BMW zaplaví Frankfurt hned čtveřicí novinek

Německé automobilky mají jen jednou za dva roky příležitost představit své novinky na světově významném domácím autosalonu. BMW se této šance letos chopí s vervou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW zaplaví Frankfurt hned čtveřicí novinek

27.5.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

BMW zaplaví Frankfurt hned čtveřicí novinek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německé automobilky mají jen jednou za dva roky příležitost představit své novinky na světově významném domácím autosalonu. BMW se této šance letos chopí s vervou.

Zatímco tradiční ženevský autosalon se koná každé jaro, další významná evropská automobilová dostaveníčka v Paříži a ve Frankfurtu se o své takřka podzimní místo na výsluní musejí dělit. Německé automobilky mají tedy pouze jednou za dva roky příležitost ukázat své nejžhavější novinky na domácím autosalonu první velikosti, a tak Frankfurt zpravidla zaplaví řadou nových modelů a konceptů. BMW mezi nimi letos zjevně chce hrát prim.

Německý Auto Motor und Sport uvádí, že mnichovská automobilka přiveze do města párků (to je opravdu nadsázka...) hned čtyři významné novinky. První bude v posledních měsících tolik probíraná M5 nové generace, kterou by měla doprovodit specialitka jménem M3 GTS Sedan. Jak jsme již dříve avizovali, měla by se vyznačovat odlehčenou stavbou a upraveným motorem s nejvyšším výkonem posazeným mezi 420 a 450 koní.

Poněkud dostupnějším novým modelem bude jedničková řada F20, kterou automobilka nedávno začala odhalovat. A do „čtvrtice”, ve Frankfurtu se ukáže první vlaštovka nové elektrické značky „i”, model i3. O posledních dvou zmíněných vozech mnoho nevíme - nová generace řady 1 by se měla vyznačovat především poněkud konzervativnějším a líbivějším designem, i3 pak stopadesátikoňovým, ryze elektrickým pohonem schopným vyvinout rychlost až 160 km/h a ujet nejvýše 257 kilometrů na jedno nabití.

Jak to nakonec s bavorskými novinkami ve Frankfurtu dopadne, to teprve uvidíme. zmíněné informace se ale zdají být velmi pravděpodobné.


BMW zaplaví Frankfurt hned čtveřicí novinek - 1 - BMW M5 F10 Concept oficialni 02BMW zaplaví Frankfurt hned čtveřicí novinek - 2 - BMW M5 F10 Concept oficialni 03BMW zaplaví Frankfurt hned čtveřicí novinek - 3 - BMW M5 F10 Concept oficialni 04BMW zaplaví Frankfurt hned čtveřicí novinek - 4 - BMW M5 F10 Concept oficialni 06BMW zaplaví Frankfurt hned čtveřicí novinek - 5 - BMW M5 F10 Concept oficialni 07BMW zaplaví Frankfurt hned čtveřicí novinek - 6 - BMW M5 F10 Concept oficialni 13
BMW M5 F10 bude jednou z nejoslnivějších novinek letošního frankfurtského autosalonu

Zdroj: Auto Motor und Sport

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše