Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil

Pravděpodobně nedbalost Trumpových lidí stojí za tím, že na možná historickém summitu mezi ním a Kim Čong-unem prezentoval jako symbol nové doby automobilku, kterou za skanzen označil i její bývalý šéf.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil

15.6.2018 | Mirek Mazal | 1 příspěvek

Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil

/

Pravděpodobně nedbalost Trumpových lidí stojí za tím, že na možná historickém summitu mezi ním a Kim Čong-unem prezentoval jako symbol nové doby automobilku, kterou za skanzen označil i její bývalý šéf.

Během přelomového summitu USA a KLDR, který se tento týden odehrál v Singapuru, ukázal Donald Trump Kim Čong-unovi propagační video v hollywoodském střihu, které prezentovalo možné výhody urovnání vztahů mezi dvěma dlouhodobými nepřáteli. Čtyřminutový snímek je sice čistokrevný propagandistický materiál, dají se mu ale přiznat kladné body za snahu posunout korejského diktátora k pozitivnímu smýšlení.

Videoklip fiktivní produkční společnosti Destiny Pictures (taková i skutečně existuje, od produkce snímku se ale distancovala) mohli vidět novináři ještě před začátkem tiskové konference Donalda Trumpa. Ten toto dílo Kimovi pustil na tabletu ke konci vůbec první schůzky prezidenta USA a vůdce KLDR. Záběry zachycují většinou hlavy obou států a historické úspěchy jejich zemí. Emotivní záběry odkazují na minulost, kdy o plánovaném setkání nikdo neměl ani nejmenší tušení.

Ve stejném okamžiku, kdy hlas mluví o zahraničních investicích a inovativních technologiích, se na obrazovce objeví montážní linka AvtoVAZu. V čase 2:59 je vidět řadu Lad Priora seřazených jedna za druhou. Pro ruský sedan pochybné kvality velká čest, že názorně zastupuje symbol pokroku.

Hned v dalším střihu jsou zobrazeni samostatně fungující roboti, kteří nepotřebují žádný dohled. Trochu paradoxní proti technologiím AvtoVAZu, které jsou všechno, jen ne moderní. Bídu, lenost a zastaralé procesy nedávno popsal Bo Inge Andersson, bývalý šéf firmy, který teď asi musí být v šoku při pohledu na zfilmovanou budoucnost vysněnou po podpisu vágního dokumentu naznačujícího možnost denuklearizace Severní Koreje.

Pokud to byl záměr, pak Trumpovi lidé podkuřují Rusku ještě více, než se traduje. Předpokládáme ale spíše, že autoři v jistě narychlo poskládaném snímku prostě použili videa, která jim přišla pod ruku a netušili, že za symbol evoluce v tu chvíli předkládají pochybně fungující továrnu vyrábějící nepochybně zastaralý Automobil.

Tak či onak nepředpokládáme, že by video - nebo schůzka sama - něco podstatného změnilo. Stejně jako u Lady nejspíše zůstane v Severní Koreji vše při starém. Chvíli se budou konat tanečky, Kim bude chvíli sekat dobrotu výměnou za ústupky, kterému umožní vzpamatovat se z největších problémů. Pak odněkud zase vytáhne atomovku a rakety a celá story začne nanovo. Tohle už se v minulosti stalo asi desetkrát...


Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil - 1 - Lada Priora Symbol pokroku v americkem videu 01Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil - 2 - Lada Priora Symbol pokroku v americkem videu 02Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil - 3 - Lada Priora Symbol pokroku v americkem videu 03Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil - 4 - Lada Priora Symbol pokroku v americkem videu 04Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil - 5 - Lada Priora Symbol pokroku v americkem videu 05Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil - 6 - Lada Priora Symbol pokroku v americkem videu 06Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil - 7 - Lada Priora Symbol pokroku v americkem videu 07Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil - 8 - Lada Priora Symbol pokroku v americkem videu 08Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil - 9 - Lada Priora Symbol pokroku v americkem videu 09Trump chtěl ukázat Kimovi, co je pokrok a vyspělé technologie. U aut se moc netrefil - 10 - Lada Priora Symbol pokroku v americkem videu 10
Fiktivní produkce Destiny Picture vyrobila krátké video na podporu snahy USA zakopat válečnou sekeru s KLDR. Jako symbol modernizace filmaři použili mimo jiné Ladu Priora. Jak bizarní...

Zdroj: The White House@Facebook

Mirek Mazal

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše