Mistr světa F1 dráždí svou stáj, potají koupil další Ferrari. Provalilo se to i díky poruše

I když se tím příliš nechlubí, nejlepší jezdec stáje Mercedes je i váženým klientem Ferrari. To mu nyní prodalo další skvost, dlouho se z něj ale neradoval.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mistr světa F1 dráždí svou stáj, potají koupil další Ferrari. Provalilo se to i díky poruše

5.6.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Mistr světa F1 dráždí svou stáj, potají koupil další Ferrari. Provalilo se to i díky poruše

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

I když se tím příliš nechlubí, nejlepší jezdec stáje Mercedes je i váženým klientem Ferrari. To mu nyní prodalo další skvost, dlouho se z něj ale neradoval.

Tento víkend se šampionát Formule 1 na skok přesouvá do zámoří, v neděli se totiž jede Velká cena Kanady. Tohoto výletu využil Lewis Hamilton, který do Států zamířil prakticky rovnou po skončení závodu v Monaku. Pokud však počítáte s tím, že britský jezdec se chce na okruh v Montrealu dostatečně připravit a hodlá jej několikrát obejít pěšky, pak jste se pěkně přepočítali. Namísto do Kanady Hamilton skončil v Los Angeles.

Důvod této „zajížďky“ je prostý, Hamilton si tam totiž potichu převzal nové Ferrari LaFerrari Aperta. Pokud se divíte, že o tom nevíte či že italská automobilka vybrala za jednoho z mála kupců tohoto limitovaného modelu právě pilota konkurenční stáje, je třeba dodat, že Hamilton je jejím váženým zákazníkem. Jen se tím nesmí příliš chlubit a když to v minulosti udělal, bylo z toho u Mercedesu zle.

Britský závodník tedy dále rozšiřuje svou sbírku exkluzivních vozů, ve které již figuruje LaFerrari Coupe. To ovšem bylo nalakováno tradiční červenou, zatímco otevřené provedení zdobí bílá barva spárovaná s černými doplňky či koly ve stejné barvě. Černé jsou i karbonové štíty Ferrari na bocích, což je dost neobvyklé a jistě velmi drahé provedení.

Kromě toho došlo také na červenou, jež byla užita u brzdových třmenů nebo také v interiéru. I zde jde ale spíše jen o doplněk, prim tu totiž hraje černá Alcantara a karbonové dekory. Celá specifikace měla Hamiltona přijít na několik desítek milionů korun navíc, při výši svého majetku to ale pilot Formule 1 asi příliš finančně nepocítí.

I přesto všechno ale nakonec Hamilton v sobotu v poledne neměl mnoho důvodu k radosti. Poté, co totiž na schůzku do Malibu, se jeho Aperta porouchala a místo, aby jí od klubu Soho odvezlo 950 koní a 900 Nm točivého momentu, bylo zapotřebí volat odtahovku. Lewis si pak sice spravil náladu procházkou s milovanými psy po Venice Beach, to však byla jistě jen slabá útěcha.

Aktuálně přitom není jisté, co se mohlo porouchat. Jsme tedy zvědavi, zda se od Ferrari Westlake či Ferrari Beverly Hills, což jsou nejbližší oficiální dealerství značky, v brzké době nedočkáme nějakého oficiálního komentáře. Stejně tak je otázkou, zda se nakonec nevyjádří i sám Hamilton - a to nejen k možné poruše svého nejnovějšího žihadla, ale také ke spekulacím o jeho přestupu k italskému týmu.

Důvodem těchto zvěstí je hlavně ta skutečnost, že Hamilton má podepsán kontrakt pouze do konce letošního roku. Stejně je pak ostatně na tom i Kimi Räikkönen, se kterým se Ferrari má rozloučit. Sebastian Vettel pak již prohlásil, že s Hamiltonem jako parťákem by neměl žádný problém a to samé uvedl i stávající jezdec Mercedesu.

Chystá se nám tedy přestup sezóny? Velmi pravděpodobně nikoliv, Hamilton je totiž s třícípou hvězdou spokojen. Do budoucna sice odchod nevylučuje, letos k němu ale spíše nedojde. Dá se přitom předpokládat, že i příští sezónu bude mít po boku Valtteri Bottase. Kdo ale doplní u Scuderie Räikkönena, to je otázka za několik milionů...


Mistr světa F1 dráždí svou stáj, potají koupil další Ferrari. Provalilo se to i díky poruše - 1 - Ferrari LaFerrari Aperta Lewis Hamilton 2018 prvni foto 01Mistr světa F1 dráždí svou stáj, potají koupil další Ferrari. Provalilo se to i díky poruše - 2 - Ferrari LaFerrari Aperta Lewis Hamilton 2018 prvni foto 02Mistr světa F1 dráždí svou stáj, potají koupil další Ferrari. Provalilo se to i díky poruše - 3 - Ferrari LaFerrari Aperta Lewis Hamilton 2018 prvni foto 03Mistr světa F1 dráždí svou stáj, potají koupil další Ferrari. Provalilo se to i díky poruše - 4 - Ferrari LaFerrari Aperta Lewis Hamilton 2018 prvni foto 04
Tohle je Ferrari LaFerrari Aperta patřící Lewisi Hamiltonovi

Mistr světa F1 dráždí svou stáj, potají koupil další Ferrari. Provalilo se to i díky poruše - 5 - Ferrari LaFerrari Aperta Lewis Hamilton 2018 prvni foto 05
Ještě na počátku víkendu si britský pilot užíval jízdu bez střechy...

Mistr světa F1 dráždí svou stáj, potají koupil další Ferrari. Provalilo se to i díky poruše - 6 - Ferrari LaFerrari Aperta Lewis Hamilton 2018 prvni foto 06Mistr světa F1 dráždí svou stáj, potají koupil další Ferrari. Provalilo se to i díky poruše - 7 - Ferrari LaFerrari Aperta Lewis Hamilton 2018 prvni foto 07
...poté však následoval potupný odvoz odtahovkou

Zdroj: edn.photos@Instagram

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše