Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř

Na první pohled dům postavený bez špetky invence si nechal postavit jeden velmi zámožný Američan, aby zajistil výstavní stání svým výjimečným autům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř

3.4.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na první pohled dům postavený bez špetky invence si nechal postavit jeden velmi zámožný Američan, aby zajistil výstavní stání svým výjimečným autům.

Přízemní stavba v americkém Malibu na dohled od Tichého oceánu svým vzhledem nepoutá pozornost, zvlášť vedle paláců světových celebrit, které si na této lukrativní adrese oblíbily pobývat. Svým nitrem ale hranatá nízká budova překoná i řadu z nich, ať už v nich pobývá sebeznámější osobnost.

Na ulici Grasswood Ave za živým plotem a dřevěnou bránou stojí domek, který by se mohl ihned stát výstavní galerií drahých vozů. Automobilový nadšenec na pozemku vybudoval sídlo se třemi koupelnami, velkou ložnicí a obytným prostorem, ale hlavně celý projekt zaměřil na uchování stabilní pocitové teploty a vlhkosti vzduchu za pomoci nejmodernějších systémů. Počítače udržují ustálené klima ve všech koutech ocelové konstrukce, aby se místnosti mohly stát místem trvalého uchování sběratelských předmětů.

Kombinace materiálu z hliníku, oceli a dřeva nabízí obyvatelům příjemné podmínky pro život. Lidé v tomto domě ale nehrají primární roli. Lépe se mají vystavené předměty. Dosavadní majitel si liboval v automobilech, podle toho si vybavil spodní část obydlí, připomínající garážové stání elitní aukční síně.

Radost si takto udělal Steve Goldman, bývalý špičkový manažer technicky orientovaných firem. Chtěl své drahé předměty udržet ve vynikající kondici, proto v roce 2002 zvolil moderní konstrukci prošpikovanou nejlepšími systémy na udržení stálého prostředí. Kromě autonomního topení a větrání umí ultrafialový systém zabít nežádoucí bakterie. V noci pozemek rozzáří vestavěné osvětlení, které je součásti promyšleného zabezpečovacího mechanismu.

Goldman nechal navrhnout přepychové parkoviště pro svých čtrnáct exotických automobilů, pohodlně se ale do tohoto místa vměstná až pětadvacet strojů na čtyřech kolech. Do suterénu našly cestu klenoty jako například McLaren P1, McLaren 12C, Ferrari LaFerrari, Porsche Carrera GT, Pagani Zonda, závodně upravené vozy, přestavby od Aloise Rufa a další luxusní záležitosti. Žluté okruhové Ferrari s výkonem 1 000 koní prý majitel vyvenčil jen jednou - jeho rychlost ho údajně tak vyděsila, že ho zaparkoval zpět a od té doby s ním nevyjel.

Jednoduchá stavba je věrná tomu, že jejím strůjcem je technik - zvenčí je obyčejná, uvnitř ale technicky propracovaná. Na prodej je nabízena za 10 milionů dolarů (206,4 milionu Kč) a pokud byste se chtěli ptát, jaká auta jsou v ceně, pak žádná. Goldman je tedy ochotný se s případným zájemcem dohodnout na prodeji některých z nich, cena strojů uvnitř domu má ale ještě větší hodnotu než dům sám...


Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř - 1 - Drahy autohaus na prodej Malibu 01Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř - 2 - Drahy autohaus na prodej Malibu 02Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř - 3 - Drahy autohaus na prodej Malibu 03Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř - 4 - Drahy autohaus na prodej Malibu 04Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř - 5 - Drahy autohaus na prodej Malibu 05Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř - 6 - Drahy autohaus na prodej Malibu 06Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř - 7 - Drahy autohaus na prodej Malibu 07Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř - 8 - Drahy autohaus na prodej Malibu 08Tento dům stojí 206 milionů Kč. Vypadá obyčejně, ale podívejte se, co skrývá uvnitř - 9 - Drahy autohaus na prodej Malibu 09
To je zázemí pravého fanouška automobilů - je jedno, jak to vypadá, hlavně aby se autíčka měla dobře...

Zdroj: Chriscortazzo

Mirek Mazal

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše