Čínský Qoros chystá konkurenci pro Volkswagen CC, dorazit by měla příští rok

Čtyřdveřové kupé se má stát vlajkovou lodí značky, pohon zřejmě dostane na starosti dvoulitrový motor s přeplňováním.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Čínský Qoros chystá konkurenci pro Volkswagen CC, dorazit by měla příští rok

8.1.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Čínský Qoros chystá konkurenci pro Volkswagen CC, dorazit by měla příští rok

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čtyřdveřové kupé se má stát vlajkovou lodí značky, pohon zřejmě dostane na starosti dvoulitrový motor s přeplňováním.

V současné době prakticky neuplyne jediný měsíc, kdy bychom alespoň malou zmínkou nezavadili o automobilku Qoros. Společný projekt čínské značky Chery a izraelské firmy Quantum LLC však opravdu zbrojí na všech frontách, přičemž veškeré jeho produkty jsou vyjma domácích trhů zaměřeny i na expanzi do Evropy. Již v Ženevě bychom tak měli na vlastní oči spatřit sedan GQ3, který bude první reálnou vlaštovkou a jenž se šířkou 1 839 mm patří k největším zástupcům svého segmentu.

Čtyřdveřové kupé by zřejmě mohlo stát na jeho základech, v rámci hierarchie však bude běžnějšímu sedanu nadřazené. Díky tomu ale nejspíše nepodědí 1,6litrový turbomotor, který by v dané kategorii trhu působil směšně. Místo toho zřejmě Qoros sáhne po dvoulitrovém benzinovém motoru, který má Chery ve svém portfoliu. Kvůli vyššímu výkonu by přitom pohonná jednotka mohla dostat turbo či kompresor.

Bližší informace o prozatím bezejmenné novince nejsou známy. Počítá se však s tím, že by konkurence pro Volkswagen CC mohla rovněž dorazit do Ženevy. V žádném případě však neočekávejte zmínky o extrémně nízké spotřebě či elektrickém dojezdu. „Zelené“ technologie totiž aktuálně nechávají značku Qoros chladnou.

Je ovšem možné, že do zahájení sériové výroby firma změní názor. Má ostatně dostatek času, neboť čtyřdveřové kupé by se do produkční formě mělo dostat až příští nebo dokonce přespříští rok. Ve stejné době se pak objeví i kompaktní sportovní SUV HQ3 Cross.


Čínský Qoros chystá konkurenci pro Volkswagen CC, dorazit by měla příští rok - 1 - Qoros CC prvni unik 01Čínský Qoros chystá konkurenci pro Volkswagen CC, dorazit by měla příští rok - 2 - Qoros CC prvni unik 02Čínský Qoros chystá konkurenci pro Volkswagen CC, dorazit by měla příští rok - 3 - Qoros CC prvni unik 03Čínský Qoros chystá konkurenci pro Volkswagen CC, dorazit by měla příští rok - 4 - Qoros CC prvni unik 04
Prozatím bezejmenný koncept automobilky Qoros by měl konkurovat Volkswagenu CC. Ukázat by se mohl již na letošním autosalonu v Ženevě

Zdroj: WorldCarFans

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše