Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro

Tohle dílo si zaslouží body za snahu, ale to je asi tak všechno. Jde snad o nejmizernější repliku Rolls-Roycu Phantom, kterou jsme kdy viděli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro

20.6.2019 | Petr Miler

Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro

/

Tohle dílo si zaslouží body za snahu, ale to je asi tak všechno. Jde snad o nejmizernější repliku Rolls-Roycu Phantom, kterou jsme kdy viděli.

Když máte opravdu hodně peněz, koupíte si na ježdění Rolls-Royce, protože špatně se vám v něm jezdit nebude a váš účet to bolet nebude. Když máte o poznání méně peněz, pořídíte si na totéž Ladu, protože... vám nic jiného nezbývá. Ale co když máte málo peněz a chcete Rolls-Royce? Pak si můžete koupit onu Ladu a na Rolls-Royce ji zkusit předělat, to dá rozum.

Nějak takto musel uvažovat majitel stroje na fotkách níže. Nepochybně to není první člověk, kterého něco takového napadlo, výsledky dříve probíraných pokusů ale dopadly přece jen o něco lépe. Třeba v Kazachstánu dělají Rolls-Roycy z kde čeho, pokud ovšem vezmete za základ třeba Chrysler 300C, správnému výsledku budete i proporčně relativně blízko. Pokud za základ zvolíte jednu ze starých Lad majících základ v dávném Fiatu 124, dobře to nedopadne.

Je ovšem třeba říci, že dojem z přídě vozu se originálu docela blíží. I Lada nakonec má obdelníková světla, jen trochu větší. Maska chladiče víceméně sedí, kulatá spodní světla by tu byla (ta jsou zase o něco menší) a otvory ve spodní části nárazníku, dejme tomu. Soška Spirit of Ecstasy chybí zcela, asi nebylo tak snadné ji naklonovat. Ale ta na originálu beztak častěji vidět není než je.

Z profilu a zezadu už je to ale o poznání horší, tady se originálu přes použití jistého alternativního bodykitu, nestandardních zadních světel, litých kol a falešných zadních kotoučových brzd neblíží skoro nic. A interiér, byť jej na snímcích můžeme zahlédnout jen letmo, Rolls-Royce nepřipomíná ani omylem.

Asi bychom peníze a energii vynaloženou na tuto „přestavbu” investovali raději do udržování auta v co nejlepším původním stavu a měli raději hezkou Ladu než ošklivý „Rolls-Royce”. Ale proti gustu...


Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 1 - Lada Rolls-Royce replica 2017 01Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 2 - Lada Rolls-Royce replica 2017 02Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 3 - Lada Rolls-Royce replica 2017 03Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 4 - Lada Rolls-Royce replica 2017 04Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 5 - Lada Rolls-Royce replica 2017 05Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 6 - Lada Rolls-Royce replica 2017 06Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 7 - Lada Rolls-Royce replica 2017 07Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 8 - Lada Rolls-Royce replica 2017 08Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 9 - Lada Rolls-Royce replica 2017 09
Pokus udělat z Lady Rolls-Royce je vážně svérázná věc...

Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 10 - Rolls-Royce Phantom 2004-2012 original 01Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 11 - Rolls-Royce Phantom 2004-2012 original 02Někdo zkusil postavit Rolls-Royce ze staré Lady, skoro uspěl, skoro - 12 - Rolls-Royce Phantom 2004-2012 original 03
...v některých ohledech se ale originálu alespoň v náznacích blíží, to je třeba uznat

Zdroj: [https://www.facebook.com/groups/125833644293937/ How Not To Design A Car Group@Facebook]

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše