Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí

Bugatti oznámilo, že prodalo poslední z plánovaných tří set Veyronů. Pokud jste tedy právě dostřádali potřebný milion Eur, máte smůlu, svou šanci na nový Veyron jste s definitivně prošvihli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí

25.6.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Bugatti oznámilo, že prodalo poslední z plánovaných tří set Veyronů. Pokud jste tedy právě dostřádali potřebný milion Eur, máte smůlu, svou šanci na nový Veyron jste s definitivně prošvihli.

Král superaut je mrtev. I tak by bylo možné vnímat informaci o konci výroby současného Bugatti Veyron. Vůz nebyl vyřazen z nabídky pro nedostatek zájmu, spíše naopak - automobilka právě prodala poslední z 300 kusů tohoto krásného monstra, který plánovala vyrobit. Skončila tak éra jednoho fascinujícího vozu, který vznikl z ryzího nadšení pro věc a touhy přivést na svět něco výjimečného.

Prodat všech 300 Veyronů ovšem nebylo pro Bugatti, potažmo jeho vlastníka, koncern Volkswagen, vůbec jednoduché. S trochou nadsázky se vůz musel představit ve 300 omezených edicích, neboť téměř každý vyrobený kus byl originál. Některé se takto i oficiálně prezentovaly, z poslední doby můžeme zavzpomínat třeba na zvláštní čínská provedení verzí Super Sport a Grand Sport.

Právě posledně jmenované verze éru Veyronu uzavírají a druhá jmenovaná ji vlastně ještě chvíli uzavírat bude. Rychlejší kupé Super Sport představené v průběhu loňského roku již rovněž vyprodané, roadster Grand Sport ale stále k mání je.

Na Grand Sport pohlížíme jako na zvláštní model, však má svou vlastní výrobní sérii omezenou na 150 vozů, jak dlouho bude ještě ke koupi ale zatím nevíme. Šéf Bugatti Wolfgang Dürheimer odmítl sdělit, kolik kusů z celé série je ještě k mání, pokud ale máte nad milion Eur k dispozici ještě pár set volných tisíc, s objednávkou neváhejte, i časy tohoto modelu mohou rychle skončit.

A co bude dál? Podle posledních zpráv automobilka nyní pracuje hlavně na „zhmotnění” někdejšího konceptu luxusního sedanu Galibier, který by na trh měl vstoupit jako Bugatti Royale. Nepochybujeme ale ani o tom, že se i Veyron dočká svého nástupce. Každá jeho další generace bude pro automobilku levnější než ta první...


Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 1 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 01Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 2 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 02Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 3 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 03Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 4 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 04Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 5 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 05Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 6 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 06Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 7 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 07Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 8 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 08Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 9 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 09Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 10 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 10Bugatti Veyron je vyprodané, automobilka další kusy nevyrobí - 11 - Bugatti Veyron Super Sport nove modra 11
Verze Super Sport byla krásnou a pekelně rychlou tečkou za kariérou Bugatti Veyron

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.