Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky

Více než miliardový úspěch sedmého Rychle a zběsile odstartoval expanzi automobilů na filmová plátna. A to i takových, kde o auta opravdu jde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky

29.4.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Více než miliardový úspěch sedmého Rychle a zběsile odstartoval expanzi automobilů na filmová plátna. A to i takových, kde o auta opravdu jde.

Mysleli jste si, že po premiéře osmého dílu Rychle a zběsile mají automobilové honičky na stříbrném plátně pro letošek utrum? Chyba lávky. Právě naopak můžeme očekávat ještě pořádný příval filmových novinek, kde se to čtyřmi koly jen hemží. Není to vlastně ani překvapivé, neboť sedmé Rychle a zběsile utržilo v kinech po celém světě 1,516 miliardy dolarů (cca 37,5 mld. Kč). Každý měl přitom za to, že za tím stojí především smrt Paula Walkera, jenže to je chyba lávky číslo dvě.

Osmý díl měl po uplynulém víkendu na kontě již globálních 965,6 milionů dolarů (23,9 mld. Kč). Po této neděli lze tedy stoprocentně očekávat překročení miliardové mety. Tržby navíc ještě dále porostou, neboť snímek kupříkladu ještě neměl premiéru v Japonsku. A zde je Vin Diesel pomalu již stejnou ikonou jako ninjové a samurajové. Lidé se tedy na rychlá a zběsilá auta do kin jen hrnou, a tak není divu, že to s nimi zkouší i ostatní. Tady jsou hned čtyři další kousky.

1. Overdrive - Extrémní rychlost

V červnu proto bude mít premiéru snímek Overdrive, který dostal český distribuční název Extrémní rychlost. Jeho hlavními hrdiny jsou dva bratři, z nich jednoho hraje Scott Eastwood, syn slavného „Dirty Harryho“ Clinta. Ten se mihl již v osmém Rychle a zběsile, i když byl poněkud za otloukánka. Nyní ale povýšil, přičemž je spolu s (filmovým) bratrem pověřen, aby ukradl Bugatti Type 57 SC Atlantic z roku 1937.

Plán samozřejmě nevyjde, tak jak by měl, a oba bratry chytí majitel vozu, jinak známý to gangster. Ten jim přitom dá na vybranou - buď si vezme jejich život, nebo pro něj ukradnou vůz jeho konkurenta. Ani zde nejde o žádné ořezávátko, ale o Ferrari 250 GTO z roku 1962. Kromě toho se ale ve filmu objeví i řada dalších klasických vozů.


Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 1 - Automobilove filmove novinky 01Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 2 - Automobilove filmove novinky 02Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 3 - Automobilove filmove novinky 03Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 4 - Automobilove filmove novinky 04Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 5 - Automobilove filmove novinky 05Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 6 - Automobilove filmove novinky 06Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 7 - Automobilove filmove novinky 07Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 8 - Automobilove filmove novinky 09Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 9 - Automobilove filmove novinky 10
Snímek Overdrive se zaměří především na klasické automobily

2. Baby Driver

My se můžeme přesunout dále ke snímku Baby Driver. Ten má pro změnu v českých kinech premiéru 24. srpna, přičemž děj se soustředí na mladého řidiče jménem Baby. Jako dítě zažil nehodu, kvůli které mu píská v uších. Proto neustále nosí sluchátka a poslouchá hudbu, jenž ho uklidňuje a samozřejmě dělá i lepším řidičem. A toho využívá největší gangsterský boss v okolí ztvárněný Kevinem Spaceym.

Ani v tomto případě asi nebude zápletka z nejdramatičtějších a ani v tomto případě zřejmě nelze očekávat nominace na Oscara. Dočkáme se ovšem nemalé pocty Subaru WRX, které po značnou část filmu z plátna nesleze. Další automobily jsou zde spíše jen jako takový kompars, přičemž nejvíce si kamera bude všímat ještě Dodge Challenger SRT.

Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 10 - Automobilove filmove novinky 11Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 11 - Automobilove filmove novinky 12Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 12 - Automobilove filmove novinky 13Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 13 - Automobilove filmove novinky 14Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 14 - Automobilove filmove novinky 15Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 15 - Automobilove filmove novinky 16Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 16 - Automobilove filmove novinky 17Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 17 - Automobilove filmove novinky 18Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 18 - Automobilove filmove novinky 19
Baby Driver je opusem pro Subaru

3. Collide

V případě Collide nejspíše můžete na návštěvu kina rovnou zapomenout. Americká premiéra totiž proběhla již loni a v České republice snímek letos nejspíše zamíří jen na DVD a Blu-Ray. Vlastně to přitom není až tak moc na škodu, víceméně zde totiž máme jen o trochu dražší Cobru 11 s hollywoodským obsazením a lepšími auty.

Podstatou je příběh mladíka, kterému se zapalují lýtka. Jeho vyvolená ovšem potřebuje transplantaci ledvin, a proto se vrací ke svému někdejšímu povolání, tedy ke zlodějině. Stejně jako u výše zmíněných případů ale vše nejde jako po drátkách, pročež se samozřejmě dočkáme nemalého množství automobilových honiček, bouraček a explozí.

Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 19 - Automobilove filmove novinky 20Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 20 - Automobilove filmove novinky 21Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 21 - Automobilove filmove novinky 22Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 22 - Automobilove filmove novinky 23Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 23 - Automobilove filmove novinky 24Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 24 - Automobilove filmove novinky 25Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 25 - Automobilove filmove novinky 26Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 26 - Automobilove filmove novinky 27Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 27 - Automobilove filmove novinky 28Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 28 - Automobilove filmove novinky 29Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 29 - Automobilove filmove novinky 30
Sponzorem Collide byl zjevně Jaguar

4. Auta 3

Jsme ve finále, a sice opět u stříbrného plátna. Na to se totiž vrací animovaná Auta, pro která jde již o třetí štaci. Tentokrát přitom Blesk McQueen musí bojovat proti novějším závodním speciálům, které jej poslaly mimo okruh. Naštěstí se mu dostane pomoci od nové mechaničky Cruz Ramirezové, která ovšem možná hraje dvojí hru, neboť taktéž pomýšlí na vítězství.

Že vše dobře dopadne, to nemusíme dodávat. Je totiž jasné, že Blesk McQueen nakonec spráská i hlavního padoucha Jacksona Storma a jeho osmiválec s 850 koňmi. Tím jsme se ale dostali na konec filmové přehlídky, která nabízí pro každého něco. Pokud se ovšem chcete pobavit, raději nechte mozek doma. Což je stejný recept, jak si v budoucnu užít devátý či desátý díl Rychle a zběsile, jichž se po úspěchu osmičky stoprocentně dočkáme...

Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 30 - Automobilove filmove novinky 31Rok 2017 přeje filmům o autech. Tady jsou další 4 „rychlé a zběsilé“ novinky - 31 - Automobilove filmove novinky 32
Animovaná Auta 3 jsou pak hlavně o okruhových závodech, v poněkud více přiznané pohádkové rovině

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše