Slavný režisér prodává celou sbírku aut, která použil při natáčení několika vlastních velkofilmů

Když režisér není jen filmařem, ale i fanouškem rychlých kol, může příjemné s užitečným spojovat relativně snadno. I takový člověk se ale čas od času s některými vozy rozhodne rozloučit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Slavný režisér prodává celou sbírku aut, která použil při natáčení několika vlastních velkofilmů

1.11.2021 | Petr Prokopec

Slavný režisér prodává celou sbírku aut, která použil při natáčení několika vlastních velkofilmů

/

Foto: Curated

Když režisér není jen filmařem, ale i fanouškem rychlých kol, může příjemné s užitečným spojovat relativně snadno. I takový člověk se ale čas od času s některými vozy rozhodne rozloučit.

V roce 2007 se na filmových plátnech vůbec poprvé ukázali Transformers. Velkofilm režiséra Michaela Baye uchvátil skoro každého krom filmových kritiků a odstartoval ságu, jež má na kontě tržby přesahující 4,8 miliardy dolarů (cca 106,2 mld. Kč). Další peníze pak do pokladnice hodlá přihodit v příštím roce, kdy bude mít premiéru nový díl s podtitulem Probuzení monster. Navazovat bude na film Bumblebee z roku 2018 a dějově se vrátí před zmiňovanou jedničku.

Michael Bay se nicméně na režisérskou stoličku již nevrátí, stejně jako tomu bylo u filmu, který mapoval příchod „Čmeláka“ na naši planetu. Důvodem je poměrně negativní přijetí čtvrtého a pátého dílu. Místo toho se slavný filmař pokusí v příštím roce o napravení reputace s filmem Ambulance. O rok později se pak sice k robotům vrátí ve snímku Robocalypse, ovšem zde již na transformaci aut nedojde. Pro Baye se tedy definitivně jedná o minulost, což potvrzuje i jeho nejnovější krok.

Firma Curated informovala tisk, že režisér nabídl jejím prostřednictvím k prodeji část aut ze své „transformeří“ kolekce. Konkrétně je k mání zmiňovaný Bumblebee, přičemž jde o model, který se objevil ve třetím díle s podtitulem Odvrácená strana Měsíce. V tomto snímku pak figuruje i Soundwave neboli Mercedes-Benz SLS AMG, zatímco Lockdown čili Lamborghini Aventador LP700-4 již pochází z filmu Transformers: Zánik. Po něm pak Bay natočil ještě Posledního rytíře, kde byl přestaven i inovovaný Barricade alias upravený Ford Mustang.

Tato čtyřčlenná sbírka, ve které hodné Autoboty zastupuje pouze Bumblebee, zatímco zbytek kopal za zlé Decepticony, je nabízena za rovné 2 miliony dolarů (cca 44,26 milionů korun). Pochází přímo z Bayovy sbírky, tak jako tomu ostatně bylo i v řadě jeho předchozích filmů. Třeba do filmů Mizerové 1 a 2 zapůjčil své Porsche 911 Turbo a Ferrrari 550 Maranello, neboť rozpočet obou snímků nebyl nekonečný. U Transformers pak sice penězi omezen nebyl, dostupností některých vozů však ano.

Stačí si jen uvědomit, že v případě prvního dílu Camaro páté generace ještě nebylo na světě, místo produkčního vozu si tak ve filmu zahrál prototyp. A je velmi pravděpodobné, že film zásadně přispěl k následnému úspěchu nového Camara. Podobný pak Mercedesu zajistilo SLS, jehož šedý exemplář byl jedním z prvních importovaných do Ameriky. Unikátní šedý lak je pak ostatně i doménou Lamborghini, zatímco Mustang se dočkal řady unikátních doplňků karoserie.

Firma Curated chce v následujících týdnech pustit do éteru daleko více podrobností, ostatně celá čtveřice aut již má za sebou unikátní focení, z nějž byla zatím zveřejněna jen ochutnávka. Dá se tedy předpokládat, že nabízeným vozům se podíváme na zoubek ještě o trochu podrobněji, zatím tedy berte vše jen jako předkrm. Stejně jako rozhovor se slavným režisérem, který vám prozradí ještě pár dalších „pikošek“.


Slavný režisér prodává celou sbírku aut, která použil při natáčení několika vlastních velkofilmů - 1 - Michael Bay Transformers Collection prodej 01Slavný režisér prodává celou sbírku aut, která použil při natáčení několika vlastních velkofilmů - 2 - Michael Bay Transformers Collection prodej 02
Michael Bay prodává čtyři auta, jenž se objevila ve třech dílech Transformers. Na rozdíl od vozů, které se objevily na plátně, ovšem reální Bumblebee, Soundwawe, Lockdown a Barricade nemají měnící funkci. Foto: Curated

Zdroj: Curated

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.