Winterkorn z VW odešel i neodešel, ještě rok bude pobírat plný plat

Bývalý šéf Volkswagenu sice rezignoval na veškeré své funkce, plat ovšem bude pobírat i nadále. Prý je tato varianta levnější než vyplacení odstupného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Winterkorn z VW odešel i neodešel, ještě rok bude pobírat plný plat

19.12.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Winterkorn z VW odešel i neodešel, ještě rok bude pobírat plný plat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Bývalý šéf Volkswagenu sice rezignoval na veškeré své funkce, plat ovšem bude pobírat i nadále. Prý je tato varianta levnější než vyplacení odstupného.

Kauza Dieselgate vypukla již před třemi měsíci, ani během této doby ovšem koncern Volkswagen neukázal na konkrétní viníky. Ač jsme se tedy dočkali několika rošád na vedoucích postech, mnoho hlav zatím pod náporem skandálu nepadlo. Tedy až na tu nejvyšší, neboť bývalý šéf VW Group Dr. Martin Winterkorn rezignoval na své místo pouhý týden poté, co se informace o emisním podvodu německé automobilky rozšířily do celého světa.

Jelikož nedávno zástupci koncernu uvedli, že nejspíše nikdo z nejužšího vedení do kauzy Dieselgate nebyl zapojen, můžeme Winterkorna pomalu považovat za obětního beránka. K tomu má ovšem ve výsledku opravdu daleko, neboť i přes odchod z vedoucích postů napříč koncernem zůstává osmašedesátiletý Němec nadále na výplatní listině Volkswagenu, a to až do 31. prosince 2016.

Podle zdroje obeznámeného s celou záležitostí byl tento způsob ukončení spolupráce s bývalým šéfem VW Group pro koncern levnější, než kdyby firma Winterkorna propustila a musela mu vyplatit domluvené odstupné. Jelikož do účetnictví automobilky nevidíme, nemůžeme zrovna tuto skutečnost potvrdit či popřít. Nicméně i tak si někdejší CEO značky přišel u VW na pěkné peníze.

Během devíti let na vedoucím postu Winterkorn nashromáždil jmění ve výši 28,6 milionů Eur (cca 773 mil. Kč). V loňském roce byl navíc nejlépe placeným šéfem německého žebříčku DAX-30, neboť jeho plat dosáhl výše 16 milionů Eur (432,4 mil. Kč). Za letošek a příští rok si nejspíše na takové peníze nepřijde, nicméně i tak se nedá předpokládat, že by Winterkorn musel vyrazit do světa se žebráckou holí.

Veškeré výše zmíněné informace ovšem prozatím berte za nepotvrzené, neboť se k nim nevyjádřil ani mluvčí Volkswagenu, ani lidé z firmy, právníci, kteří Winterkorna zastupují. Nicméně ať je již pravda jakákoliv, jisté je, důchod bývalého šéfa německého koncernu nebude přes jeho neslavný konec ve vedení společnosti smutný...


Winterkorn z VW odešel i neodešel, ještě rok bude pobírat plný plat - 1 - Martin WinterkornWinterkorn z VW odešel i neodešel, ještě rok bude pobírat plný plat - 2 - martin winterkornWinterkorn z VW odešel i neodešel, ještě rok bude pobírat plný plat - 3 - Ferdinand Piech Martin Winterkorn nove PerexWinterkorn z VW odešel i neodešel, ještě rok bude pobírat plný plat - 4 - Martin Winterkorn sef VW lituje 02Winterkorn z VW odešel i neodešel, ještě rok bude pobírat plný plat - 5 - Martin Winterkorn sef VW lituje 03Winterkorn z VW odešel i neodešel, ještě rok bude pobírat plný plat - 6 - Martin Winterkorn sef VW lituje 04
Dr. Martin Winterkorn má nakonec důvod ke smíchu. Ačkoliv koncern VW Group opustil, na výplatní listině zůstane až do konce příštího roku

Zdroj: Handelsblatt

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše