Hyundai Genesis Coupe 2012: facelift přistižen bez maskování, opět

Frankfurtské představování oficiálních novinek je pomalu za námi, je čas vrátit se k únikům. Dnes tu máme další a zatím zřejmě nejhodnotnější pohled na faceliftované Hyundai Genesis Coupe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Genesis Coupe 2012: facelift přistižen bez maskování, opět

17.9.2011 | Petr Miler | 2 příspěvky

Hyundai Genesis Coupe 2012: facelift přistižen bez maskování, opět

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Frankfurtské představování oficiálních novinek je pomalu za námi, je čas vrátit se k únikům. Dnes tu máme další a zatím zřejmě nejhodnotnější pohled na faceliftované Hyundai Genesis Coupe.

Poslední dobou máme na našich stránkách hotové týdny Hyundai. Nejenže jsme vám tento týden podrobně představili novou i30, v poslední době jsme pro vás též otestovali model Veloster, krátce vyzkoušeli novou i40 kombi a v neposlední řadě pořádně protáhli Genesis Coupe 3,8 V6. Právě poslednímu jmenovanému vozu se dnes budeme věnovat znovu, již poněkolikáté v jediné souvislosti - kvůli jeho očekávanému faceliftu.

Že se pro tento model chystá větší omlazení je zřejmé už delší čas a není to tak dávno, co jsme spekulovali, s čím přijde. Zatímco po stránce techniky můžeme zůstat u spekulací i dnes, v otázce vzhledu už máme nějaký čas jasno. Automobilka totiž zjevně nedala pozor na fotomobilem vybavené návštěvníky či zaměstnance své vlastní továrny a ven se tak dostaly první fotky inovovaného Genesis Coupe. To prošlo jakousi „velosterizací” (až takovou, že si někteří po úniku úplně první fotky mysleli, že jde o avizovaný Veloster Turbo) a snad nebudeme přehánět, když konstatujeme, že minimálně na přídi vozu nezůstal kámen na kameni.

Že tomu tak je si ještě lépe můžeme prohlédnout dnes, neboť faceliftované provedení bylo opět přistiženo bez špetky maskování. Fotografie opět není nejkvalitnější, ale úhel, ze kterého je pořízena, je takřka optimální. Můžeme si tak opět prohlédnout inovovanou příď, na které je zjevné použití nápadů z výše zmiňovaných novějších modelů jako je nejen Veloster, ale i i40 nebo i30.

V otázce techniky stále o mnoho chytřejší nejsme, za hotovou věc se ale považuje použití inovované verze motoru 3,8 V6 s 333 koňmi a volitelné osmistupňové automatické převodovky. Spekuluje se nadále i o pohonu všech kol, upraveném čtyřválci 2,0 turbo a možném příchodu nové vrcholné verze - s V8 bychom příliš nepočítali, ve hře je ale i šestiválec 3,3 turbo s 395 koňmi, který se ukázal i pod kapotou jedné z frankfurtských novinek jménem Kia GT.

Co vše z těchto informací osvítí zář pravdy a co z nich zůstane jednou pro vždy v temnotě spekulací uvidíme jistě již brzy.


Hyundai Genesis Coupe 2012: facelift přistižen bez maskování, opět - 1 - Hyundai Genesis Coupe facelift bez maskovani dalsi 01
Nemaskovaný Genesis Coupe s faceliftem podruhe

Hyundai Genesis Coupe 2012: facelift přistižen bez maskování, opět - 2 - Hyundai Genesis Coupe facelift bez maskovani 01Hyundai Genesis Coupe 2012: facelift přistižen bez maskování, opět - 3 - Hyundai Genesis Coupe facelift bez maskovani 02Hyundai Genesis Coupe 2012: facelift přistižen bez maskování, opět - 4 - Hyundai Genesis Coupe facelift bez maskovani 03Hyundai Genesis Coupe 2012: facelift přistižen bez maskování, opět - 5 - Hyundai Genesis Coupe facelift bez maskovani 04
Dřívější snímky téhož

Zdroj: Hyundai-Blog.com

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.