Reklama

Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky

Lotyšská firma měla dle svých slov dát světu nejopulentnější SUV vůbec. Z kvality, kterou ukázala, půjdete do kolem. Ale ne v dobrém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky

4.7.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Lotyšská firma měla dle svých slov dát světu nejopulentnější SUV vůbec. Z kvality, kterou ukázala, půjdete do kolem. Ale ne v dobrém.

Na sklonku loňského roku lotyšská automobilka Dartz ohlásila příchod nového modelu Black Alligator. Ten byl stejně jako spřízněná verze Black Shark, jenž se liší pouze delším rozvorem, určen zákazníkům, pro něž je řada Kombat až příliš extrémní. Proto ostatně pod přepracovanou karoserií nenajdeme ruský vojenský speciál, ale Mercedes-AMG GLS 63. To je ovšem jen startovní bod, poté do služby nastupuje „Ministerstvo opulence“.

Dartz skutečně kvůli nové linii Prombron PRVY, do které černý aligátor i žralok patří, stvořil nové oddělení. To má napomoci klientům splnit jakékoliv přání, ať se to již týká třeba volantu, který dostal tlačítka z pravého zlata a jehož střed kryje 300 diamantů, či třeba čalounění, kde na výběr je i kůže z krajty nebo rejnoka. Proto Dartz loni poněkud chvástavě vykřikoval do světa, že chystané SUV Rolls-Royce strčí do kapsy. Vlastně i více než to...

Tím ovšem velkoústá prohlášení Dartzu neskončila. Zakladatel firmy Leonard F. Yankelovich totiž často zmiňuje, že majitel Bugatti se vedle ruského SUV bude „cítit jako žebrák“. Pokud se ale podíváme na první snímky exteriéru sériového vozu, u Rolls-Roycu a Bugatti se s nich těžko posadí na zadek. Za žebráka je tu spíše Dartz.

Dartz Black Alligator vypadá jako garážový tuzing, jako devastace kdysi kvalitního vozu. Řeč přitom není o designu, na ten si udělejte názor, jaký chcete - a klidně může být kladný. Nicméně jediný pohled na slícování jednotlivých dílů karoserie by každého zájemce měl odradit. Stejně jako fakt, že kromě Mercedesu si firma vypůjčila přední světla z Jeepu Grand Cherokee a zadní z Range Roveru.

Zejména v případě čelních lamp se zdá, že někdo jen vyřízl díry do karoserie a zatlačil světlomety dovnitř, přičemž k jejich ukotvení použil kobercovou pásku. Ani samotné nové díly karoserie nejsou působivou vizitkou kvality. Je samozřejmě možné namítnout, že jde třeba o předprodukční prototyp - nicméně Dartz měl černého aligátora ukázat již loni na konci listopadu. Ani po 7 měsících ale zjevně nemá sériové auto.

Pro padesát zákazníků z celého světa - a jeden je i z Prahy - to nejspíše nejsou potěšující zprávy, nicméně nakonec se z vozu přeci jen může ještě vyklubat kvalitně sestavené zboží. Jen to bude trvat déle, než bylo původně oznámeno. A přestože problémy se špatným spasováním zmizí, stále tu bude design, který je zejména při pohledu na boky a „méganovitou“ záď mírně řečeno kontroverzní.

Díly karoserie Black Alligator standardně jsou vyrobeny z kevlaru a karbonu. Pokud ovšem zákazník chce, může požádat o neprůstřelnou variantu vyrobenou z kevlarem potaženého titanu. V motorovém prostoru pak svou práci odvádí 5,5litrový osmiválec twin-turbo, který lze naladit na 760 až 1 600 koní.

Dartz svou novinku slavnostně odhalil u příležitosti startu letošní milionářské rally Gumball 3000 v lotyšské Rize, kde má firma své sídlo. Nakolik ale byli majitelé mnoha supersportů zlákáni její kreací, to již nevíme. Pokud by si ale Black Alligator chtěli pořídit, mají počítat se sedmimístnou pořizovací cenou. Tu přitom mohou zaplatit i v kryptoměně, tedy v Bitcoinech nebo Ethereu.

Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 1 - Dartz Black Alligator 2017 nove foto 01Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 2 - Dartz Black Alligator 2017 nove foto 02Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 3 - Dartz Black Alligator 2017 nove foto 03Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 4 - Dartz Black Alligator 2017 nove foto 04
Reálný Dartz Black Alligator rozhodně nevypadá tak působivě....

Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 5 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 01Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 6 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 02Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 7 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 03Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 8 - Dartz Prombron Black Shark prvni dalsi 04Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 9 - Dartz Prombron Black Shark prvni 01Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 10 - Dartz Prombron Black Shark prvni 02Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 11 - Dartz Prombron Black Shark prvni 03Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 12 - Dartz Prombron Black Shark prvni 04
...jako na počítačových vizualizacích

Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 13 - Dartz Black Alligator nove foto 01Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 14 - Dartz Black Alligator nove foto 02Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 15 - Dartz Black Alligator nove foto 03Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 16 - Dartz Black Alligator nove foto 04Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 17 - Dartz Black Alligator nove foto 05Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 18 - Dartz Black Alligator nove foto 06Tohle mělo být nejluxusnější SUV světa, které i z majitelů Bugatti udělá žebráky - 19 - Dartz Black Alligator nove foto 07
Uvnitř ale samozřejmě opulentní být může

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše