K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte

Stále aktuální M5 se s manuálním řazením vyrábí, dokonce v Evropě, ale ne pro Evropu. Toto je jeden z mála kusů, který byl dovezen zpět z USA.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte

4.2.2017 | Marek Bednář | 11 příspěvků

K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Stále aktuální M5 se s manuálním řazením vyrábí, dokonce v Evropě, ale ne pro Evropu. Toto je jeden z mála kusů, který byl dovezen zpět z USA.

Od dob desetiválce pod kapotou BMW M5 a M6 v těchto autech těžko narazíte na spojkový pedál. Tedy, v Evropě - v USA, zemi automatům zaslíbené, naopak BMW nabídlo ještě i M5 generace F10 a M6 generace F13 s manuální převodovkou. A jsou to zřejmě poslední M5 a M6 s ručním řazením, které BMW vyrobí - zájem o ně v USA je sice stabilní a starají se o desítky procent odbytu, automobilky ale manuály nemají rády.

Proč, je na delší debatu, malá poptávka to ale vážně není. Např. u BMW X1 první generace si manuální řazení vybralo 70 procent zákazníků, což si můžete sami ověřit i prozkoumáním současné nabídky na trhu ojetin - rozložení manuál/automat je tu podobné. Více jak dvě třetiny zákazníků chtějící manuál, to zní jako dobrý důvod, proč by výrobce měl i u druhé generace ruční řazení těžce preferovat a vyjít tak zákazníkům vstříc. Co na to BMW? Pravý opak - X1 se dnes vůbec nedá koupit mj. se čtyřválcovým benzinem a manuálem, prostě neexistuje. Manuál je v nabídce spíše okrajová věc, výsledek? 70 procent X1 se prodává s automatem, protože... jiné nejsou v rozumných specifikacích k mání. A o co, že nám Mnichov za pár let řekne něco jako: „Prodejní čísla jasně dokládají, že zájem o manuály v X1 silně poklesl.”

Podobně nelogicky se mnichovská automobilka chová i v případě výkonných modelů. M5 a M6 tak vyrábí v Mnichově, ale neprodává je nikde v Evropě. Chcete-li tedy novou M5 s manuálem, musíte hledat ve Spojených státech. Anebo na trhu ojetin, protože se občas nějaká prodává i na Starém kontinentu. Je však potřeba být rychlý, neboť zatímco nabídka M5 s automatickým řazením je široká, s manuály jich najdete naprosté minimum.

Černý kousek níže je aktuálně jedinou M5 F10 s manuálem (pomineme-li kusy, které hlásají „manuální převodovka”, ale ve skutečnosti mají automat), který jsme dokázali najít na všech významných prodejních webech a zajímavý je nejen proto. Však si přečtěte náš někdejší test „manuální” M6 se stejnou technikou - jen tahle věc dělá z poněkud inertního stroje řidičsky zajímavou volbu. A také vůz, který bude lépe držet cenu, však se podívejte, kolik dnes stojí třeba Ferrari 612 s automatem (skoro nic, je to jedno z nejlevnějších Ferrari té doby) a kolik s manuálem (několikanásobně tolik).

Jinak na této M5 v podstatě není nic zajímavého. Nemá nijak zvlášť zajímavou kombinaci barev karoserie a interiéru (i když černo-černou kombinaci ocení přinejmenším ruská mafie...), není to kus po Homeru Simpsonovi, nic takového. Je to prostě „jen” M5 s manuálem a to bude v Evropě vždycky horké zboží. Tenhle exemplář je navíc ve velmi dobrém stavu, jak ukazují fotografie. Má ostatně najeto jen 6 500 kilometrů.

Během téhle relativně krátké vzdálenosti - leckdo to najede za měsíc - se původnímu majiteli podařilo vůz nabourat. Byla opravována příď, záď a pravá strana. Jak velké bylo poškození, nevíme, ale berte to spíš jako indicii, že je potřeba prohlídce vozu věnovat extra péči. Jinak věříme, že nepůjde o žádný vrak, prodejce dle veřejně dostupných zdrojů obchází dobrá pověst.

Cena je 56 889 Eur, tedy asi 1,54 milionu korun, což nevypadá jako vysoká cifra na kilometrově prakticky novou M5 v u nás tak výjimečné specifikaci. Inzerát najdete zde a pokud máte zájem, neváhejte dlouho - za daných okolností jde o vážně výjimečnou nabídku. A místní zájem o tahle auta nejlepší důkaz, jak moc se BMW mýlí, když je Evropanům nenabízí ani na zvláštní přání...


K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 1 - BMW M5 F10 MT 7 tkm prodej dalsi 01K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 2 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 02K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 3 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 03K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 4 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 04K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 5 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 05K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 6 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 06K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 7 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 07K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 8 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 08K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 9 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 09K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 10 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 10K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 11 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 11K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 12 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 12K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 13 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 13K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 14 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 14K mání je nejeté BMW M5 F10 s manuálem, jiné teď v Evropě nekoupíte - 15 - bmw m5 f10 mt 7kkm prodej 15
Pokud byla oprava provedena kvalitně, tohle může být zajímavý kup

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše