Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení

Už se zdálo být hotovou věcí, že hráči jednoho z nejlepších fotbalových klubů světa přijdou o svá Audi zdarma a místo nich budou muset přesedlat na konkurenční BMW. Vše je ale nakonec jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení

23.5.2019 | Petr Prokopec

Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už se zdálo být hotovou věcí, že hráči jednoho z nejlepších fotbalových klubů světa přijdou o svá Audi zdarma a místo nich budou muset přesedlat na konkurenční BMW. Vše je ale nakonec jinak.

Pokud byste hledali ideální spojení automobilky a fotbalového klubu, nejspíše by vás hned na první dobrou napadlo BMW a FC Bayern. Obě entity totiž sídlí v Mnichově a tak by jejich partnerství bylo více než logické. Nicméně fotbalisté od roku 2010 jezdí vozy Audi, které je stejně jako třeba Adidas tradičním sponzorem klubu. Něco takového se druhé bavorské značce (protože Ingolstadt leží též v Bavorsku) nelíbilo, a proto na počátku letošního března začala čeřit vody prohlášením, že čtyři kruhy v Bayernu končí. A co více, stát by se tak mělo ještě před vypršením stávajícího kontraktu v roce 2025.

S těmito informacemi přišel sám jeden ze šéfů klubu Edmund Stoiber, dle kterého již měla být ruka v rukávě. A předseda dozorčí rady klubu Uli Hoeness potvrdil, že dohoda o budoucí smlouvě již existuje. Přes potvrzení z tak vysokých míst jsme ale byli přece jen poněkud skeptičtí. FC Bayern Mnichov je jedním z nejznámějších fotbalových klubů planety a jakékoliv spojení s ním vede k navýšení mediální prestiže. Bylo by tedy bláhové se domnívat, že Audi jen tak sklopí krovky a sledované partnerství přenechá nejbližšímu konkurentovi.

A nakonec se to skutečně nestane. Pro BMW by totiž šlo o velmi drahou záležitost a na rozhazování nyní nejspíše nemá peníze. Automobilka v prvním letošním čtvrtletí musela do svého účetnictví promítnout obří pokutu od Evropské unie za kartelovou dohody, a tak svou nabídku pozvolna začalo přehodnocovat. Toho využilo Audi, které mělo stávající sponzoring ve výši 40 milionů Eur (cca 1,03 mld. Kč) ročně navýšit na 60 milionů Eur (1,54 mld. Kč). A to má být pouze začátek, Audi má přitlačit na všech úrovních, mj. na i na hodnotě aut, která poskytuje fotbalistům.

Podle Audi je tak jakákoli alternativní dohoda s jinou automobilkou mimo hru a automobilka má místo toho v brzké době prodloužit stávající kontrakt až do sezóny 2030/31, přičemž dle dodatečných zvěstí do té doby napumpuje do fotbalového klubu něco okolo 1 miliardy Eur (25,77 mld. Kč).

Kauza velké změny, o které otevřeně hovořilo i nejvyšší vedení klubu, tak nabrala poměrně překvapivý zvrat - místo velké změny nepřijde žádná změna. Na spojení čtyř kruhů a mnichovského klubu si budeme muset zvyknout, hned tak se věci měnit nebudou. Dodat pak jen můžeme, že stejně jako dosud se sponzoring netýká jen fotbalové části klubu, ale rovněž i té basketbalové, tady jde ale o mnohem menší sumy i levnější auta.


Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 1 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 01Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 2 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 02Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 3 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 03Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 4 - Audi pro Bayern Mnichov dalsi 04Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 5 - Audi pro Bayern Mnichov 01Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 6 - Audi pro Bayern Mnichov 02Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 7 - Audi pro Bayern Mnichov 03Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 8 - Audi pro Bayern Mnichov 04Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 9 - Audi pro Bayern Mnichov 05Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 10 - Audi pro Bayern Mnichov 06Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 11 - Audi pro Bayern Mnichov 07Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 12 - Audi pro Bayern Mnichov 08Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 13 - Audi pro Bayern Mnichov 09Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 14 - Audi pro Bayern Mnichov 10Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 15 - Audi pro Bayern Mnichov 11Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 16 - Audi pro Bayern Mnichov 12Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 17 - Audi pro Bayern Mnichov 13Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 18 - Audi pro Bayern Mnichov 14Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 19 - Audi pro Bayern Mnichov 15Kauza aut zdarma pro fotbalisty Bayernu Mnichov došla nečekaného rozuzlení - 20 - Audi pro Bayern Mnichov 16
Fotbalisté mnichovského Bayernu budou i nadále jezdit v Audi, automobilka totiž ve sponzorské bitvě ukázala BMW, kdo má aktuálně hlubší kapsy

Zdroj: Audi

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše