Lotus Exige S Roadster V6: nejrychlejší otevřený Lotus všech dob (+ živé foto)

Šest válců a žádná střecha pro model Exige, to je recept Lotusu na získání ženevského publika. Připravte se na 350 koní soupeřících s 1 100 kilogramy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lotus Exige S Roadster V6: nejrychlejší otevřený Lotus všech dob (+ živé foto)

6.3.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lotus Exige S Roadster V6: nejrychlejší otevřený Lotus všech dob (+ živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Šest válců a žádná střecha pro model Exige, to je recept Lotusu na získání ženevského publika. Připravte se na 350 koní soupeřících s 1 100 kilogramy.

Lotus už před Ženevou „vyhrožoval”, že do Švýcarska přiveze něco otevřeného. Pomýšleli jsme na Evoru Roadster a ač zatím nemůžeme vyloučit, že se pod Alpami zjeví i ta, zatím víme jen o jediné novince podobného ražení - otevřeném Exige S V6.

Dosud bylo Exige vybavený šestiválcem pořídit pouze jako kupé, nyní bude k diposzici i jako roadster. A to ne jen tak ledajaký - podle prohlášení Lotusu se jedná o vůbec nejrychlejší sériově vyráběný Lotus zbavený střechy. K získání tohoto primátu mu slouží motor 3,5 V6 o výkonu 350 koní v 7 000 ot./min, který s vozem o hmotnosti pouze 1 100 kilogramů cvičí vcelku s lehkostí. Na stovku jej vystřelí za méně než 4 sekundy, na 160 km/h pak za 8,5 sekundy. Maximální rychlost činí 233 km/h, kombinovaná spotřeba paliva pak 10,1 litru benzinu na 100 km jízdy.

Převodovka je standardně šestistupňová manuální, pohon zadních kol je samozřejmostí. Za příplatek je možné pořídit robotizovaný manuál SPS (Serial Precision Shift) s možností volby převodových stupňů páčkami pod volantem, nebo „Race Pack”, který si pohraje především s nastavením podvozku. Též v interiéru je možné volit komfortnějším cestovním ztvárněním, nebo sportovnějším „závodním”.

Vůz by se měl dostat do prodeje ještě před létem s cenou začínající v přepočtu okolo 1,6 milionu Kč. Míří prý hlavně na asijské zákazníky, k mání ale pochopitelně bude i v Evropě.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Lotus Exige S Roadster V6: nejrychlejší otevřený Lotus všech dob (+ živé foto) - 1 - Lotus Exige S V6 Roadster zive 01Lotus Exige S Roadster V6: nejrychlejší otevřený Lotus všech dob (+ živé foto) - 2 - Lotus Exige S V6 Roadster zive 02Lotus Exige S Roadster V6: nejrychlejší otevřený Lotus všech dob (+ živé foto) - 3 - Lotus Exige S V6 Roadster zive 03Lotus Exige S Roadster V6: nejrychlejší otevřený Lotus všech dob (+ živé foto) - 4 - Lotus Exige S V6 Roadster zive 04
Nejrychlejší otevřený roadster Lotusu naživo

Lotus Exige S Roadster V6: nejrychlejší otevřený Lotus všech dob (+ živé foto) - 5 - Lotus Exige S Roadster 01Lotus Exige S Roadster V6: nejrychlejší otevřený Lotus všech dob (+ živé foto) - 6 - Lotus Exige S Roadster 02
Na pohled Exige S Roadster příliš specifický není, pod kapotou ale má plných 350 koní

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše