Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia

Pokud nebudete trvat na novém autě, můžete si za cenu nijak vyšperkovaného českém liftbacku nebo kombíku pořídit větší, výkonnější a prestižnější auta, jejichž technika by vás neměla zruinovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia

2.10.2020 | Petr Prokopec

Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia

/

Foto: Volkswagen

Pokud nebudete trvat na novém autě, můžete si za cenu nijak vyšperkovaného českém liftbacku nebo kombíku pořídit větší, výkonnější a prestižnější auta, jejichž technika by vás neměla zruinovat.

Nová Škoda Octavia dávno není levné zboží a pokud zatoužíte byť jen po rozumné specifikaci, bude to chtít okolo 700 tisíc Kč. Např. solidní, ale asfalt netrhající motor 1,5 TSI se 110 kW vás v kombinaci s výbavou Style vyjde jako liftback na 687 900 Kč. Dobré auto je to nesporně, mimořádné ale nikoli a za něco jako Octavii s jedna-pětkou to opravdu nejsou malé peníze. Za stejnou či ještě menší sumu si dnes můžete pořídit řadu zajímavějších ojetých aut, která přitom neplatí za problémová.

Právě takovým se podívali na zoubek kolegové z německého Auto Bildu, kteří vybírali zajímavé a spolehlivé ojetiny v ceně do 25 000 Eur, což je právě cena zmíněné lepší Octavie. K ruce si vzali aktuální statistiky německého TÜV (tedy české obdoby STK), aby vybrali jen taková auta, u kterých vás ihned po koupi nejspíše nečeká závratná investice do nezbytné opravy. My jsme z nich pak vybrali pět, respektive sedm kandidátů, a sice na jeden sedan/kupé, jeden kabriolet a čtyři SUV. Do jisté míry tedy odpovídá aktuálním nákupním trendům, přičemž v případě vyššího rozpočtu z ní rovnou můžete seskládat ideální garáž pro celou rodinu. Pojďme se na ně podívat, jednotlivé typy si představíme dle abecedního pořadí.

Audi A4/A5

Nejprve tedy zamíříme ke čtyřem kruhům. Zatím poslední generace modelů A4 a A5 je na trhu od roku 2015, rozhodně tedy nejde o zastaralé zboží. Design nadále odpovídá soudobým požadavkům, problémy nebudete mít ani s pohonnými jednotkami a interiér budete dávat za příklad mnoha sousedům ještě po dlouhá léta. Vyplatí se vám nicméně proklepnout zavěšení, jinak budete potřebovat více než 18 000 Eur (cca 484 tisíc Kč), na které přijdou nejlevnější perspektivní kusy.


Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 1 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 01Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 2 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 02Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 3 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 03
Foto: Audi

BMW X5/X6

Také v případě mnichovské dvojice je třeba zaměřit zrak na podvozek, z TÜV přichází informace hlavně o více opotřebovaných nápravách a jejich jednotlivých komponenetech. Kromě toho byste se měli vyvarovat raných exemplářů generací F15 a F16, jejichž výroba skončila před dvěma lety. Provázeny jsou totiž některými dětskými bolístkami. Tím ale negativa končí, dále již máme „na skladě“ jen působivou dynamiku či prostornou kabinu. Ceny pak startují okolo zmíněné hranice 25 000 Eur (678 tisíc Kč), v nejbližší době se ale jistě dostanou i pod ní.

Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 4 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 04Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 5 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 05Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 6 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 06
Foto: BMW

Mercedes-Benz SLC

V roce 2016 byl Mercedes SLK přejmenován na model SLC, aby lépe zapadal do firemní hierarchie. Jeho kvality však nezmizely, ba naopak se zdá, že došlo k jejich nárůstu. Po koupi byste tedy nemuseli řešit nic jiného než účty za pohonné hmoty, neboť SLC nabízí mnoho zábavy za volantem s vysokou spolehlivpstí. Obávat se pak nemusíte ani o jeho bezpečnost, jde totiž o jednoho z posledních zastánců kdysi vyhledávaných kupé-kabrioletů s pevnou střechou. Připravit si pak musíte minimálně 17 000 Eur (457 tisíc Kč).

Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 7 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 07Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 8 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 08Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 9 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 09
Foto: Mercedes-Benz

Porsche Cayenne

Jak bylo již naznačeno v případě bavorské dvojice, velká a těžká SUV mají problémy s podvozkem. Cayenne vyráběný v letech 2010 až 2017 však i nyní v tomto ohledu dokáže překonat mnohem modernější konkurenci. Je tu nicméně jedna oblast, na kterou je třeba dát pozor - motor i převodovka jsou známé prosakováním oleje. Rozhodně tedy trvejte na testovací jízdě, po které prověřte motorový prostor. Jinak vás čeká investice vyšší než opět hraničních 25 000 Eur (678 tisíc Kč).

Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 10 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 10Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 11 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 11Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 12 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 12
Foto: Porsche

VW Touareg

Jsme ve finále, a to u sourozence SUV z Zuffenhausenu. Touareg má přitom tytéž potíže jako Porsche, kromě toho k nim ovšem ještě přidává haprující parkovací brzdu. Stejně tak se vyplatí prověřit ty klasické. Ovšem na rozdíl od BMW nebudete muset řešit potíže s podvozkem. A vůči Cayenne také ušetříte, ceny startují od 15 000 Eur (403 tisíc Kč). Pokud byste tedy šli po nové Škodě Octavia iV, která dnes začíná na skoro 847 tisících Kč, můžete mít jak Touareg, tak ještě SLC. To už jsou hned dvě zajímavé alternativy dohromady.

Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 13 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 13Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 14 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 14Luxusní a spolehlivé ojetiny, které si dnes můžete pořídit za cenu lepší Škody Octavia - 15 - 5 luxusnich ojetin pod 30 tisic Eur 15
Foto: Volkswagen

Inspirace: Auto Bild

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše