VW začíná svolávat vozy s motory 1,2 TDI, montovaly se i do Škody Fabia

15.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Německý koncern povolává na modifikaci softwaru zhruba půl milionu vozů. Za podfuk VW Group přitom majitelé nebudou muset platit.

O kauze Dieselgate jsme sepsali již bezpočet článků. Povětšinou jsme se přitom věnovali dvoulitrovým turbodieselům a menším jedna-šestkám, mimo ně jsou ovšem součástí dotčené rodiny TDI EA 189 také tříválcové motory 1,2. Ty se objevily pod kapotou Volkswagenu Polo, Škody Fabia či Seatu Ibiza, jejichž majitelé jsou nyní voláni do servisů.

Koncern VW Group uvedl, že svolávací akce se týká 460 tisíc vozů. Modifikace softwaru by měla zabrat zhruba 30 až 60 minut, v případě nutnosti mohou zákazníci počítat s náhradním vozem. Na kompenzace, s jakými lze počítat v zámoří, mohou ovšem lidé ze Starého kontinentu zapomenout. Značka ovšem ujišťuje, že po servisním zákroku nedojde k navýšení spotřeby či emisí a zhoršena nebude ani jízdní dynamika.

Dále Volkswagen uvedl, že svolávací akce týkající se 1,2 TDI má posvěcení německé federální autority KBA, která ještě musí projednat modifikaci 1,6litrových turbodieselů. I ty byly osazeny tzv. odpojovacím zařízením, v jejich případě však kromě úpravy softwaru dojde k instalaci několika nových mechanických komponentů.

Závěrem jen zmíníme, že německý koncern původně doufal s ukončením rozsáhlé svolávací akce ještě letos. Jeho šéf Matthias Müller ovšem nedávno uvedl, že opravy se nejspíše natáhnout až do příštího roku. Toto zdržení je přitom překvapivé i proto, že do servisů rozhodně nezamíří všichni majitelé dotčených vozů.

VW začíná svolávat vozy s motory 1,2 TDI, montovaly se i do Škody Fabia - 1 - Skoda Fabia GreenLine Gerhard Plattner 01VW začíná svolávat vozy s motory 1,2 TDI, montovaly se i do Škody Fabia - 2 - Skoda Fabia GreenLine Gerhard Plattner 02VW začíná svolávat vozy s motory 1,2 TDI, montovaly se i do Škody Fabia - 3 - Skoda Fabia GreenLine Gerhard Plattner 03VW začíná svolávat vozy s motory 1,2 TDI, montovaly se i do Škody Fabia - 4 - Skoda Fabia GreenLine Gerhard Plattner 04VW začíná svolávat vozy s motory 1,2 TDI, montovaly se i do Škody Fabia - 5 - Skoda Fabia GreenLine Gerhard Plattner 05VW začíná svolávat vozy s motory 1,2 TDI, montovaly se i do Škody Fabia - 6 - Skoda Fabia GreenLine Gerhard Plattner 06
Motor 1,2 TDI se objevil i pod kapotou Škody Fabia

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama