K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má

Donald Trump je daleko nejbohatším člověkem, který se kdy stal prezidentem USA. Jeho minulost vypadá podle toho - je plná drahých věcí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má

20.2.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek

K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Donald Trump je daleko nejbohatším člověkem, který se kdy stal prezidentem USA. Jeho minulost vypadá podle toho - je plná drahých věcí.

Nového amerického prezidenta můžete a nemusíte mít rádi pro cokoli, co jej dělá tím, čím je, jednu věc mu ale upřít nemůžete - dokázal v životě na řadě různých věcí vydělat velké peníze. Podle všeho tedy rád říká, že jich má trochu více, než jich ve skutečnosti má, jeho jmění bylo je ale beztak větší, než je pro kohokoli z nás představitelné - střízlivé odhady Forbesu hovoří o 3,7 miliardách amerických dolarů, skoro 100 miliardách Kč.

Američtí politici nebývají chudí lidé, historie USA ale nezná případ, kdy by se prezidentského postu ujal jakýkoli byť jen srovnatelně majetný člověk. A protože Trump opravdu není z těch, kteří by své bohatství skrývali, vždy rád dával na odiv rozličné „atributy moci”. A drahá auta byla jedněmi z nich.

Po jeho nástupu do úřadu se tak objevila v prodeji rozličná auta, která si v minulosti pořídil, a něco jako Škodu Favorit byste mezi nimi hledali marně - Trump byl bohatý celý život. Viděli jsme tak různé opulentní limuzíny, třeba jeho Cadillac Trump, sporťáky typu Lamborghini Diablo, jenže tento člověk měl aut ještě mnohem víc. Měl jich tolik, že o existenci některých se dosud ani nevědělo.

Ferrari F430 z roku 2007, které se nyní objevilo v nabídce aukční sítě Auctions America, patří mezi taková. Důvěra v Trumpovo předchozí vlastnictví byla tak omezená, že musel být dokonce zveřejněn původní technický průkaz, ten i další detaily ale skutečně potvrzují, že Trump toto auto vlastnil. Bylo psané na něj s adresou v jeho mrakodrapu Trump Tower na newyorské Páté Avenue a neměl jej úplně krátce - prodal ho až v roce 2011 po ujetí necelých 3 900 km. Moc si s ním tedy nesjel, což jde dobře dohromady s tím, že v něm prakticky nebyl viděn.

Trump byl, je a zřejmě i do budoucna dlouho bude jediným americkým prezidentem, který někdy vlastnil supersport, takže pokud byste zatoužili po autě s právě takovou historií, je tu šance. Zní to jako žert, ale tohle auto bude prodáváno vážně v sobotu 1. dubna v aukci ve Fort Lauderdale od druhého majitele, který kilometráž o mnoho dále neposunul - jen lehce za hranici 10 tisíc km.

Vůz je vyveden v nejklasičtější barvě Rosso Corsa se světlým interiérem, pochopitelně perfektní servisní historií a stavu odpovídajícím kilometráži - je jako nový. Má automatickou převodovku F1 (takže nějaký petrolhead k pohledání asi Trump nebude...), což jeho hodnotu snižuje, ale slavného prvního majitele, což dělá pravý opak. V aukci je tak očekáváno dosažení ceny mezi 6,4 a 8,9 miliony Kč, což je navzdory stavu opravdu hodně, ale jak jsme naznačili výše - supersport po americkém prezidentovi bude jednou pro vždy něco velmi výjimečného...


K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 1 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 01K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 2 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 02K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 3 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 03K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 4 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 04K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 5 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 05K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 6 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 06K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 7 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 07K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 8 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 08K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 9 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 09K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 10 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 10K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 11 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 11K mání je Ferrari F430 Donalda Trumpa. Nikdo nevěděl, že ho vůbec má - 12 - Ferrari F430 Donald Trump prodej 12
Tohle auto je skutečně ex-Trumpovo Ferrari. O jeho existenci dosud vědělo jen minimum lidí

Zdroj: Auctions America

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše