Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl

Je to docela drzý požadavek, uvážíme-li rivalitu obou značek. Ferrari na něj kupodivu neřeklo ne a výsledek můžete posoudit sami. Podle nás není k zahození.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl

14.11.2018 | Mirek Mazal

Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to docela drzý požadavek, uvážíme-li rivalitu obou značek. Ferrari na něj kupodivu neřeklo ne a výsledek můžete posoudit sami. Podle nás není k zahození.

Ferrari F12tdf je samo o sobě výjimečným strojem. Tři písmena v jeho názvu jsou poctou automobilovému, nikoli cyklistickému závodu Tour de France, který se konal během let 1899 až 1986. Ferrari se v něm pravidelně umísťovalo na stupních vítězů a roky 1956 až 1964 byly pro rudý tým těmi absolutně nejúspěšnějšími.

Na počest mnoha vítězstvím vznikla limitovaná edice 799 kusů moderního modelu F12 dostupná jen „lepším” zákazníkům Ferrari. Jeho upravenou techniku si vyvolení mohli nechat odít do černé, červené, bílé, modré nebo žluté barvy, ti kreativnější pak mohli oslovit individualizační program automobilky. A jeden z nich se na něj obrátil s docela drzým požadavkem.

Vážený tokijský klient totiž automobilku požádal, aby mu jeho F12tdf oděla do odstínu z palety úhlavního konkurenta. Řeč je pochopitelně o Lamborghini, které kdysi vzniklo na truc Ferrari a dodnes je jednou z mála značek, které dokáží nejvěhlasnějšímu výrobci sporťáků seriozně konkurovat. Nejsme si jisti, co by na to řekl Enzo Ferrari, současné vedení automobilky s tím ale nemělo problém a bronzovou barvou Bronzo Masaruz nabídky programu Lamborghini Ad personam svou F12tdf nalakovalo.

Výsledek je působivý, třebaže tradičním příznivcům Ferrari asi radost neudělá. Barevné odlesky laku se mění pod vlivem různě silného světla - někdo vidí bronzovou a z jiného úhlu vznikne lehce fialový nádech. Tento lak jsme viděli na Lamborghini Aventador SV a Aventador LP720-4 50th Anniversary Roadster, nyní si jej můžeme prohlédnout na Ferrari.

Zrovna modelu F12tdf podle nás sedí, neboť díky němu vyniknou prvky agresivního tvarování. Exteriér japonského exempláře je doplněn černým příčným pruhem přes kapotu, dále pěkný celek dokreslují stříbrná kola a černé brzdové třmeny. Interiér na vnější vzhled navazuje podobným stylizováním díky hnědé kůži a i on sám dokáže ohromit. Prim zde ale hraje zcela unikátní lak karoserie - posuďte sami, jak moc se vám zamlouvá.


Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl - 1 - Ferrari F12tdf Bronzo Masaru foto 01Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl - 2 - Ferrari F12tdf Bronzo Masaru foto 02Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl - 3 - Ferrari F12tdf Bronzo Masaru foto 03Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl - 4 - Ferrari F12tdf Bronzo Masaru foto 04Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl - 5 - Ferrari F12tdf Bronzo Masaru foto 05Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl - 6 - Ferrari F12tdf Bronzo Masaru foto 06Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl - 7 - Ferrari F12tdf Bronzo Masaru foto 07Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl - 8 - Ferrari F12tdf Bronzo Masaru foto 08Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl - 9 - Ferrari F12tdf Bronzo Masaru foto 09Vážený klient chtěl po Ferrari auto, které bude vypadat jako Lamborghini. Kupodivu uspěl - 10 - Ferrari F12tdf Bronzo Masaru foto 10
Stroj z omezené edice Ferrari v laku z nabídky Lamborghini je vážně neobvyklé zjevení

Zdroj: Amin Siala@Instagram

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.