Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik

Současné filmy vám ukáží spoustu dechberoucích scén, ty ale obvykle vznikly na počítači. Ve snímku No Time To Die se dočkáme až neuvěřitelně poctivé filmařiny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik

3.12.2019 | Petr Prokopec

Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Současné filmy vám ukáží spoustu dechberoucích scén, ty ale obvykle vznikly na počítači. Ve snímku No Time To Die se dočkáme až neuvěřitelně poctivé filmařiny.

Nejspíše již víte, že příští rok zamíří do kin nová bondovka. Pro agenta 007 jde již o pětadvacáté filmové dobrodružství, přičemž popáté se role slavného britského špióna zhostí herec Daniel Craig. Ten se zároveň s kulturní ikonou loučí a jak se zdá, půjde o odchod ve velkém stylu. Minimálně tedy z automobilového pohledu, neboť ve snímku No Time To Die se objeví více vozů než v několika předchozích bondovkách dohromady. Ostatně jen Aston Martin vyslal na plac flotilu hned čtyř aut (DB5, V8 Vantage, DBS Superleggera a Valhalla).

Tím ovšem výčet obsahu filmařských garáží ani zdaleka nekončí, dále lze počítat se zcela novým Land Roverem Defender, Jaguarem XF (a možná také I-Pace) či Toyotou Land Cruiser. Dnes se však nebudeme věnovat ani tak samotným dopravním prostředkům, jako spíše tomu, co s nimi filmaři před kamerou prováděli. A na paškál si vezmeme nikoli automobil, ale motocykl.

Momentálně je totiž na světě jakýsi teaser teaseru, který má pouhých patnáct vteřin. Ovšem už to stačí na to, abychom žasli. Naši pozornost totiž zaujala právě scéna s motorkou, ze které padá čelist. Bond (tedy alespoň předpokládáme, že jde o něj) v ní najede na kamenný oblouk, který jej vymrští vysoko do výšky, než s motocyklem dopadne o úroveň výše těsně před smuteční průvod. Na stříbrném plátně už jsme viděli divočejší kousky, podstata je jinde - tento skok není počítačovým trikem, aby byl kompletně proveden pěkně postaru, tedy v reálném prostředí s reálným kaskadérem.

Jak je patrné z videa mapujícího natáčení, onen kamenný oblouk ve skutečnosti neexistuje, filmaři si jej museli v italském městečku Matera kvůli skoku postavit. Záběry ze zkoušek ukazují ještě odhalenou rampu a na jejím vrcholku několik matrací, které by v případě potřeby mohly ztlumit pád kaskadéra. Nicméně kamenná zídka, jíž musí kaskadér překonat, již žádnou ochranu nenabízí. A to samé lze říci o dlažebních kostkách, které pokrývají náměstí, na které motocykl dopadne. Stačil tedy jediný zádrhel a neštěstí bylo na světě, nic takového se ale nestalo, natáčení evidentně klaplo na jedničku a profík za řídítky už během zkušebních záběrů předváděl úžasné kousky.

Nová bondovka tedy slibuje nemalou podívanou, jenž bude umocněna právě tím, že spousta toho, co na plátně uvidíme, není dílem jedniček a nul. To je nadmíru sympatické, neboť značná část Hollywoodu se právě k počítačovým trikům uchyluje stále častěji. Výsledné snímky pak možná sice lámou jeden kasovní rekord za druhým, ovšem vaší pamětí prošumí, aniž by zanechaly hlubší dojem. To se ale v případě nové bondovky stát nemusí, už kvůli tomuto fascinujícímu skoku.


Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik - 1 - No Time To Die 2019 motorcycle stunt videoscreen 01Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik - 2 - No Time To Die 2019 motorcycle stunt videoscreen 02
V nové bondovce se dočkáme extrémního skoku na motorce...

Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik - 3 - No Time To Die 2019 motorcycle stunt videoscreen 03Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik - 4 - No Time To Die 2019 motorcycle stunt videoscreen 04Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik - 5 - No Time To Die 2019 motorcycle stunt videoscreen 05Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik - 6 - No Time To Die 2019 motorcycle stunt videoscreen 06Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik - 7 - No Time To Die 2019 motorcycle stunt videoscreen 07Úžasný kaskadérský skok z nové bondovky je kompletně skutečný, není to filmový trik - 8 - No Time To Die 2019 motorcycle stunt videoscreen 08
...který rozhodně nevznikl na počítači

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše