Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Někdo najel s německým kupé 930 842 km a prodává ho, zastaví ho už asi jen rez
10.4.2026 | Petr Miler
O neuvěřitelný nájezd na vůz tohoto typu se postaral jeho nizozemský majitel. Auto vypadá překvapivě fit, až na jednu výjimku - karoserii už sžírá větší než malé množství rzi.
Když jste si ještě před nějakými 30 léty koupili nový Mercedes a nečinili tak rovnou s tím, že ho za pár let vyměníte, svého prodejce aut jste nemuseli vidět klidně dalších 10 i více let skoro bez ohledu na nájezd. Zejména typy jako W124 a W126 vydržely v podstatě věky a dodnes platí za jedny z nejvíce kvalitních a technicky předimenzovaných aut historie. O dekádu později bylo i podle věrných fanoušků Mercedesu všechno jinak, přesto i auta z této doby mohou vydržet.
Důkazem budiž vůz, na který se právě díváte. Není to jeden z těch typických Mercedesů, které 20krát obkrouží zemi a zeptají se: „A kam teď?” Není to taxikářský sedan třídy E, ani manažerský vůz podobného ražení, ale kupé třídy CLK, které majitelé obvykle používají na kratší či občasné vyjížďky. V tomto případě se ale majitel poněkud utrhl ze řetězu a s vozem z roku 1998 najel celkem přes 930 tisíc km.
To je samo o sobě fascinující, pozoruhodné je ale také to, jakou specifikaci si majitel zvolil. Chybí výkonný motor, chybí diesel, chybí i rozsáhlejší výbava - jedná se o variantu CLK 200 s automatickou převodovkou a výbavou tak chudou, že čalounění vnitřku je kompletně látkové. Něco takového dnes Mercedes v podobných modelech ani nenabízí.
Tohle auto zkrátka není sprinter, ale běžec. A doběhl opravdu daleko, v solidní kondici. Podívejte se hlavně na interiér - není zdaleka nový, ale skoro 1 milion km byste mu asi netipovali. Vůz je to ostatně celkově zachovalý, jeden problém ho ale trápí velmi. Fotky ukazují už pokročilý stupeň koroze a bude to zřejmě ona, která mu nakonec zlomí vaz.
Zatím se tak ale nestalo a v tomto stavu je auto nabízeno k prodeji. Čekáte láci? Kroťte svá splašená eura, tento Mercedes stojí i po takovém zápřahu 2 950 Eur, tedy asi 77 tisíc Kč. To je spíše cena odpovídající běžnému než extrémnímu nájezdu - asi je majitel přesvědčen, že zocelen nespočtem asfaltových tažení jeho auto vydrží už všechno.


















Skoro 1 milion km v Mercedesu CLK, vlastně v jakémkoli kupé, nenajede jen tak někdo. Foto: Jillis van Mourik Cars, Autowereld.nl
Zdroj: Autowereld
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” ukázalo svou dynamiku v praxi. I v rukou amatérů je tak rychlé, že mu nestačí ani skutečné Bugatti
dnes
Překvapení roku tu máme už v březnu, Elon Musk 14 dnů před premiérou znovu zrušil odhalení nové Tesly Roadster
včera
Nové Lamborghini potvrdilo svou marnost, podlahu s ním vytřel „americkej kýbl” za míň než polovinu, ač vše hrálo proti němu
17.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Mercedes okopíruje recept Audi na snížení snížení nákladů a urychlení vývoje nových aut, je to bomba
před 6 hodinami
Mechanik koupil nejlevnější Bentley s motorem W12 v Evropě a ukázal světu, proč dnes tahle auta stojí pakatel
před 7 hodinami
Renault ukázal spásu svých elektrických modelů. Jmenuje se „spalovací motor”
před 9 hodinami
Po falešném zvuku Porsche přijde i s falešným manuálním řazením, navíc ani nebude originální
před 10 hodinami
Audi poprvé ukázalo novou A2. Ta původní byla aspoň originální a technicky výjimečná, tato není nic z toho
dnes
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
