Lamborghini LP570-4 Superleggera Edizione Technica: „nové Gallardo” je podle očekávání jen další edice

Naše předpovědi o absenci nového modelu na stánku Lamborghini se vyplnily. Místo nich se o pozornost hlásí další speciální edice Gallarda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini LP570-4 Superleggera Edizione Technica: „nové Gallardo” je podle očekávání jen další edice

26.9.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Lamborghini LP570-4 Superleggera Edizione Technica: „nové Gallardo” je podle očekávání jen další edice

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Naše předpovědi o absenci nového modelu na stánku Lamborghini se vyplnily. Místo nich se o pozornost hlásí další speciální edice Gallarda.

Doplněno 22:30: Novinky pro Gallardo se nakonec neomezují jen na tuto verzi, i ostatní provedení se dočkala pár změn. Přečtěte si o nich v našem novějším článku.


Ne, Paříž se opravdu nestala Londýnem. A vy vážně nestojíte před obchodním domem Harrods, u kterého velmi pravidelně parkují supersporty světle modré barvy patřící miliardářům z Kataru. To pouze nová speciální edice Lamborghini LP570-4 na sebe vzala ten samý odstín. Našim kolegům se jej podařilo vyfotit už v předvečer chystané premiéry přímo v Paříži.

Tím je samozřejmě potvrzeno i to, o čem jsme spekulovali včera během představení nového videa. Italská automobilka prostě do města nad Seinou nepřiveze ani Aventador Roadster, ani nástupce svého menšího modelu s konvenčně otevíranými dveřmi. Místo toho se o svých 15 minut slávy hlásí verze Superleggera Edizione Technica, jejíž motor bude (už podle názvu) naladěn na 570 koní v 8 000 ot./min. Ty zamíří na všechna čtyři kola, přičemž potýkat se budou s nižší hmotností než u sériového Gallarda.

Převodovkou bude standardně šestistupňový robotizovaný automat e-gear, jistotou budou i karbon-keramické brzdy. Potvrzeno zatím nemáme také zrychlení a nejvyšší rychlost, oproti 3,4 sekundám a 325 km/h, jichž dosahuje standardní Superleggera LP570-4, se ale zřejmě příliš lišit nebudou.


Lamborghini LP570-4 Superleggera Edizione Technica: „nové Gallardo” je podle očekávání jen další edice - 1 - Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera Edizione Technica Paris 01
Svým vzhledem připomíná Superleggera Edizione Technica supersportovní Lamborghini majitele londýnského obchodního domu Harrods. Jedná se však o model Gallardo s 570 koňmi pod kapotou, který na autosalonu v Paříži rozhodně neskončí s nasazenou botičkou

Lamborghini LP570-4 Superleggera Edizione Technica: „nové Gallardo” je podle očekávání jen další edice - 2 - Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera Edizione Technica Paris dalsi 01Lamborghini LP570-4 Superleggera Edizione Technica: „nové Gallardo” je podle očekávání jen další edice - 3 - Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera Edizione Technica Paris dalsi 02Lamborghini LP570-4 Superleggera Edizione Technica: „nové Gallardo” je podle očekávání jen další edice - 4 - Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera Edizione Technica Paris dalsi 03Lamborghini LP570-4 Superleggera Edizione Technica: „nové Gallardo” je podle očekávání jen další edice - 5 - Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera Edizione Technica Paris dalsi 04
Další snímky zvláštní edice Gallarda Superleggera pořízené naším fotografem ještě před premiérou

Foto: Autoforum.cz

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.