BMW vyrobilo poslední M3 Coupe, s žádnou další už se nepočítá

Jsou to trochu hrátky se jmény, faktem ale i tak je, že se tento týden uzavřela jedna významná éra. Označení M3 Coupe v nabídce BMW zřejmě už nikdy nenajdete.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW vyrobilo poslední M3 Coupe, s žádnou další už se nepočítá

6.7.2013 | Petr Miler | 2 příspěvky

BMW vyrobilo poslední M3 Coupe, s žádnou další už se nepočítá

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jsou to trochu hrátky se jmény, faktem ale i tak je, že se tento týden uzavřela jedna významná éra. Označení M3 Coupe v nabídce BMW zřejmě už nikdy nenajdete.

Před dvěma měsíci jsme psali o tom, že BMW M3 E92 a E93 už si jako nové nekoupíte, teď můžeme říci, že žádné už ani nebude vyrobeno. Tento týden totiž z linky závodu BMW v Regensburgu sjel poslední vyrobený kus - jistě ne náhodou se jedná o kus ve výrazném provedení odkazujícím na někdejší vrchol nabídky tohoto modelu, provedení M3 GTS.

Za šest let výroby tohoto vozu, který jsme poprvé otestovali už krátce po jeho vstupu na trh v roce 1997 a později se objevil i v přímém srovnání s tehdy novým Audi RS5, byl vyroben ve více než 40 tisících exemplářích a jak už u BMW bývá v posledních letech zvykem, šlo o nejúspěšnější provedení v historii této modelové řady. Ke 40 tisícům kupé se navíc přidalo i 10 tisíc sedanů a 16 tisíc kupé-kabrioletů, což jsou na tak výjimečné vozy úctyhodná čísla.

Přesto by za normálních okolností šlo o banální událost, tentokrát tomu tak ale není. Po několika dekádách historie M3 se totiž jedná o zřejmě navěky poslední kupé tohoto jména. Neznamená to, že by BMW nechtělo novou M3 vyrábět, to jisté udělá, půjde ale už jen a pouze o sedan. Kupé převezme po vzoru svého obyčejnějšího sourozence označení M4 a dále si půjde tak trochu svou cestou, i když půjde nadále o stejně technicky spřízněné vozy.

Tato událost navíc naznačuje i další kroky bavorské značky. Jistě by neukončovala výrobu, kdyby neměla čím navázat - s konceptem nebo rovnou produkční verzí nové M3 sedan se počítá už pro letošní Frankfurt, do výroby se podle toho dostane buď na sklonku letošní roku nebo na jaře 2014. Kupé M4 by mělo následovat s přibližně ročním zpožděním.


BMW vyrobilo poslední M3 Coupe, s žádnou další už se nepočítá - 1 - BMW M3 Coupe posledni kus 01BMW vyrobilo poslední M3 Coupe, s žádnou další už se nepočítá - 2 - BMW M3 Coupe posledni kus 02BMW vyrobilo poslední M3 Coupe, s žádnou další už se nepočítá - 3 - BMW M3 Coupe posledni kus 03BMW vyrobilo poslední M3 Coupe, s žádnou další už se nepočítá - 4 - BMW M3 Coupe posledni kus 04BMW vyrobilo poslední M3 Coupe, s žádnou další už se nepočítá - 5 - BMW M3 Coupe posledni kus 05
Poslední BMW M3 Coupe osobně

BMW vyrobilo poslední M3 Coupe, s žádnou další už se nepočítá - 6 - BMW M3 Coupe posledni kus 06BMW vyrobilo poslední M3 Coupe, s žádnou další už se nepočítá - 7 - BMW M3 Coupe posledni kus 07
Tak šel čas. Na žádném dalším kupé už znáček M3 nenajdete

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše