Marchionne převzal Ferrari, slibuje neponičit jeho DNA

Sergio Marchionne hovoří o tendenci následovat nárůst počtu potenciálních zákazníků Ferrari. Fanoušci a majitelé vozů se však obávají ztráty exkluzivity.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Marchionne převzal Ferrari, slibuje neponičit jeho DNA

15.10.2014 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Marchionne převzal Ferrari, slibuje neponičit jeho DNA

/

Sergio Marchionne hovoří o tendenci následovat nárůst počtu potenciálních zákazníků Ferrari. Fanoušci a majitelé vozů se však obávají ztráty exkluzivity.

Je to zhruba měsíc, co víme o změně ve vedení automobilky Ferrari. Luca Cordero di Montezemolo v pondělí 13. října odstoupil a předal otěže Sergiovi Marchionnemu, který je i generálním ředitelem celého koncernu Fiat Chrysler Automobiles, jehož je Ferrari součástí.

Di Montezemolův konec zapříčinila mimochodem i Marchionneho snaha navyšovat produkci Ferrari, což by nutně bylo na úkor exkluzivity. Již před měsícem hovořil Marchionne o navýšení produkce až na 10 tisíc aut ročně, tedy o 43 % více oproti současnému stavu. Nově Marchionne americké stanici CNBC řekl, že „obchod je u FCA v dobrých rukou, dokud neponičíme DNA Ferrari”. To by se dalo interpretovat jako informace, že se nedočkáme dieselu, SUV s logem Ferrari a podobných zvěrstev.

Společnost si podle Marchionneho slov dobře hlídá, aby ve Spojených státech udržovala nabídku pod poptávkou. Jen letos by se však produkce oproti dříve nastavenému limitu sedmi tisíc kusů mohla zvednout, a to o 200 vozů. Odůvodnění, a nikoliv vycucané z prstu, je, že množství potencionálních zákazníků Ferrari roste, na což značka nereaguje. „Musíme být opatrní při limitování ambic Ferrari,” uvedl Marchionne.

Stejně jako Luca di Montezemolo, i někteří fanoušci a majitelé vozů Ferrari se obávají ztráty exkluzivity. „Máme trochu obavu, že se zvýšením produkce se z Ferrari stane něco jako Porsche. Mám Porsche rád, mají skvělou techniku, ale jsou všude,” řekl televizní stanici CNBC Mel Williams, majitel automobilu Ferrari.

Marchionne svět ujistil, že spojení Ferrari a FCA není zas tak silné. Ferrari znamená jen malý zlomek prodejů FCA, ale 12 procent zisků. "Ferrari je maximálně dárce motorů a technologií," uvedl Marchionne a dodal, že to nebylo, není a ani nebude naopak. Sám vlastní sedm včetně Enza a 458. Jeho nejoblíbenější je prý Enzo, „kvůli tomu, co představuje. Ale 458 je nejlepší řidičský nástroj, který kdy vznikl.”


Marchionne převzal Ferrari, slibuje neponičit jeho DNA - 1 - marchionne - di montezemolo 01
Sergio Marchionne a Luca Cordero di Montezemolo na tiskové konferenci


Luca di Montezemolo krátce o svém působení v čele Ferrari


CNBC hovoří o obavách fanoušků Ferrari ze ztráty exkluzivity

Zdroj: CNBC.com

Marek Bednář

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše