Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu

Tesla se při odhalení Cybertrucku chlubila použitím speciálního skla, které mělo odolat kde čemu, ale neodolalo. Obyčejné sklo vydrží víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu

21.1.2020 | Mirek Mazal

Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tesla se při odhalení Cybertrucku chlubila použitím speciálního skla, které mělo odolat kde čemu, ale neodolalo. Obyčejné sklo vydrží víc.

Rozbití bočního okna osobního auta je složitější, než se může zdát. Ve skutečném světě není možné narušit průhlednou strukturu například pěstí, jak bývá k vidění v akčních filmech. Mimo hrané scény nestačí kámen, šroubovák nebo sekra, jak kdysi ukázaly pokusy probourat se takto do moderního BMW řady 5.

V tomto kontextu se moc pozitivně nejeví známé selhání Tesly při prezentaci pick-upu Cybertruck. Elon Musk chtěl být osobně u ukázky téměř neprůstřelného skla Tesla Armor Glass, místo odražení útoku ale sledoval jen rozšiřující se praskliny po zásahu bočních oken ocelovými koulemi.

Nyní byl exces ještě umocněn, neboť na světě je video, které mapuje pokusy o rozbití bočního okna běžného BMW řady 5 generace E28 sekerou. Elegantní sedan byl vyráběn mezi lety 1981 až 1988, i po 32 letech s obyčejnými skly vydrží více než revoluční Cybertruck představený před dvěma měsíci. Boční okno mnichovské klasiky zvládne opakované napadení těžkou sekyrou, ke spolujezdci se útočník nedostane ani zvýšenou razancí nebo napadením ostrou hranou dřevorubeckého nástroje.

Každý pokus o napodobení zpackané prezentace končil otřesem auta, energii sekyry pružně pohltilo zavřené okno a nic zvláštního se vlastně nestalo. Unavený protagonista se raději nechal vystřídat a jeho razantnější kolega se už dokázal probojovat do interiéru. Podařený zásek byl proveden mnohem větší silou a na kraj okna. Rozbití německého veterána trvalo podstatně déle než zničení Cybertrucku přímo na pódiu, Tesla Armor Glass zjevně není až tak odolná, jak si strůjci vozu myslí.


Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 1 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 01Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 2 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 02Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 3 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 03Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 4 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 04Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 5 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 05Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 6 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 06Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 7 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 07Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 8 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 08Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 9 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 09Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 10 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 10Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 11 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 11Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 12 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 12Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 13 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 13Pokus o rozbití okna starého BMW sekerou jen umocňuje selhání Tesly při odhalení pick-upu - 14 - Pokus o rozbiti bocniho okna BMW E28 14
Boční okno BMW staré ho minimálně 32 let vydrží zjevně více než úplně nová Tesla

Zdroj: TestMan 110@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.