Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii

Kdysi věhlasná italská značka to má zřejmě nadobro spočítané. Chryslery nesoucí její jméno už se nebudou prodávat vůbec, Ypsilon pouze v Itálii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii

11.1.2014 | Petr Miler | 11 příspěvků

Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kdysi věhlasná italská značka to má zřejmě nadobro spočítané. Chryslery nesoucí její jméno už se nebudou prodávat vůbec, Ypsilon pouze v Itálii.

Když jsme vám nedávno představovali Deltu pro modelový rok 2014, celým článkem se nesla nevyřčená otázka: „Komu vlastně chce Lancia tohle auto prodávat?” Odpověď je ale překvapivě prostá: „Nikomu.” A nejde jen o Deltu, o jejímž blížícím se konci se mluvilo už dříve, ale prakticky o celou Lancii.

Šéf konglomerátu Fiat-Chrysler Sergio Marchionne sdělil toto poselství v rozhovoru pro italský deník La Repubblica, v němž překvapivě konstatoval: „Lancia se stane značkou pouze pro italský trh.” To by některé nemuselo mrzet, jenže nejde pouze o omezení teritoriální působnosti, z nabídky krom Delty kompletně zmizí všechny přeznačkované Chryslery. Dáme-li si tedy dvě a dvě dohromady, vyjde nám pro Lancii celkem nelichotivý výsledek - automobilka bude nadále prodávat pouze a jedině model Ypsilon, a to výlučně v Itálii.

Lze navíc očekávat, že Fiat nebude držet nad vodou Lancii se vším všudy jen kvůli Italům a jedinému modelu, a tak lze více než předpokládat, že současný Ypsilon pouze dožije svůj životní cyklus a poté se nad italskou klasikou zavře voda. Evidentně tak nepřijdou ke slovu někdejší plány, které s Lancií počítaly i do budoucna, ale dojde spíše na slova zlých proroků - ti již dříve věštili, že Marchionne tuto značku jednoho dne zabije.

Znovu téměř vyloučený je pak i velkolepý návrat ke sportovním kořenům, které dříve získaly na síle třeba i díky legendám jako byl závodní Stratos. Na druhou stranu je ale třeba říci, že ten, věhlasná Delta HF Integrale a další podobné vozy jsou tím jediný, nad čím lze dnes v souvislosti s Lancií truchlit - Chryslery s jiným logem asi příznivce značky za srdce neberou a vlastně jen podivně upravené Fiaty či Alfy v podobě Delty a Ypsilonu si mnoho pozornosti na trhu též nezískaly.

Přesto nás každá podobná ztráta mrzí. Schopnost uspokojit rozličné choutky zákazníků tkví v rozmanitosti nabídky a té s každou pohřbenou značkou ve větší či menší míře ubývá. Dočkat se dne, kdy si budeme moci koupit jakékoli auto, jen když to bude Volkswagen Golf, bychom se navzdory respektu k němu vážně nechtěli...


Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 1 - Lancia Ypsilon 2011 nove 29Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 2 - Lancia Ypsilon 2011 nove 30Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 3 - Lancia Ypsilon 2011 nove 31Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 4 - Lancia Ypsilon 2011 nove 32Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 5 - Lancia Ypsilon 2011 nove 33Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 6 - Lancia Ypsilon 2011 nove 34Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 7 - Lancia Ypsilon 2011 nove 49Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 8 - Lancia Ypsilon 2011 nove 51Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 9 - Lancia Ypsilon 2011 nove 54Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 10 - Lancia Ypsilon 2011 nove 55Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 11 - Lancia Ypsilon 2011 nove 57Lancia končí, bude už jen doprodávat Ypsilon v Itálii - 12 - Lancia Ypsilon 2011 nove 58
Lancia je u konce s dechem, Ypsilon bude to jediné, co si od ní v následujících letech budete moci koupit, navíc jen v Itálii

Zdroj: Autobild

Petr Miler

Diskuze 11 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.