Ferrari 812 Superfast jménem nepřehání, podívejte se na jeho šílenou akceleraci

Dvanáctiválcové kupé udělá stovku tak rychle, že celé představení prošvihnete jen mrknutím oka. A na dvoustovce není o nic míň ohromujícím způsobem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari 812 Superfast jménem nepřehání, podívejte se na jeho šílenou akceleraci

30.6.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Ferrari 812 Superfast jménem nepřehání, podívejte se na jeho šílenou akceleraci

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dvanáctiválcové kupé udělá stovku tak rychle, že celé představení prošvihnete jen mrknutím oka. A na dvoustovce není o nic míň ohromujícím způsobem.

Není pochyb o tom, že Ferrari vyrábí opravdu rychlá auta, dává jim ale docela hloupá jména. Platí to jak v případech, kdy se jedná o limitované edice, mezi které patří kupříkladu LaFerrari Aperta, nebo i u běžných modelů, pokud se toto spojení s auty od Ferrari vůbec dá použít. Příkladem může být model 812 Superfast - říkat autu „Superrychlé” je vážně podivné.

Už po představení vozu Ženevě ale bylo jasné, že tohle auto bude opravdu hodně rychlé, přinejmenším na typ motoru, který používá. Ač se neustále mluví o hybridizaci či přeplňování, Italové znovu dorazili s atmosférickou jednotkou. A co více, oproti dosluhující verzi F12 dokonce navýšili objem na 6,5 litru. Není tedy překvapivé, že nahoru šel i výkon.

Dvanáctiválec produkuje 800 koní v 8 500 otáčkách a 718 Nm točivého momentu při 7 000 ot./min. V kontrastu s tím stojí hmotnost 1 630 kilogramů. Zadní kola roztáčí sedmistupňová automatická převodovka, s jejíž pomocí sprint na stovku nové italské kupé zvládne již za 2,9 sekundy. Ještě působivější je ovšem akcelerace na 200 km/h za 7,9 s, v obou případech jde o udávané hodnoty.

Samotná čísla ale jen stěží zvládnou vykreslit, jak rychlé Ferrari 812 Superfast je. Proto tu máme nové video, které akceleraci na stovku i dvoustovku ukazuje a čísla do značné míry obhajuje. První mety je dosaženo pomalu dříve, než stihnete mrknout, v případě druhé byste pak nejspíše stihli jen zavázat tkaničky na jedné botě, nikoliv na dvou. Realita, v 35 °C, tu za proklamovanou hodnotou zaostává jen o 4 desetiny sekundy. Superrychlé tohle auto prostě je...


Ferrari 812 Superfast jménem nepřehání, podívejte se na jeho šílenou akceleraci - 1 - Ferrari 812 Superfast 2017 acceleration video 01Ferrari 812 Superfast jménem nepřehání, podívejte se na jeho šílenou akceleraci - 2 - Ferrari 812 Superfast 2017 acceleration video 02Ferrari 812 Superfast jménem nepřehání, podívejte se na jeho šílenou akceleraci - 3 - Ferrari 812 Superfast 2017 acceleration video 03Ferrari 812 Superfast jménem nepřehání, podívejte se na jeho šílenou akceleraci - 4 - Ferrari 812 Superfast 2017 acceleration video 04Ferrari 812 Superfast jménem nepřehání, podívejte se na jeho šílenou akceleraci - 5 - Ferrari 812 Superfast 2017 acceleration video 05
Ferrari 812 Superfast zvládá dvoustovku již za 8,3 sekundy

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.