Žena nalila benzin do špatného otvoru a auto vybuchlo. Jde jí to ale vůbec vyčítat?

Za normálních okolností bychom se ušklíbli a byli rádi, že se dotyčné nic vážného nestalo. Jenže tady nebyla na vině ani tak nepraktičnost oné ženy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Žena nalila benzin do špatného otvoru a auto vybuchlo. Jde jí to ale vůbec vyčítat?

28.12.2017 | Mirek Mazal | 61 příspěvků

Za normálních okolností bychom se ušklíbli a byli rádi, že se dotyčné nic vážného nestalo. Jenže tady nebyla na vině ani tak nepraktičnost oné ženy.

Historky o natankování benzínu do nádrže naftového motoru a naopak často vedou k diskuzím o duševním zdraví hlavního aktéra. Když se pak objeví příběh o tom, že někdo vsunul tankovací pistoli do úplně jiného otvoru v autě, což způsobí dokonce explozi a požár, leckdo si o dotyčném pomyslí, že se dotyčný dočista zbláznil. Na následujících řádcích půjde právě o to, přesto tu hlavní roli hraje auto, nikoli lidský faktor.

Julie Nicklin, 54letá řidička Smartu ForTwo, se zastavila na čerpací stanici, aby natankovala benzín. Vypnula motor, vystoupila, šla do zadní části vozu, otevřela kruhový uzávěr a začala krmit svého oře, tedy spíš poníka. Horší je, že si vybrala špatnou stranu automobilu, špatný uzávěr a hlavně špatný otvor.

Kulatý uzávěr na levé straně Smartu ForTwo totiž není vstup do palivové nádrže, jak si původně myslela. Na této straně automobilka vyvedla přívod vzduchu pro motor. Palivová nádrž je na druhé straně ve stejných místech a s podobným uzávěrem - oba se dají otevřít a oba v tu chvíli nabídnou otvor, do kterého lze vsunout tankovací pistoli.

Nicnetušící Julie zaplatila útratu, sedla za volant a chtěla odjet. Otočila klíčem, když v tom se ozvala velká rána a auto zasáhly plameny. Kabina je tak malá, že okamžitě požár zaplnil celý interiér a řidička se začala dusit. Naštěstí byla benzínka na rušné ulici. Řidičce pomohl zachránit život náhodný svědek Brian Turner, který otevřel dveře a vytáhl Julii ven. Šťastnou náhodou vyvázla jen se spáleným oblečením a brýlemi. Těsně po vyproštění vybouchlo palivové čerpadlo, přesně jak to mají rádi dramaturgové nejen Kobry 11.

Stále si asi myslíte, že řidička musí být hloupá, když si nevšimla, kam čepuje palivo? Tak se podívejte na fotky níže. Na obou stranách auta je téměř identický uzávěr na stejném místě, německá posedlost symetrií má v tomto případě vskutku bizarní výsledek. Palivová nádrž je na pravém boku, nasávání vzduchu pak na levém. Ano, na plastu lemujícím vstup vzduchu je po odklopení krytky napsáno „NO FUEL“, ale upozornění je vyvedeno malým písmem černé barvy na černém podkladu, proto může zvláště za šera lehce zaniknout.

Je to jednoznačně špatně odvedená práce ze strany Smartu. Lidé si na tento prohřešek stěžovali už dříve a pozdější verze ForTwo změnily design sání i víčka palivové nádrže, aby nedocházelo k omylům. Jenže chybu u aut starších ročníků to nenapravilo a jak vidno z aktuálního příběhu, k omylům dochází dál. Vinu svádíme na auto, ale i Julie si bude pamatovat, že musí přemýšlet také u banálního tankování, aby to příště nedopadlo ještě hůře...


Žena nalila benzin do špatného otvoru a auto vybuchlo. Jde jí to ale vůbec vyčítat? - 1 - Smart ForTwo 2005 hloupe reseni vicka nadrze 01
Takovouto scenérii způsobila záměna hrdla palivové nádrže za vstup vzduchu k motoru

Žena nalila benzin do špatného otvoru a auto vybuchlo. Jde jí to ale vůbec vyčítat? - 2 - Smart ForTwo 2005 hloupe reseni vicka nadrze 02Žena nalila benzin do špatného otvoru a auto vybuchlo. Jde jí to ale vůbec vyčítat? - 3 - Smart ForTwo 2005 hloupe reseni vicka nadrze 03Žena nalila benzin do špatného otvoru a auto vybuchlo. Jde jí to ale vůbec vyčítat? - 4 - Smart ForTwo 2005 hloupe reseni vicka nadrze 04Žena nalila benzin do špatného otvoru a auto vybuchlo. Jde jí to ale vůbec vyčítat? - 5 - Smart ForTwo 2005 hloupe reseni vicka nadrze 05Žena nalila benzin do špatného otvoru a auto vybuchlo. Jde jí to ale vůbec vyčítat? - 6 - Smart ForTwo 2005 hloupe reseni vicka nadrze 06
Záměně se ale u staršího ForTwo nelze divit, řešení obou otvorů je velmi nešťastné

Zdroje: Telegraph, Evilution

Mirek Mazal

Diskuze 61 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama