Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé

K některým autům je osud až krutý a může jít klidně o model jinak posvátného Ferrari. Stačí, aby neohromoval na pohled a veškerá jeho technika stačící na maximálku 315 km/h je rázem přehlížena.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé

25.9.2021 | Petr Miler

Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé

/

Foto: Teschmit-Automobile, publikováno se souhlasem

K některým autům je osud až krutý a může jít klidně o model jinak posvátného Ferrari. Stačí, aby neohromoval na pohled a veškerá jeho technika stačící na maximálku 315 km/h je rázem přehlížena.

Ferrari v roce 2011 přišlo s modelem FF a vypadalo to jako rázný krok úplně novým směrem. „Ferrari Four” bylo autem pro čtyři s neobvykle řešeným pohonem čtyř kol, krom něj ale o nic převratného nešlo. To jen řada lidí raději vytlačila z paměti, co automobilka nabízela do chvíle příchodu FF na scénu.

Šemík z Modeny se totiž navzdory své supersportovní image nikdy nevyhýbal ani poněkud cestovnějším modelům. FF tak mělo předchůdců hned několik, ten úplně bezprostřední byl ale poněkud méně úspěšný než ti, kteří mu předcházeli. Šlo o model 612 Scaglietti, který prodejně nikdy nevyrovnal starší 456, nebylo to ale tak, že by byl špatný. „Jen” mu to neslušelo a je často skloňováno jako vůbec nejošklivější moderní vůz značky. Právě přetrvávající nezájem ale dělá z 612 pozoruhodně výhodnou nabídku, tedy alespoň na poměry italských sporťáků.

Jeden z dostupných kusů zachycují fotky níže a byť není vyveden v příliš výrazné specifikaci, je to možná jen dobře. Černý lak nenechává vystoupit do popředí některé svérázné tvary a interiér je přesně tak luxusní - a navzdory 15letému stáří vozu i docela moderně působící -, jak očekáváte. Však se podívejte do moderních modelů Ferrari, není to nebe a dudy.

Technika stěží zklame, pod kapotou je motor, 5,75 V12 převzatý z modelu 575M, který stačí na 540 koní výkonu. Maximálka 315 km/h v cestovním autě jedné z nejexkluzivnějších značek světa je něco i dnes, k tomu si představte ryk dvanáctiválce před vámi. Auto mohlo být ještě dodáno s manuální převodovkou, ale to už se bavíme o drahé raritě, s automatem F1 jde v podstatě o levné auto poznamenané ohromným poklesem hodnoty.

Nespadli jsme z višně, ceny začínající okolo 1,5 milionu korun pochopitelně nejsou nominálně nízké, ale takové peníze za takové auto? Nebývají s ním problémy, celým důvodem omezeného zájmu byl a je on nvzhled a na ten - jak známo - automobily nejezdí. Kousek níže není nejlevnější v Evropě nebo něco podobného, je to solidně vyhlížející exemplář s 94 tisíci km, které za 15 let najel jediný majitel s veškerým pravidelným servisem. Hovořme tedy o opečovávaném voze s jasnou historií a od pohledu dobrým stavem uvnitř i zvenčí.

Přesto přijde na 63 995 euro, tedy ani ne 1,63 milionu Kč. Tolik peněz v době, kdy jen o málo menší částku dáte za lépe vybavenou Škodu Kodiaq? To nám přijde jako velmi zajímavá nabídka, levnější moderní Ferrari těchto parametrů každopádně neexistuje.


Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 1 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 01Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 2 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 02Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 3 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 03Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 4 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 04Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 5 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 05Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 6 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 06Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 7 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 07Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 8 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 08Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 9 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 09Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 10 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 10Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 11 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 11Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 12 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 12Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 13 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 13Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 14 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 14Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 15 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 15Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 16 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 16Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 17 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 17Moderní Ferrari s motorem V12 nemusí být drahé, nechtěné je jen proto, že je ošklivé - 18 - Ferrari 612 Scaglietti hezke dostupne prodej 18
I ojeté Ferrari může být výhodná nabídka, model 612 Scaglietti si cenu nikdy nedržel a nedrží. Za sumu okolo 1,6 milionu je teď k mání tento zachovalý exemplář po prvním majiteli s veškerým pravidelným servisem. Foto: Teschmit-Automobile, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.