Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
50 let historie Lamborghini na minutovém videu je předzvěstí příchodu oslavného modelu
2.1.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Italská značka začíná s bilancováním, které čítá původní Lamborghini 350 GT, starý design továrny v Sant'Agatě i nový Aventador.
Letošní rok bude vskutku významný hned pro několik velkých jmen automobilového průmyslu. A to nejen kvůli boje o vyšší prodeje, které především v Evropě směřují ke svým historickým minimům, ale také s ohledem na bujaré oslavy, které se dotknou několika značek. Na rok 2013 totiž připadá 150. výročí narození Henryho Forda, zakladatele modrého oválu. Mimo to své sté narozeniny oslaví automobilka Aston Martin, polovinou tohoto jubilea se pak může pochlubit legendární Porsche 911. A aby toho nebylo málo, pěti křížků se dočká i Lamborghini.
Pro italskou automobilku tak nastala ideální chvíle k procházce svou rozmanitou historií, kterou můžeme v rychlosti shlédnout zatím alespoň na minutovém videu. To sleduje evoluci od původního modelu 350 GT až po současný Aventador LP 700-4, přičemž opomenut není ani bývalý design továrny v Sant'Agata Bolognese.
Jen bilancí dosavadních aktivit však značka své padesátiny oslavit nehodlá. Jak jsme již dříve zmiňovali, na květen chystá spanilou jízdu napříč Itálií, do níž se mohou zapojit všichni stávající majitelé vozů s rozzuřeným býkem ve znaku. Ve stejné době pak bude odhalen i speciální model.
Podle dosavadních informací by se mělo jednat o Aventador, který by se díky většímu použití karbonových dílů měl od standardu lišit podobně jako Sesto Elemento od Gallarda. Je to ale zatím jen spekulace, Lamborghini může překvapit i něčím docela jiným.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Čínský elektromobil prodávaný i v Evropě se při nehodě rozpůlil, jeho baterie začala hořet opodál
včera„Není mezera, do které bych se nevešel.” Řidič natočil, jak se dá proplétat dopravní zácpou, klaustrofobiky z toho trefí
15.6.2025Unikla data o skutečné spotřebě a ceně brutálního Mustangu GTD, bankovní účet vám zruinuje hned dvakrát
12.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Na Pannonia Ringu pokračovalo MS Side včera 15:40
- Indian Rider Fest: 19.-22. 6. 2025 Lipno nad Vltavou včera 08:00
- V Misanu zemřel traťový komisař na infarkt 15.6.2025
- Toprakův misanský hattrick 15.6.2025
- Vítězství čínského Kove, 19. Svoboda, 20. Novotný 15.6.2025
Nejnovější články
Bugatti chtělo po zákazníkovi 331 tisíc Kč za opravu malého ovladače, přitom si ho sám spravil s díly za 26 korun
včeraTesla po 13 letech prodeje opět jen faceliftovala Model S a s ním i X, největší „inovací” je zvýšení cen
včeraNová nejlevnější Lada prošla crash testem. 84 interních zkoušek skončilo na jedničku, toto byl ten 85.
včeraVolkswagen na nejnáročnějším okruhu světa překonal rekord, o jehož existenci dosud nikdo nevěděl
včeraČínský elektromobil prodávaný i v Evropě se při nehodě rozpůlil, jeho baterie začala hořet opodál
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva