Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo

Smůla se lepí na paty kdysi nedotknutelnému zeti Bernieho Ecclestona. Divoký život plný aut, hazardu a zábavy se Jamesi Stuntovi otočil vzhůru nohama.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo

21.6.2019 | Mirek Mazal

Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo

/

Smůla se lepí na paty kdysi nedotknutelnému zeti Bernieho Ecclestona. Divoký život plný aut, hazardu a zábavy se Jamesi Stuntovi otočil vzhůru nohama.

Dnes sedmatřicetiletý James Stunt svého času vlastnil zdánlivě nevyčerpatelné bankovní konto, chlubil se sbírkou 200 luxusních vozů, skupoval umělecké předměty s bodyguardy přesouvajícími se černými luxusními auty se značkami na přání a za ženu si vzal dceru Bernieho Ecclestona. Nic z toho už nemá a veškeré jeho jmění se změnilo v oficiálně vyhlášený bankrot potvrzený soudním rozhodnutím.

Co přesně způsobilo neuvěřitelný zvrat v životě člověka, jehož jmění bylo v době rozvodu s Petrou Ecclestone odhadováno až na 5,5 miliardy liber (dnes skoro 158 miliard Kč), není zcela jasné. Nepochybná je spousta prohraných sázek, které Stunt opakovaně podával. Sázkové kanceláře po něm nyní požadují doplatit ještě zhruba 30 milionů korun, proto se bývalý boháč zaručil bezodkladným prodejem svých sběratelských předmětů, které už ale též nemá. Další finanční jistoty měly poskytnout například kolekce vín v celkové hodnotě 400 tisíc liber (11,5 milionu Kč), ani ta už mu ale neříká pane.

Insolvenční soud zjistil, že ani rozprodej drahých artefaktů nestačí uhrazení všech vzniklých pohledávek. Kromě sázkových společností schází doplatit dluhy ve výši přesahující pět milionů liber (143,7 milionu Kč), včetně nezaplacené částky 3,9 milionu liber (112,1 milionu Kč) aukčnímu domu Christie's. Jsou to v podstatě drobné ve srovnání s tím, co Stunt za léta získal svým podnikáním. Všechno je ale rázem neznámo kde a mezi žadateli o splacení závazků je i někdejší boss Formule 1 čili bývalý tchán Stunta.

Kromě popsaných problémů ubývá také aut v okázalé Stuntově sbírce. Jen týden po soudním vyhlášení bankrotu shořelo jeho soukromé Lamborghini Countach. Úřady stále vyšetřují příčinu kompletního zpopelnění automobilové ikony. Podle zpráv svědků nehody majitel neseděl uvnitř, když vůz zachvátily plameny.

Přístup sběratele ke svým cennostem naznačuje tři roky prošlá registrace legendárního Lamborghini. Auto nemělo na veřejné silnici co dělat. Ohořelé torzo na krajnici vesnice Kingswood se hlásilo ke svému vlastníkovi pomocí prozíravé registrační značky "1 57UNT", přestože za volantem seděl někdo jiný. „Muž, který prohlašoval, že je majitelem, byl černoch se zelenými vlasy. James Stunt tu nebyl,“ vypověděl svědek sledující celou situaci na vlastní oči.

Pokud Stunt z problémů zázračně neodejde zocelen, už stěží ho kdy uvidíme přijíždět k aukční síni s kolonou černých aut za desítky milionů korun. Otázkou ovšem je, jestli zrovna tohle bude chybět někomu jinému, než je on sám...


Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo - 1 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 15Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo - 2 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 14Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo - 3 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 13Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo - 4 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 12Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo - 5 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 11
James Stunt není zrovna ukázkou skromného člověka. Vyrostl v bohatství a sám vydělal ještě více, teď je ale až po uši v problémech

Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo - 6 - James Stunt prisel o Lamborghini Countach 01Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo - 7 - James Stunt prisel o Lamborghini Countach 02Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo - 8 - James Stunt prisel o Lamborghini Countach 03Miliardář proslulý sbírkou výjimečných aut zbankrotoval, teď mu shořelo i jeho Lambo - 9 - James Stunt prisel o Lamborghini Countach 04
Přišel o velkou část svého majetku a rozpadá se mu i jeho sbírka výjimečných aut

Zdroj: Daily Mail

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše