Hyundai i30 N se ukázalo na dalším videu z vývoje. Tváří se nenápadně, ale zní hrdě

30.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Do premiéry korejského hot hatche ještě pár měsíců zbývá. Nyní ovšem již víme, jak se bude akusticky projevovat nemalý potenciál pod kapotou.

O korejském hot hatchi v poslední době mluvíme měrou vrchovatou. To není překvapivé, neboť první pokusy Hyundai v podobě modelu i30 Turbo a Veloster zrovna nevyšly. Napodruhé automobilka podobné fiasko nehodlá dovolit, kvůli čemuž ostatně již před časem přetáhla Alberta Biermanna od BMW M. Nový šéf korejské sportovní divize N má přitom nemalé ambice, jež se týkají i sesterské značky Kia.

My ovšem dnes zůstaneme pouze u chystaného Hyundai i30 N, které vzejde z druhé generace hatchbacku. Odhalení standardní varianty je naplánováno již na letošní Paříž, s ostrou verzí bychom se pak měli potkat někdy na počátku příštího roku. Debut se tedy dá předpokládat v březnu v Ženevě, do prodeje ale i30 N nejspíše zamíří až po příštích prázdninách.

Momentálně lze přitom vytušit, co můžeme očekávat po stránce vizuální. Nové oficiální video v tomto ohledu i přes kamufláž odhaluje agresivněji střižené nárazníky, se kterými budou spárovány mohutnější boční prahy a střešní spoiler. Vše pak završí rozměrná litá kola, ve výsledku tak nepůjde o příliš okaté prozrazování potenciálu pod kapotou.

Pár drobných nuancí lze očekávat rovněž v interiéru, důraz ovšem bude kladen hlavně na odlišné pohonné ústrojí a sportovněji nastavený podvozek. V jeho případě můžeme očekávat pokles blíže k zemi a elektronický samosvor, pod kapotou se pro změnu dočkáme mnohem vyššího výkonu než u aktuálních modelů značky.

Kolik koní ovšem nakonec dorazí, to je nyní nejasné. Zpočátku se mluvilo o více než 260, poslední informace však zmiňovaly pouze 230koňové stádo. Mimo to ale zaznělo, že Hyundai by chtělo vyrukovat hned se dvěma variantami. Jak však tato expanze dopadne, to je nejisté. Na nižší cenu než u konkurence lze ovšem vsadit pokaždé.

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše