Reklama

Ford Focus RS proti BMW M140i ukázal, jak slabý je ve vyšších rychlostech (video)

Přeplňovaná jednotka modrého oválu je z továrny naladěna takřka na 400 koní, méně potentní BMW ma však při vyšším tempu přesto jasně navrch.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ford Focus RS proti BMW M140i ukázal, jak slabý je ve vyšších rychlostech (video)

22.2.2017 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Přeplňovaná jednotka modrého oválu je z továrny naladěna takřka na 400 koní, méně potentní BMW ma však při vyšším tempu přesto jasně navrch.

Nový Ford Focus RS nepochybně je dobrým hot hatchem, možná i jedním z nejlepších, které jsou aktuálně na trhu dostupné. Nicméně jeho technické parametry možná slibují až přespříliš, pročež na tento model vedle chvály padá i kritika. Pokud totiž pod kapotou máte 2,3litrový přeplňovaný čtyřválec, jehož výkon na motorové brzdě šplhá až k 384 koním, jednoduše čekáte deklasování zbytku světa.

To se ovšem neděje, a pokud ano, pak rozhodně nikoliv tak, jak by tomu napovídal výkonnostní náskok Fordu, kupříkladu před Volkswagenem Golf R naladěným na 300 koní. Nejinak je tomu při srovnání s BMW M140i, které taktéž dostalo do vínku pohon všech kol. Spárován je pak s ním sice osmistupňový automat a šestiválcový motor, ten ovšem produkuje „pouze“ 340 koní.

Teoreticky by tedy modrý ovál znovu měl hrát prim, nicméně BMW se ale spíše zvládá jen držet po boku, a to navíc pouze při rychlostech do 200 km/h. Poté Fordu začíná docházet dech, zatímco mnichovský šestiválec směle pokračuje dále k 260 km/h. Snadno tak dosahuje své udávané, elektronicky omezené maximum, zatímco Focus RS se nad dvěstěpadesátku takřka ani nedoplazí.

Ukazuje se tedy, že modrý ovál nakonec opravdu není tak dobrý v kramflecích, jak jeho technická data naznačují. To ovšem neznamená, že bychom jej měli definitivně odepsat. Vytáhnout totiž můžeme ještě jeden argument, a sice cenu. Ta v případě Fordu Focus RS činí 952 900 Kč, zatímco za třídveřové BMW M140i xDrive dáte minimálně 1 229 800 Kč. Volba je jako vždy na vás...

Ford Focus RS proti BMW M140i ukázal, jak slabý je ve vyšších rychlostech (video) - 1 - Ford Focus RS vs BMW M140i videoscreen 01Ford Focus RS proti BMW M140i ukázal, jak slabý je ve vyšších rychlostech (video) - 2 - Ford Focus RS vs BMW M140i videoscreen 02Ford Focus RS proti BMW M140i ukázal, jak slabý je ve vyšších rychlostech (video) - 3 - Ford Focus RS vs BMW M140i videoscreen 03
Ford Focus RS se postavil ve sprintu BMW M140i. A navzdory vyššímu výkonu nedominoval, ani trochu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama