Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval

Slavné jméno už jsme si na stupních vítězů odvykli vídat, teď si ale musíme znovu zvykat. Syn legendy Formule 1 letos jezdí už ve Formuli 2 a poprvé v ní dokázal zvítězit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval

5.8.2019 | Petr Prokopec

Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Slavné jméno už jsme si na stupních vítězů odvykli vídat, teď si ale musíme znovu zvykat. Syn legendy Formule 1 letos jezdí už ve Formuli 2 a poprvé v ní dokázal zvítězit.

Na sklonku loňského roku se do královských motoristických disciplín vrátilo jméno Schumacher. Syn sedminásobného světového šampióna získal svůj první titul v evropské sérii Formule 3 a postoupil do vyšší ligy. Navíc Mercedes a Ferrari v té chvíli jasně naznačily, že stačí pomalu jen kývnout, a rázem je na jejich výplatní listině. To Scuderie ještě umocnila tím, že Micka Schumachera zařadila do své jezdecké akademie. Lidé se tak vlastně i přestali ptát zda, ale kdy syn legendy vstoupí do F1 - jestli již příští rok, nebo až tu další sezónu, kdy dojde na razantní změnu pravidel.

Pohled na letošní Mickovo počínání však dosud připomínal spíše ledovou sprchu. V Bahrajnu sice ještě Schumacher dojel na osmém a šestém místě a v Baku si připsal dokonce pátou příčku, nicméně poté spíše vymetal chvost startovního pole. Ve Francii na okruhu Paul Ricard pak dokonce ani v jednom závodě neviděl šachovnicový praporek, zcela pochopitelně tak na sociálních sítích uvedl, že se jednalo o další víkend, na který „by nejraději zapomněl“. Řada lidí přitom v té chvíli začala vytahovat hůl, kterou nad Mickem demonstrativně zlomila.

Je ovšem třeba říci, že prosadit se momentálně ve světě F2 chce hodně ostré lokty. Koneckonců tu máme třeba Nycka de Vriese nebo Nicholase Lafitiho, z nichž první má na kontě již několik titulů z Formule Renault 2.0, zatímco druhý testoval pro Force Indii i Williams. Samotné monoposty jsou přitom napříč celým startovním polem identické, jakkoliv rozdíly mezi týmy samozřejmě najít lze. Schumacher stejně jako v F3 jezdí za Premu, která obecně spadá mezi lepší stáje, ovšem letos se jí nedaří - Mickův kolega Sean Gelael je na tom ještě hůře, ač již má za sebou dvě sezóny a testy pro Toro Rosso.

Mick však evidentně zvládl najít pevnou půdu pod nohama. Na Red Bull Ringu tak již dokázal dojet v jednom závodě čtvrtý, na Silverstone pak ve sprintech skončil šestý. Během uplynulého víkendu v Maďarsku pak získal v prvním závodě osmou příčku, což mu zajistilo nejen čtyřbodový příděl, ale zejména pole position v nedělním podniku. Tu následně využil na maximum, Hungaroring se tak stal prvním okruhem, na kterém Schumacher mohl zvednout nad hlavu pohár pro vítěze závodu Formule 2. Jeho bodové konto se tím rozšířilo o další patnáctku.

Do konce roku zbývá odjet osm závodů F2, a tak je velmi nepravděpodobné, že by se Mick Schumacher letos stal šampionem. K tomu má aktuálně nejblíže zmiňovaný de Vries, jenž nasbíral již čtyřikrát více bodů. Nicméně i tak je evidentní, že u Schumacherů jablko nepadá daleko od stromu. Mick za sebou dokázal udržet Nobuharu Macušitu a Sérgio Sette Camaru, tedy daleko zkušenější jezdce. Japonský závodník se přibližoval hlavně na rovinkách, a to mnohdy i na sekundu, ovšem v zatáčkách mu Schumacher vždy dokázal zase poodjet.

„Vítěz závodu, to zní dobře,“ zmínil nadějný mladík po dojetí do cíle. A dodal, že je úžasné vyhrát na trati, která skvěle sedla i jeho otci. Michael totiž v Maďarsku zvítězil čtyřikrát, sedmkrát pak dosáhl na pole position. Mick přitom již loni dosáhl svého prvního vítězství v F3 ve Spa, tedy rovněž na okruhu, který je Schumacherům vlídně nakloněn. Není tedy divu, že jeho matka Corinna i jeho sestra Gina-Marie měly pod pódiem v očích slzy. Mimo to se Mick dočkal pochvaly i od dalších slavných závodníků.

„Mickovou silnou stránkou je, že dokáže vždy zůstat klidný a nenechá se rozhodit. To jen ukazuje, jak moc dobře to má v hlavě srovnané, a je to čím dál tím důležitější, neboť další úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat,“ uvedl někdejší mistr světa F1 Jacques Villeneuve. Schumacher pak ostatně sám dodal, že „jakmile získáte v nějaké sérii první vítězství, toho druhého již dosáhnete snadněji, neboť víte, že to není něco nereálného“. Uvidíme tedy za tři týdny v „Schumacherovském“ Spa, zda dojde na další úspěch.


Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 1 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 01Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 2 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 02Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 3 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 03Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 4 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 04Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 5 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 05Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 6 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 06Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 7 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 07Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 8 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 08Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 9 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 09Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 10 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 10Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 11 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 11Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 12 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 12Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 13 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 13Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 14 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 14Schumacher znovu vítězí v závodech formulí, ten poslední opanoval - 15 - Mick Schumacher Formula 2 2019 Hungaroring 15
Mick Schumacher poprvé vyhrál ve Formuli 2, během uplynulého víkendu získal vavříny na Hungaroringu

Zdroj: FIA Formula 2

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše