Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus

Ač prodej ještě nezačal, automobilka již nahlásila krádež 2 Passatů B8. Jeden se našel, po druhém se stále pátrá, stejně jako po pachatelích.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus

22.10.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ač prodej ještě nezačal, automobilka již nahlásila krádež 2 Passatů B8. Jeden se našel, po druhém se stále pátrá, stejně jako po pachatelích.

Nový Volkswagen Passat je stejně jako nová Škoda Fabia jedním z nejsledovanějších automobilových témat tohoto roku a naše pozornost mu věnovaná tomu odpovídá. Dnes se ovšem nehlásíme kvůli představení nových motorů, verzí či s prvními dojmy, ale informací o odvrácené straně jeho popularity.

Passat totiž dlouhodobě patří mezi nejvyhledávanější auta své třídy nejen mezi zákazníky, ale i mezi zloději. Automobilka se nepochybně vždy snažila dotáhnout jeho zabezpečení na takovou úroveň, aby ke krádežím docházelo co nejméně, ale víte jak je to s policisty, zločinci a nějakým tím krokem napřed... Mohli jsme doufat, že nová generace vozu bude v tomto směru zase o něco dále nebo že zájem lupek o ní bude menší, ani jedno z toho ale zjevně není pravdou.

Novinka Volkswagenu sice je na trhu a můžete si jej objednat, fakticky ale zatím nebyl dodán jedinému zákazníkovi, vrcholem kontaktu s ním jsou první novinářské prezentace na Sardinii. Přesto už došlo k odcizení prvních kusů. Svědčí o tom aktivita policejního oddělení v německém Emdenu, které pustilo do světa fotky podezřelého, kterému se pravděpodobně podařilo vůz odcizit přímo z továrny automobilky.

S ohledem na probíhající vyšetřování zatím nejsou známy všechny podrobnosti, je ale jasné, že šlo ze strany zloděje o velmi drzý čin. A pár dat k incidentu přece jen máme. Ví se tedy tolik, že nový Passat byl ukraden minulé úterý 14. října. Zloděje se pokusila zastavit ochranka areálu, ta však nakonec musela uskočit do strany. Odcizený vůz byl následně zachycen na rychlostních kamerách a pravděpodobný pachatel je ze snímku vcelku jasně identifikovatelný.

Policie proto doufá v jeho brzké nalezení, přičemž kromě fotek by k tomu měl dopomoci i fakt, že nový Passat ještě není v prodeji a jako takový dozajista bude budit pozornost. Zajímavé pak je, že nejde o první krádež německé novinky. První incident totiž proběhl již 3. října, tehdy se však celou záležitost podařilo udržet pod pokličkou.

Známy nejsou rovněž podrobnosti o tom, jakým způsobem byl vůz ukraden, více se však ví o jeho nalezení. K tomu došlo po třech dnech, přičemž vůz byl jen lehce poškozen a chyběl mu čelní emblém. Zatím přitom není jasné, zda spolu oba případy souvisejí, či zda jde jen o projev přetrvávajícího zájmu mezi zloději všeho druhu...


Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus - 1 - VW Passat zlodej 01Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus - 2 - VW Passat zlodej 02Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus - 3 - VW Passat zlodej 03
Při krádeži druhého kusu v pořadí byl zloděj nového Volkswagenu Passat vyfocen rychlostní kamerou

Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus - 4 - Test VW Passat B8 2015 20 Bi TDI preview 01Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus - 5 - Test VW Passat B8 2015 20 Bi TDI preview 02Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus - 6 - Test VW Passat B8 2015 20 Bi TDI preview 03Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus - 7 - Test VW Passat B8 2015 20 Bi TDI preview 04Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus - 8 - Test VW Passat B8 2015 20 Bi TDI preview 05Nový VW Passat už se krade, aniž by byl prodán jediný kus - 9 - Test VW Passat B8 2015 20 Bi TDI preview 06
My už jsme nový Passat zkoušeli na Sardinii, nikdo se nás při tom naštěstí oloupit nepokusil...

Zdroj: Autobild

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.