošel si vlastnictvím několika jiných aut, až se naskytla možnost repliku KITTu koupit. Chtělo to dlouhé přemlouvání, nakonec se mu ale podařilo přimět amerického majitele černého Pontiacu Trans-Am vybaveného všemi prvky seriálové předlohy, aby mu vůz prodal do rodné Velké Británie.

Základ repliky pocházel z roku 1982 a po převezení na britské ostrovy se Sam nejprve věnoval dokončení interiéru vozu tak, aby se co nejvíce blížil televiznímu vzoru plnému chytrých řešení. Mezitím nastala potřeba podstoupit všechny administrativní kroky k uvedení koupeného stroje do běžného provozu, což ale jen urychlilo Samovo poznání, že s tímto autem jeje nečeká na silnici tak lehký život, jak si představoval.

Dnes říká, že britští policisté tohle auto doslova nenávidí a za ježdění s ním jej popotahují při každé možné příležitosti. Důvod je jasný - specifické úpravy, mimo jiné červený „světelný had”, který prý na policii působí jako hadr na býka. Člověk by čekal, že v zemi, kde je možné dostat na značku chatu na kolech, projde něco jako KITT bez povšimnutí, ale není tomu tak,

Sam s hořkostí vzpomíná hned na narozeninové svezení syna ještě bez britských registračních značek. Tehdy si nezvyklého Pontiacu s americkou registrací všimla policejní hlídka a neváhala zakročit. Zmíněné pulsující červené světlo nad nárazníkem je přitáhlo jako bonbon vosu a na Samovi si podobně smlsnul i policista provádějící kontrolu.

Sam z hlídky neměl dobrý pocit, protože osoba v uniformě se od počátku chovala arogantně. Uvnitř KITTu seděla oslavující rodina a policista zakázal dojet Hardovi pár stovek metrů zpět k vlastnímu domu, kde by mohl zákrok pokračovat klidně bez přítomnosti syna a ženy. Policista dokonce přikázal řidiči zůstat uvnitř vozu pod pohrůžkou zatčení.

Kromě neobvyklého červeného osvětlení vadila nezaplacená silniční daň. Pánové se domluvili, že Sam zkusí byrokracii vyřídit po telefonu, který se mu postupně vybil. V jedné chvíli se tak samozvaný Michael Knight ocitl uvnitř policejního vozu s nabíječkou nesympatického policisty, ale nakonec se povedlo vykomunikovat potřebné náležitosti a situace se začala uklidňovat. Za červený pásek postupně zhasínajících světel u kapoty pak následovala pokuta a Sam mohl pokračovat v cestě.

Bylo to bohužel jen první z řady podobných setkání, z KITTu se stal oblíbený terč zloby britských policistů. Proč, ví bůh. Možná dotyční jen žárlí, že takové auto sami nemají, však v dětství skoro jistě nekoukali v televizi na nic jiného.


Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 1 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 01Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 2 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 02Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 3 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 03Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 4 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 04Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 5 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 05Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 6 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 06Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 7 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 07Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 8 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 08Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 9 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 09Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 10 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 10Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 11 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 11Jezdit slavným KITTem zní jako sen, skutečná policie ale toto auto nemůže vystát - 12 - Majitel KITTu zvladl prisnou kontrolu policie 12
Sam Hard si splnil sen, britská policie si ale jeho auto zrovna neoblíbila

Zdroj: VINwiki@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše