Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Manželé objevili migranta ukrytého ve střešním boxu své Škody Kodiaq
6.9.2019 | Mirek Mazal
Prázdnou „rakev” na škodovce využil utečenec k nelegálnímu překročení britských hranic. Teprve 17letý Egypťan se prozradil poněkud strašidelně vyčnívajícími končetinami.
S uprchlickou krizí se Evropa potýká už přes čtyři roky. Na starý kontinent se na jedné straně hrnou davy utíkající před válkou, na straně druhé mladí lidí toužící dostat se do imaginárního ekonomického ráje západní Evropy. I takovou dobu po kulminaci této lidské vlny tok lidí nelegálně přicházejících do Evropy pokračuje.
Uprchlíci stále opouštějí rodné domovy a hledají lepší život v Německu, Rakousku, Švédsku, ve Francii, Beneluxu či na území Velké Británie. Počty migrujících lidí se snížily, přesto není výjimkou odhalit jednotlivce skryté v dodávkách, pod návěsem kamionu nebo ve vlaku. Zkouší to dál a zřejmě to dál zkoušet budou, protože jim v podstatě nehrozí nic než vyhoštění zpět do míst, odkud přišli.
Zoufalí uprchlíci vymýšlejí stále nové způsoby co nejlevnějšího a nejméně nápadného překonání stovek kilometrů v krátkém čase. Jeden sedmnáctiletý Egypťan vlezl dokonce do střešního boxu umístěného na nehlídané Škody Kodiaq.
Překvapivý pokus vystrašil manželský pár Simona a Sally z Newbury v Berkshire. Dvojice trávila dovolenou ve francouzském Dordogne, poté se oba společně přesunuli na jednu noc do Calais, aby počkali na zarezervovaný trajekt přes Lamanšský průliv. Kodiaq do rána stál na ulici mimo hotelové parkoviště, protože vysoký střešní box neumožnil zajet do hlídaného areálu. Za tmy vklouzl do prázdné rakve dospívající utečenec a čekal, kam se v něm dostane.
Manželé dojeli až domů, kde Sally k smrti vylekaly prsty trčící z boxu na podélných nosičích českého SUV. Přivolaná policie otevřela schránku na zavazadla a našla v něm chlapce tmavé pleti. Teenager putoval k imigračním úředníkům, zatímco nedobrovolní převaděči sympatizovali s těžkou situací lidí podstupujících nebezpečné přesuny jen kvůli dosažení svého snu o snazším životě v rozvinuté zemi.








Egyptský uprchlík se nechal dovézt do Anglie v „rakvi” umístěné na Škodě Kodiaq
Zdroj: Birminghammail
Bleskovky
Řidič Ferrari ještě s motorem V12 bez turba se v běžném provozu rozjel na 326 km/h, je to let za zvuku jako ze starých F1
včera
Ford Mustang s továrním kompresorem se postavil vrcholné Tesle Model 3 ve sprintu s jednou zatáčkou, favorit dostal na zadek
24.12.2025
Tvůrce Call of Duty zemřel při ošklivé nehodě se svým Ferrari, kolemjdoucí vše natočili na video
24.12.2025
Nejnovější články
Max Verstappen nakonec skutečně bude jezdit za Mercedes, o Vánocích to neoznámili náhodou
před 2 hodinami
Řidič Ferrari ještě s motorem V12 bez turba se v běžném provozu rozjel na 326 km/h, je to let za zvuku jako ze starých F1
včera
Němci vyzkoušeli levné SUV VW chválené za spolehlivost jako ojetinu. Nezklamalo, pár složitých témat se ale přesto najde
včera
Nizozemci až po letech vnucování elektrických autobusů pochopili jejich reálné dopady na okolí
včera
Škodu Octavia I jde i dnes koupit nejetou po 1. majiteli. A krásnou. V této verzi jde o nezničitelné auto za pakatel
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
