Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing

Za volantem českého Leonu v ETCC budeme minimálně v následujících dvou letech vídat Petra Fulína. Pojede se na šesti evropských okruzích.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing

23.1.2015 | Jaroslav Vavera | 2 příspěvky

Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za volantem českého Leonu v ETCC budeme minimálně v následujících dvou letech vídat Petra Fulína. Pojede se na šesti evropských okruzích.

České zastoupení španělské značky Seat si připravilo pro fanoušky motorsportu malý bonbónek v podobě nasazení svého vozu v Evropském šampionátu cestovních vozů (ETTC). Je jím závodní speciál Leon Cup Racer, jenž v mnohém vychází ze standardního pětidveřového hatchbacku Leon Cupra 280. Petr Fulín, dvojnásobný šampion FIA ETCC a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, bude letos obhajovat svá předchozí prvenství.

Srdcem relativně dostupného okruhového speciálu (cena 70 000 Eur bez DPH, asi 1,95 milionu Kč) je přeplňovaný řadový čtyřválec 2,0 TSI s největším výkonem 330 koní při 6 200 ot./min, který na poháněná přední kola putuje skrze šestistupňovou sekvenční převodovku DSG. Pouze 1 150 kilogramů těžký automobil s téměř ideálním rozložením hmotnosti na nápravy je oblečen do válečných barev týmu Seat Olé! Motorsport. Veškeré technické zázemí pak zajišťuje Křenek Motorsport a cílem tohoto výjimečného počinu je zvýšení sportovního image španělské značky, jejího úspěšného Leonu a koneckonců i podpora leasingového programu Olé!.

Kalendář ETCC pro rok 2015 zahrnuje celkem šest závodů, přičemž na atraktivní okruhové závody cestovních vozů se mohou těšit také fanoušci motoristického sportu v České republice. Letošní ročník evropského poháru cestovních vozů odstartuje o prvním květnovém víkendu na maďarském Hungaroringu. Další závody se pojedou v termínech 20. až 21. června na Slovensku (Slovakiaring) a 27. až 28. června na francouzském okruhu Paul Ricard. Po letní přestávce bude evropský pohár cestovních vozů pokračovat na brněnském Masarykově okruhu (5. až 6. září), po němž bude následovat závodní víkend na belgickém okruhu Zolder (19. až 20. září). Finále je naplánováno na 10. až 11. října na italském okruhu Pergusa. První tři závody se pojedou v rámci závodů WTCC.


Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing - 1 - Seat Leon Cup Racer Fulin Seat Leon Cup Racer Fulin (1)Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing - 2 - Seat Leon Cup Racer Fulin Seat Leon Cup Racer Fulin (12)Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing - 3 - Seat Leon Cup Racer Fulin Seat Leon Cup Racer Fulin (14)Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing - 4 - Seat Leon Cup Racer Fulin Seat Leon Cup Racer Fulin (16)Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing - 5 - Seat Leon Cup Racer Fulin Seat Leon Cup Racer Fulin (17)Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing - 6 - Seat Leon Cup Racer Fulin Seat Leon Cup Racer Fulin (18)Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing - 7 - Seat Leon Cup Racer Fulin Seat Leon Cup Racer Fulin (19)Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing - 8 - Seat Leon Cup Racer Fulin Seat Leon Cup Racer Fulin (20)Český Seat bude nasazovat Leon Cupra v ETCC, podpoří i jeho operativní leasing - 9 - Seat Leon Cup Racer Fulin Seat Leon Cup Racer Fulin (21)
Leon Cupra v barvách českého zastoupení Seatu pro letošní sezónu ETCC

Jaroslav Vavera

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.