Tohle jsou první zdokumentované nehody Tesly 3. Jedna klouzala, druhá lovila jelena

Hned dva majitelé Tesly Model 3 se na sociálních sítích pochlubili prvními bouračkami. Jejich auta nezachránily palubní systémy ani sněhové řetězy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tohle jsou první zdokumentované nehody Tesly 3. Jedna klouzala, druhá lovila jelena

30.12.2017 | Mirek Mazal | 14 příspěvků

Tohle jsou první zdokumentované nehody Tesly 3. Jedna klouzala, druhá lovila jelena

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Hned dva majitelé Tesly Model 3 se na sociálních sítích pochlubili prvními bouračkami. Jejich auta nezachránily palubní systémy ani sněhové řetězy.

První Tesly Model 3 po vleklých problémech s výrobou zamířily ke svým zákazníkům a bylo jen otázkou času, kdy se nějakou „podaří” někomu nabourat. Nemuseli jsme čekat dlouho. Člověk, který si říká Model3guy, na Instagramu zveřejnil fotky nehody, která vstoupí do historie jako první zdokumentovaný karambol tohoto možná revolučního počinu Tesly.

Dotyčný podle dostupných informací neudržel svůj stříbrný elektromobil na silnici a narazil pravým předním rohem do hromady kamení na krajnici. Na silnici vidíme tenkou vrstvu sněhu, a tak se Tesla pravděpodobně změnila v neovladatelné sáně. Auto je našlapané chytrými bezpečnostními systémy a na hnané nápravě vidíme sněhové řetězy, nic z toho ale nezabránilo střetu se skalnatým svahem.

Kde přesně se stala chyba, není známo, zajímavější jsou ale informace o následné opravě. Tesla už proslula opravami, které trvaly déle, než bývá zvykem, automobilka se ale zřejmě poučila. Model3guy k fotkám dodává: „Nedávno jsem naboural můj Model 3 a jsem nadšený, že si ho mohu příští týden vyzvednout. Naštěstí jsme jeli pomalu a nikdo nebyl zraněn.“ Škoda se nejeví jako zásadní, ale i takovou věc mohlo v počátcích výroby trvat opravit déle.

O chvíli později další nadšený majitel na sociální sít nahrál fotku své Tesly Model 3, kterou prý trefil jelena. K fotce, na které není skoro nic poznat, napsal komentář, že děkuje Elonu Muskovi za bezpečné auto, kterým trefil v rychlosti 72 km/h velkého jelena a nikomu se nic nestalo.

Podívejte se sami na výsledek. My máme o následcích střetu auta s velkým jelenem v rychlosti 72 km/h trochu jiné představy, tedy pokud by to nebyl jelen tak velký, že mu auto projede mezi nohama. Ale majitelé Tesel měli vždy trochu velké oči...


Tohle jsou první zdokumentované nehody Tesly 3. Jedna klouzala, druhá lovila jelena - 1 - Tesla Model 3 2017 nehody prvni 01Tohle jsou první zdokumentované nehody Tesly 3. Jedna klouzala, druhá lovila jelena - 2 - Tesla Model 3 2017 nehody prvni 02Tohle jsou první zdokumentované nehody Tesly 3. Jedna klouzala, druhá lovila jelena - 3 - Tesla Model 3 2017 nehody prvni 03Tohle jsou první zdokumentované nehody Tesly 3. Jedna klouzala, druhá lovila jelena - 4 - Tesla Model 3 2017 nehody prvni 04
Kluzký povrch se stal osudný zřejmě první nabourané Tesle Model 3

Tohle jsou první zdokumentované nehody Tesly 3. Jedna klouzala, druhá lovila jelena - 5 - Tesla Model 3 2017 nehody prvni 05
Následky po jelenovi skoro nejsou vidět

Zdroj: Model3guy@Instagram a Happy Chair@Twitter

Mirek Mazal

Diskuze 14 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.