Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců

Je stále neobvyklé, aby auto na elektrický pohon používal někdo z předních politiků či šlechticů, už kvůli limitům spojeným s bezpečnostními aspekty. Britský korunní princ po takovém autě sáhl, dlouho mu ale nevydrželo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců

14.7.2021 | Petr Miler

Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců

/

Foto: Castle Motors, publikováno se souhlasem

Je stále neobvyklé, aby auto na elektrický pohon používal někdo z předních politiků či šlechticů, už kvůli limitům spojeným s bezpečnostními aspekty. Britský korunní princ po takovém autě sáhl, dlouho mu ale nevydrželo.

Možná vám to v záplavě událostí poslední doby uniklo, ale jeho královská výsost Charles, princ z Walesu, se letos zařadil mezi majitele Tesel. V jeho případě to nepřekvapí, neboť se řadí mezi environmentalisty, což je dost obvyklá záliba těch, kteří nejsou nuceni ani výhledově vyvíjet aktivitu vedoucí k vlastní obživě. Co už překvapit může, je, že se s tímto autem rozloučil.

Důvody nejsou známé, ale vůz podle dostupných informací pojal za svůj někdy v únoru letošního roku poté, co jej měl mít nejprve pouze půjčený. Prý si jej ale zamiloval tak moc, že ho chtěl vlastnit, zjevně si ale nezamiloval zase tolik, aby s ním byl ochoten jezdit déle než pár měsíců. Zbavil se jej skrze překupníka a nyní je znovu na prodej jen se 7 tisíci mílemi (něco přes 11 tisíc km), které měl odřídit především princ Charles sám mezi jeho rezidencí v Highgrove a Windsorským palácem.

Auto je tedy pochopitelně skoro jako nové a prodávající hovoří o tom, že svůj život strávilo „ve velmi pečlivých rukou”. Z některých detailů je ale patrné, že zase tolika ohledů se nedočkalo. Na straně řidiče je patrné značně okopané, místy zcela sedřené obložení prahů. Za normálních okolností je to minus, ovšem v případě, kdy prahy okopala „kopýtka” jeho královské výsosti, to možná bude vnímáno jinak.

Tak či onak, auto v provedení Long Range se dvěma motory není na prodej bůhvíjak draho. Požadovaná cena 82 500 liber (něco málo pod 2,5 milionu Kč) víceméně odpovídá jiným nabídkám sotva jetých Tesel Model S z posledních let výroby. Může to být dobrá investice, nemusí, o lecčem asi rozhodne další život prince Charlese.

Na každý pád se nezdá, že by po voze byla bůhvíjaká sháňka. Ve Velké Británii dnes vidíme na prodej přes 150 Modelů S za ceny od 25 850 liber (asi 779 tisíc Kč) a ani ty od prodejců kvapem nemizí. Bude to tedy chtít nejspíše někoho sázejícího na šlechtickou minulost vozu, aby za něj zaplatil požadovanou sumu.


Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 1 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 01Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 2 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 02Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 3 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 03Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 4 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 04Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 5 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 05Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 6 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 06Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 7 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 07Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 8 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 08Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 9 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 09Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 10 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 10Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 11 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 11Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 12 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 12Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 13 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 13Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 14 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 14Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 15 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 15Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 16 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 16Princ Charles prodal svou Teslu, vydržela mu pouhých pět měsíců - 17 - Tesla Model S 2021 prince Charles prodej 17
V této Tesle Model S jezdil princ Charles, ale jen krátce. Auto prodal asi po pěti měsících a 11 tisících km. Foto: Castle Motors, publikováno se souhlasem

Zdroje: Castle Motors, WeBuySupercars, Autotrader

Petr Miler