Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší

(+ videa) Ačkoli Ferrari vyrobí pouze 499 kusů tohoto modelu, do České republiky byly dodány hned tři. Toto je ten poslední a je vážně výjimečný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší

1.2.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Ačkoli Ferrari vyrobí pouze 499 kusů tohoto modelu, do České republiky byly dodány hned tři. Toto je ten poslední a je vážně výjimečný.

Ferrari LaFerrari je opravdu exkluzivní auto. Italská automobilka jeho produkci bez ohledu na poptávku od začátku limituje na 499 kusů pro celý svět a pokud bychom k jeho dodávkám měli přistoupit čistě matematicky, na Českou republiku by nezbylo ani jedno. Na světě žije aktuálně 7,4 miliardy lidí a pokud byste mezi ně chtěli všechny exempláře LaFerrari „spravedlivě rozdělit”, vyjde jeden kus na asi 14,8 milionu osob. A tolik lidí v České republice nežije.

Automobilka ale auta nerozděluje podle tohoto kritéria. Jistě tu roli hrají i peníze, oficiální kritérium pro dodání LaFerrari ale bylo jiné - předchozí koupě alespoň pěti vozů stejné značky a schopnost být „dost dobrý” ještě něčím jiným. Nespekulujme o tom, co to mohlo být, v České republice se ale takoví lidé nakonec našli tři a v bývalém Československu, alespoň optikou prvních registrací oficiálně dodaných aut, dokonce čtyři.

První české LaFerrari bylo dodáno už skoro před dvěma léty, automobilka ale s produkcí tohoto modelu nepospíchala a i přes jeho dávné „vyprodání” jej stále ještě vyrábí. V mezičase byl tedy dodán druhý český kus, jeden slovenský (který havaroval v Budapešti a je to prý právě tento stroj, který si majitel nyní raději bere do obýváku) a teprve nyní, začátkem roku 2016, došlo na třetí český.

Pochopitelně nevíme, zda si tento vůz ještě někdo nepořídil neoficiální cestou, přímo skrze české zastoupení automobilky ale byly prodány pouze tři a ten třetí je v případě ČR také poslední. Zajímavý ale není jen tím, podívejte se na jeho barvu. Není to dozajista jediné takto zbarvené LaFerrari na světě, všechna ostatní výše zmíněná (a troufneme si říci, že i většina celosvětově) ale byla dodána v tradiční červené. Tento kus je perleťově bílý a podle nás mu to navzdory netradičnosti tohoto provedení docela sluší. A slušela také cenovce, ke které přihodila přes čtvrt milionu Kč.

Pozoruhodná je rovněž osoba majitele, který se v tomto případě k vozu hrdě hlásí - jak dále zjistíte, celkem pochopitelně. Jedná se Roberta Pergla, muže mnoha tváří, dalo by se říci. Profesí je to známý český právník, v médiích jste na něj mohli narazit i ve spojitosti se styky s lidmi typu Roman Janoušek a jako automobiloví nadšenci jej můžete znát též jako závodníka právě s vozy značky Ferrari. A aby toho nebylo málo, je to rovněž současný spolumajitel firmy Scuderia Praha, oficiálního dovozce Ferrari do České republiky. V tomto případě si tedy pan Pergl dodal vůz tak trochu sám sobě...

Podívejte se na něj na přiložených fotkách Aleše Chytráčka, je to vážně zajímavý zjev. A přikládáme také dvě videa. Pokud byste toužili po trochu akčnější podívané, s tímto bílým vozem se ji zřejmě hned tak nedočkáte - nedávno se ale v Praze ukázal černý kus švýcarského majitele, shodou okolností také amatérského závodníka, v trochu akčnějších pózách...


Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 1 - LaFerrari bile ceske treti 01Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 2 - LaFerrari bile ceske treti 02Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 3 - LaFerrari bile ceske treti 03Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 4 - LaFerrari bile ceske treti 04Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 5 - LaFerrari bile ceske treti 05Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 6 - LaFerrari bile ceske treti 06Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 7 - LaFerrari bile ceske treti 07Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 8 - LaFerrari bile ceske treti 08Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 9 - LaFerrari bile ceske treti 09Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 10 - LaFerrari bile ceske treti 10Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 11 - LaFerrari bile ceske treti 11Toto je třetí české LaFerrari, bílá perleť mu sluší - 12 - LaFerrari bile ceske treti 12
Toto je třetí a poslední do Česka oficiálně dodané LaFerrari. Zaujme už svou barvou

Monster LaFerrari leaves his hideout

Monster LaFerrari leaves his hideout Monstrum LaFerrari opouští svoji skrýšs Ferrari LaFerrari a Scuderia Praha a Shmee150 a Ferrari#LaFerrari #Ferrari #Shmee150

Zveřejnil(a) Magazín ProDriver CZ dne 1. únor 2016

How difficult is transport LaFerrari from service to showroom?

How difficult is transport LaFerrari from service to showroom?#ferrari #laferrari #scuderiapraha

Zveřejnil(a) Magazín ProDriver CZ dne 1. únor 2016

Zdroje: Aleš Chytráček, ProDriverCZ

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše