Na magistrále v Praze mají přibýt další semafory, pěkně potají

Pražský magistrát má plán na nasazení dalších semaforů na magistrálu. Nikomu o něm ale neřekl. A na vyjádření veřejnosti již zbývá pouhý den.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Na magistrále v Praze mají přibýt další semafory, pěkně potají

15.8.2012 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Na magistrále v Praze mají přibýt další semafory, pěkně potají

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pražský magistrát má plán na nasazení dalších semaforů na magistrálu. Nikomu o něm ale neřekl. A na vyjádření veřejnosti již zbývá pouhý den.

Jak by asi podle pražského magistrátu měla vypadat ideální dopravní situace? Zřejmě tak, že každé ráno by si občané nazuli běžecké tretry či cyklistickou obuv a zamířili by do práce. Po cestě by mohli podpálit těch pár posledních automobilových dinosaurů, kteří plni drzosti nadále spalují tu otřesně zapáchající ropu. A samozřejmě by přitom nesměli opomenout dostaveníčko s pány radními, kterým by odevzdali část svých daní.

Že to je nesmysl? Dnes možná, za pár týdnů kdo ví. Pražský magistrát si totiž očividně libuje ve strategii „O nás, bez nás“. Jinak by nemohl přijít s plánem nasazení dalších pěti nesmyslných semaforů na jednu z nejnamáhanějších dopravních tepen v republice. A to ještě předtím, než byly vyhodnoceny výsledky z instalace toho prvního.

Na počátku prázdnin, kdy se objevily první zmínky o semaforu na magistrále, přitom pražští radní slibovali, že „světla“ jsou jen na zkoušku. Poté bude vyhodnoceno, zda v centru ubyl hluk a tolik nebezpečné emise CO2 (které každý vydechuje a jenž třeba rostliny nutně potřebují k fotosyntéze). Jenže politické sliby jsou občanovy chyby.

Nejsou tomu ani dva týdny, co byl semafor uveden do chodu, a magistrát již přichází s novým plánem. Semafory budou na magistrále nasazeny také na křížení s Jižní spojkou, Michelskou, Vyskočilovou, Na strži a Legerovou. Cílem přitom není buzerace, nýbrž regulace. A pokud se vám to nelíbí, můžete se dokonce proti plánům ozvat.

V tuto chvíli ovšem nastává velký problém. Pod pojmem veřejná diskuze si magistrát představuje nenucený rozhovor jeho představitelů v některé prominentní restauraci. Při zveřejnění plánu totiž vůbec nebylo oznámeno, na koho by se nespokojení občané mohli obracet. A hlavně, pokud by již odpovědného styčného důstojníka našli, mají na stížnost...

...pouhý den. Ano, jen tak málo. Konec připomínkování totiž končí zítřejší půlnocí. A neznalost přece neomlouvá, jak se nám mnohokrát snaží dokázat slovutná ruka zákona. Semafory tak s největší pravděpodobností budou na magistrále růst rychleji než houby po dešti. Leda, že byste pana Josefa Noska, náměstka primátora zodpovědného za dopravu, neprodleně začali bombardovat svými e-maily.

Pokud byste se pana Noska chtěli na něco zeptat, kontakty na něj najdete na webu Osbidu.


Na magistrále v Praze mají přibýt další semafory, pěkně potají - 1 - Magistrala semafor
Semafor na magistrále zřejmě dlouho nezůstane osamocen

Zdroj: Osbid, Foto: iDnes

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.