Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video)

Boční sklo auta se zdá být zranitelnou součástí, nakonec ho při krádežích vídáme rozbité docela často. Jenže je mnohem odolnější, než si myslíte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video)

30.10.2016 | Petr Miler | 21 příspěvků

Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Boční sklo auta se zdá být zranitelnou součástí, nakonec ho při krádežích vídáme rozbité docela často. Jenže je mnohem odolnější, než si myslíte.

Nejsem z těch, kteří by komukoli mlátili do aut, kdysi jsem se ale dostal do křížku s jedním agresivním řidičem. Nic zlého jsem mu sice neprovedl, on se ale z nějakého důvodu začat cítit ublíženě. A „po krvi” toužil tak moc, že se na následující křižovatce nespokojil ani se zamčenými dveřmi mého auta a než padla zelená, stihl ještě provést pár alternativních pokusů o vniknutí dovnitř. Tím posledním byla snaha rozbít boční okno auta - mlátil do něj takovým způsobem, že ho z toho ruka musí bolet dodnes a v momentě, kdy už jsem volal policii, do něj dokonce stihl kopnout. Nestalo se nic a musím říci, že jsem tehdy byl překvapen, jak moc toho boční sklo vydrží - k čemukoli křehkému mělo vážně daleko.

Záznam této politováníhodné události bohužel nemáme, můžeme vám ale ukázat trochu jiné video. O agresi tu nejde - člověk, který se do BMW řady 5 generace E60 pokouší dostat skrze zadní boční okno, je jeho majitelem a uvnitř auta si nechal klíč. Asi bychom volili šetrnější metodu, jak tuto patálii vyřešit, ale pokud se má něco rozbít, je zadní boční okno místem, kde to bude bolet nejméně. A tak se dotyčný začal činit.

Nejdříve vzal docela velký kamen, ale neuspěl. Později zkusil jeho kolega kamenem mlátit do šroubováku a dopadlo to podobně. A nakonec vidíme v akci i sekyry a pokusy celkem tří mužů okno rozbít, neuspěje ale ani jeden s žádným ze zmíněného vybavení.

Pochopitelně lze namítnout, že muži nedávali do ran tolik síly, to lze ale pochopit, pokud nechtěli při této snaze poškodit špatně mířenou ranou jinou část vozu. A také tím neříkáme, že je sklo nerozbitné, ostatně kdysi nám v redakci zloději rozbili totéž okno na druhé straně testovaného BMW M550d a toto je také BMW. Video nicméně naznačuje, že ani tato, skutečně nejméně odolná část vozu, vydrží více, než si leckdo myslí.

Nechceme nyní dávat návod zlodějům a dalším podobným individuím, důvod selhání tohoto pokusu je ale v prvé řadě jeden - míření ran doprostřed skla. I to je logické, pokud nechcete rozbít něco dalšího, zejména si nechcete odřít karoserii, toto sklo je ale relativně pružné a právě uprostřed vydrží nejvíce - chová se podobně, jako trampolína. Rána mířena blíže ke kraji by pravděpodobně byla úspěšnější a pochopitelně je též možné, že na autě byla instalována fólie, která odolnost dále podporovala (zejména schopnost odolat i šroubováku je překvapivá).

Tak či onak ale platí, že boční sklo auta není taková „věchýtka”, jak by vás mohlo napadnout. Musí být odolné zejména při nehodách a schopnost nepodlehnout podobnému útoku přichází jako bonus. Však se na to podívejte sami...


Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 1 - Co vydrzi bocni okno auta video 01Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 2 - Co vydrzi bocni okno auta video 02Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 3 - Co vydrzi bocni okno auta video 03Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 4 - Co vydrzi bocni okno auta video 04Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 5 - Co vydrzi bocni okno auta video 05Jak těžké je rozbít boční sklo auta? Tito muži to zkusili i sekyrou (video) - 6 - Co vydrzi bocni okno auta video 06
Rozbít boční sklo auta není vůbec tak jednoduché, jak si možná myslíte

Zdroj: Car Throttle

Petr Miler

Diskuze 21 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.