Někdo se dostal ke kompletnímu motoru z LaFerrari, teď ho prodává i s 963 koňmi

Je to jeden z vrcholů automobilové evoluce, který si běžně můžete pořídit i se zbytkem auta za nějakých 70 milionů Kč. Samotný motor je tak vlastně levný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo se dostal ke kompletnímu motoru z LaFerrari, teď ho prodává i s 963 koňmi

31.12.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Někdo se dostal ke kompletnímu motoru z LaFerrari, teď ho prodává i s 963 koňmi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to jeden z vrcholů automobilové evoluce, který si běžně můžete pořídit i se zbytkem auta za nějakých 70 milionů Kč. Samotný motor je tak vlastně levný.

Ferrari LaFerrari je jedním ze zázraků automobilové techniky posledních let, součást tzv. „Svatá trojice“ hypersportů. Dnes už jeho parametry možná nepůsobí tak výjimečně jako před léty a nejspíše by mělo co dělat, aby stačilo nejnovějšímu McLarenu za „pár milionů”. Ale takový je zkrátka svět - vývoj kráčí dopředu stále rychleji a co před pár roky bojovalo o titul nejrychlejšího silničního auta světa, je rázem vystaveno na pospas i o poznání běžnějším strojům.

Na mimořádnosti jednoho z pramála vrcholných Ferrari to ale nic nemění, bude to už jednou provždy nesmírně ceněný italský klenot, z nějž by každý měl rád doma aspoň kousek. Kdysi tu byla možnost pořídit si jeho nárazník, což není nezajímavé. Ale co si budeme povídat, na LaFerrari jsou i zajímavější díly.

Tím snad vůbec nejzajímavějším je jeho pohonná jednotka, hybridní motor sestávající z 6,3litrového atmosférického dvanáctiválce dávajícího magických 800 koní a elektromotoru přidávajícího dalších 163. Italové říkají, že dohromady to dává 963 kobyl, takových agregátů je na světě pár. A právě teď si jeden takový můžete koupit.

Pochází z vozu modelového roku 2017, takže nejspíše z otevřené Aperty. A je prakticky nejetý, s 32 kilometry bude jeho skutečné zajetí až na vás. Tedy pokud se pro něj rozhodnete a přistoupíte na nabídku prodávajícího, který jej na eBay nabízí za 285 tisíc dolarů, tedy více jak 6 milionů Kč. To je pořádná suma, za kterou byste si koupili i nejedno nové Ferrari, ale bavíme se o srdci auta dnes prodávaném od 70 milionů Kč výš. Tak to vlastně není zase tak moc...

Docela by nás zajímalo, co se stalo s autem, ze kterého motor pochází, nebo kde k němu prodávající přišel. Nabídka ale přes nepříliš kvalitní fotografie působí legitimně - prodávající má na eBay dobrou historii prodejů všemožných dílů na italské sporťáky, které dále nabízí a lze věřit tomu, že se i k motoru dostal. Takže stačí vytáhnout 6 milionů a nadělit si opožděný vánoční dárek.

Podobné nabídky vždy svádí k představám, jakému jinému vozu by bylo možné takovou strojovnu nadělit. Obáváme se, že do vaší Fabie se nejspíše nevejde, ale třeba do jiného Ferrari? Taková 488 s 963 hybridními koňmi, to už vypadá na svérázný sleeper. Máte-li lepší nápad, do diskuze s ním...


Někdo se dostal ke kompletnímu motoru z LaFerrari, teď ho prodává i s 963 koňmi - 1 - Ferrari LaFerrari motor prodej 01Někdo se dostal ke kompletnímu motoru z LaFerrari, teď ho prodává i s 963 koňmi - 2 - Ferrari LaFerrari motor prodej 02Někdo se dostal ke kompletnímu motoru z LaFerrari, teď ho prodává i s 963 koňmi - 3 - Ferrari LaFerrari motor prodej 03
Tohle je skutečně motor z LaFerrari. A je na prodej

Někdo se dostal ke kompletnímu motoru z LaFerrari, teď ho prodává i s 963 koňmi - 4 - LaFerrari promenlive sani dalsi 01Někdo se dostal ke kompletnímu motoru z LaFerrari, teď ho prodává i s 963 koňmi - 5 - LaFerrari promenlive sani dalsi 02Někdo se dostal ke kompletnímu motoru z LaFerrari, teď ho prodává i s 963 koňmi - 6 - LaFerrari promenlive sani dalsi 03
Poněkud globálnější pohledy na pohonnou jednotku vozu

Zdroj: eBay

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.