Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
VW začíná svolávat vozy s motory 1,2 TDI, montovaly se i do Škody Fabia
15.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německý koncern povolává na modifikaci softwaru zhruba půl milionu vozů. Za podfuk VW Group přitom majitelé nebudou muset platit.
O kauze Dieselgate jsme sepsali již bezpočet článků. Povětšinou jsme se přitom věnovali dvoulitrovým turbodieselům a menším jedna-šestkám, mimo ně jsou ovšem součástí dotčené rodiny TDI EA 189 také tříválcové motory 1,2. Ty se objevily pod kapotou Volkswagenu Polo, Škody Fabia či Seatu Ibiza, jejichž majitelé jsou nyní voláni do servisů.
Koncern VW Group uvedl, že svolávací akce se týká 460 tisíc vozů. Modifikace softwaru by měla zabrat zhruba 30 až 60 minut, v případě nutnosti mohou zákazníci počítat s náhradním vozem. Na kompenzace, s jakými lze počítat v zámoří, mohou ovšem lidé ze Starého kontinentu zapomenout. Značka ovšem ujišťuje, že po servisním zákroku nedojde k navýšení spotřeby či emisí a zhoršena nebude ani jízdní dynamika.
Dále Volkswagen uvedl, že svolávací akce týkající se 1,2 TDI má posvěcení německé federální autority KBA, která ještě musí projednat modifikaci 1,6litrových turbodieselů. I ty byly osazeny tzv. odpojovacím zařízením, v jejich případě však kromě úpravy softwaru dojde k instalaci několika nových mechanických komponentů.
Závěrem jen zmíníme, že německý koncern původně doufal s ukončením rozsáhlé svolávací akce ještě letos. Jeho šéf Matthias Müller ovšem nedávno uvedl, že opravy se nejspíše natáhnout až do příštího roku. Toto zdržení je přitom překvapivé i proto, že do servisů rozhodně nezamíří všichni majitelé dotčených vozů.






Motor 1,2 TDI se objevil i pod kapotou Škody Fabia
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Amazon poprvé ukázal novou The Grand Tour bez Clarksona a spol., zatím láká spíš jen ze zvědavosti
včera
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za první vyrobený kus nejošklivějšího Ferrari dějin, je to vrchol ironie
18.8.2026
Není špatné reklamy? První exemplář otřesného Ferrari Luce se v aukci prodal bezmála za 1 miliardu korun
17.8.2026
Nové na MotoForum.cz
- Sam Naughton (37) se stal druhou smrtelnou obětí Manx Grand Prix 2026 včera 12:36
- Na Manu zahynul Mauro Poncini 19.8.2026
- Strategie startu Nakagamiho s wild card v Motegi 18.8.2026
- Zuda zůstal lídrem i po Assenu 17.8.2026
- CFMOTO ovládlo RedBull Romaniacs 17.8.2026
Nejčtenější články
Brusel dál vaří žábu, povinné omezovače rychlosti v autech přitvrdí tak, že už si ani neškrtnete
22.7.2026
Německé dotace měly pomoci chudým rodinám, ve skutečnosti pomáhají Číňanům. Tohle sympatické auto teď rozdávají za 89 Eur měsíčně
22.7.2026
Porsche Taycan nekupuje už skoro nikdo, tento muž si ale pořídil hned čtyři. A není to Bohumil Stejskal
22.7.2026
Atraktivní pětimetrové SUV pro šest s výbavou a výkonem za 340 tisíc? To dnes umí jen Číňané, nikdo jiný
22.7.2026
Smart se vrací ke kořenům, po nesmyslně obřích vozech chystá zakrslého prcka jako z dob svých začátků
22.7.2026
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
