Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii

Kdysi věhlasná italská značka to má zřejmě nadobro spočítané. Chryslery nesoucí její jméno už se nebudou prodávat vůbec, Ypsilon pouze v Itálii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii

11.1.2014 | Petr Miler | 11 příspěvků

Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kdysi věhlasná italská značka to má zřejmě nadobro spočítané. Chryslery nesoucí její jméno už se nebudou prodávat vůbec, Ypsilon pouze v Itálii.

Když jsme vám nedávno představovali Deltu pro modelový rok 2014, celým článkem se nesla nevyřčená otázka: „Komu vlastně chce Lancia tohle auto prodávat?” Odpověď je ale překvapivě prostá: „Nikomu.” A nejde jen o Deltu, o jejímž blížícím se konci se mluvilo už dříve, ale prakticky o celou Lancii.

Šéf konglomerátu Fiat-Chrysler Sergio Marchionne sdělil toto poselství v rozhovoru pro italský deník La Repubblica, v němž překvapivě konstatoval: „Lancia se stane značkou pouze pro italský trh.” To by některé nemuselo mrzet, jenže nejde pouze o omezení teritoriální působnosti, z nabídky krom Delty kompletně zmizí všechny přeznačkované Chryslery. Dáme-li si tedy dvě a dvě dohromady, vyjde nám pro Lancii celkem nelichotivý výsledek - automobilka bude nadále prodávat pouze a jedině model Ypsilon, a to výlučně v Itálii.

Lze navíc očekávat, že Fiat nebude držet nad vodou Lancii se vším všudy jen kvůli Italům a jedinému modelu, a tak lze více než předpokládat, že současný Ypsilon pouze dožije svůj životní cyklus a poté se nad italskou klasikou zavře voda. Evidentně tak nepřijdou ke slovu někdejší plány, které s Lancií počítaly i do budoucna, ale dojde spíše na slova zlých proroků - ti již dříve věštili, že Marchionne tuto značku jednoho dne zabije.

Znovu téměř vyloučený je pak i velkolepý návrat ke sportovním kořenům, které dříve získaly na síle třeba i díky legendám jako byl závodní Stratos. Na druhou stranu je ale třeba říci, že ten, věhlasná Delta HF Integrale a další podobné vozy jsou tím jediný, nad čím lze dnes v souvislosti s Lancií truchlit - Chryslery s jiným logem asi příznivce značky za srdce neberou a vlastně jen podivně upravené Fiaty či Alfy v podobě Delty a Ypsilonu si mnoho pozornosti na trhu též nezískaly.

Přesto nás každá podobná ztráta mrzí. Schopnost uspokojit rozličné choutky zákazníků tkví v rozmanitosti nabídky a té s každou pohřbenou značkou ve větší či menší míře ubývá. Dočkat se dne, kdy si budeme moci koupit jakékoli auto, jen když to bude Volkswagen Golf, bychom se navzdory respektu k němu vážně nechtěli...


Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 1 - Lancia Ypsilon 2011 nove 29Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 2 - Lancia Ypsilon 2011 nove 30Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 3 - Lancia Ypsilon 2011 nove 31Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 4 - Lancia Ypsilon 2011 nove 32Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 5 - Lancia Ypsilon 2011 nove 33Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 6 - Lancia Ypsilon 2011 nove 34Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 7 - Lancia Ypsilon 2011 nove 49Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 8 - Lancia Ypsilon 2011 nove 51Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 9 - Lancia Ypsilon 2011 nove 54Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 10 - Lancia Ypsilon 2011 nove 55Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 11 - Lancia Ypsilon 2011 nove 57Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 12 - Lancia Ypsilon 2011 nove 58
Lancia je u konce s dechem, Ypsilon bude to jediné, co si od ní v následujících letech budete moci koupit, navíc jen v Itálii

Zdroj: Autobild

Petr Miler

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše